بلیط هواپیما سوئیت تبریز

خانه ضیائیان شیراز

زمان مطالعه : 2 دقیقه - تاریخ بروزرسانی :
۱۸ آذر ۱۳۹۸

خانه ضیائیان شیراز یکی از باقی مانده ها از خانه های خاندان ضیائیان است.این بنای تاریخی هنوز بعد از گذشت یک صده پابرجاست و شما می توانید در آن قدم بزنید و حس و حال آن روزگاران و خانه های قدیمی اش را به صورت کامل احساس کنید.خانه ضیائیان یکی از خانه های باارزش و قدیمی ست که به سبک خانه های شیرازی بنا شده است . این خانه در حدود ۱۵۰ تا ۱۷۰ سال عمر دارد و از آثار باقیمانده دوران قاجاریه می باشد . خانه تاریخی ضیائیان شیراز از آن رو دارای اهمیت است که فارغ از ارزش بالای تاریخی آن، می توان گفت که این خانه به یکی از خاندان اصیل و قدیمی ایرانی بازمی گردد و همین نکته بسیار ارزشمند می باشد. گرچه که در معماری خانه ضیائیان خبری از اشرافی گری و تزئینات تجملاتی داخلی از جمله گچبری، آینه کاری و … نیست امّا با وجود کاشی کاری های زیبا می توان آن را در نوع خود بی نظیر دانست.

خانه ضیائیان شیراز  خانه ضیائیان شیراز

خانه ضیائیان شیراز به دلیل وجود رنگ های ناب، کاشی کاری های بی نظیر از چندین سال قبل به هنرسرای شیراز نامگذاری شده است و بازدید از آن را رایگان اعلام نمودند. این خانه در سال ۱۳۸۳ توسط شهرداری از مالک وقت خریداری شد و بعد از آن با همکاری اداره میراث فرهنگی-اجتماعی مورد مرمت قرار گرفت. بعد از مرمت در سال ۱۳۸۷ کارگاه هایی برای هنرهای سنتی در این هنرسرا برگذار گردید. ساعت بازدید خانه ضیائیان از ۸:۳۰ صبح الی ۱۲ و ۱۵ الی ۱۹ می باشد.خانه ضیائیان از نظر معماری دارای دو فضای اندرونی وبیرونی است.

خانه ضیائیان شیراز  خانه ضیائیان شیراز

خانه ضیائیان را در محله های قدیم شیراز باید جست و جو کنید زیرا این خانه در بافت قدیم شهر، خیابان قاآنی که یکی از خیابان های قدیمی شهر شیراز واقع شده است.
آدرس : شیراز – خیابان قاآنی – کوچه مقنی ها – پلاک ۱۲

خانه ضیائیان شیراز  خانه ضیائیان شیراز

خانه ضیائیان شیراز  خانه ضیائیان شیراز

خانه ضیائیان شیراز  خانه ضیائیان شیراز

           
ما را در اینستاگرام فالو کنید

لینک های مرتبط :

instagram
 

نظر کاربران :

هیچ نظری برای این مطلب ثبت نشده است. شما اولین نفر باشید.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *