رزرو هتل ایران بوم گردی

بهشت زمین شناسی ایران دارای هتل می‌شود

زمان مطالعه : 2 دقیقه - تاریخ بروزرسانی :
۲ مرداد ۱۳۹۳

تاریخ خبر : ۱۳۹۳/۵/۲ – خبرگزاری میراث فرهنگی – گردشگری – جزیره هرمز در دهانه خلیج فارس واقع شده واز لحاظ نظامی، سیاسی ، اجتماعی، اقتصادی و زیست محیطی دارای ارزش وفرصت های فراوانی است. هرمز به مساحت ۴۲ کیلومتر ودر ۸ کیلومتری بندرعباس قرار دارد.

این جزیره از لحاظ زمین شناسی اهمیت زیادی داشته وگنبد نمکی قرمز شهرت حیاتی دارد. وجود کانی‌ها و سنگهای زیبا، لقب موزه زمین شناسی و بهشت زمین شناسان را برای این جزیره به ارمغان آورده است.

وجود آبسنگ های مرجانی، سواحل صخره ای ، غارهای دریایی درکنار پوشش گیاهی بومی وحیاط وحش ساکن دراین جزیره و برخی یادمانهای تاریخی و فرهنگی پیوند خورده با زندگی بومی از ویژگیهای این جزیره است. چشم اندازها ومنابع تفریحی طبیعی هرمز شامل آبسنگ های مرجانی در آبهای ساحلی، جنگلهای حرا، لاک پشت های دریایی، پرندگان آبزی، غارهای دریایی، کرانه های سنگی وناهمواریهای زمین شناسی وبسیاری دیگر، از جاذبه های دیدنی هرمز است.

تمام این جاذبه‌های دیدنی به دلیل نبود مرکز اقامتی در این جزیره تنها محدود به دیدن یک روزه مسافرانی شده ‌بود که به قشم سفر می‌کردند اما با به بهره‌برداری رسیدن هتل ۳ ستاره‌ در این جزیره قرار است ماندگاری مسافران بیشتر شود.

«فرشید واحدی» معاون گردشگری هرمزگان با اعلام خبر به بهره‌برداری رسیدن نخستین هتل جزیره هرمز به خبرنگار CHN گفت: «کار ساخت این هتل ۲۵ اتاقه با۵۰ تخت به پایان رسیده و تنها تجهیز آن باقی مانده که تا روز جهانی گردشگری انجام خواهد شد و در نخستین هفته مهرماه گشایش خواهد یافت.»

به گفته او، سرمایه‌گذار این هتل ۳ ستاره تاکنون ۲ و نیم میلیارد تومان برای ساخت این هتل هزینه کرده‌است بی آنکه از تسهیلات دولتی استفاده کند.

این هتل لب دریا ساخته شده‌است و دید رو به دریا را برای مسافران خود به همراه دارد.

جزیره هرمز بهشت زمین شناسی ایران دارای هتل می‌شود

           
ما را در اینستاگرام دنبال کنید

لینک های مرتبط :

هتل های وان ترکیه تراول ماگ
 

نظر کاربران :

هیچ نظری برای این مطلب ثبت نشده است. شما اولین نفر باشید.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

جاباما سایت ویلا و اقامتگاه آنلاین