رزرو هتل ایران بوم گردی

آبشار اسکلیم رود

لینک های مرتبط - تاریخ بروزرسانی :
۳۰ آبان ۱۳۹۸

آبشار اسکلیم رود یکی از آبشارهای زیبا و جذاب سوادکوه از شهرهای گردشگری استان مازندران است . سوادکوه هم مانند بیشتر شهر های شمال از وجود جنگلهای هیرکانی بکر و دست نخورده بی نصیب نمونده و همین امر باغث شده تا سالانه افراد زیادی به روستای لفور و جنگل های هیرکانی لفور سفر کنند .روستای لفور دارای ۸۴ آبشار بزرگ و کوچک است و به همین دلیل به سرزمین آبشارها شهرت دارد، و همانطور که می دانید یکی از همین آبشارهای بی نظیر و زیبا آبشار اسکلیم رود مازندران است.

برای دسترسی به مسیر آبشار اسکلیم رود می توانید از چند مسیر مختلف عبور کنید. فاصله تهران تا روستای لفور تقریبا ۲۵۰ کیلومتر است و برای دسترسی به آن ابتدا باید به سمت آمل بروید و قبل از اینکه به لفور برسید می توانید از سد البرز هم دیدن کنید.
نکته جالب و قابل توجه در مورد آبشار اسکلیم رود این است که آثار تاریخی زیادی از دوره عصر آن در آن رویت شده که این آثار شامل خانه ها، خمره هایی برای ذخیره سازی مواد غذایی، تنور، قالب های مخصوص ذوب فلز و سنگی می باشد.

آبشار اسکیلم رود آبشار اسکلیم رود

تور اروپا

آب آبشار آهکی اسکلیم از یک تپه جنگلی که در نزدیکی خودش است، سرچشمه می گیرد. در مسیر تپه جنگلی تا رودخانه اسکلیم رود، می توانید شاهد آبشارها و حوضچه های کوچک و بزرگی باشید که بسیار دیدنی و زیبا هستند. ارتفاع آبشار اسکیلم رود سوادکوه تقریبا ۳۲ متر است و در پایین آن ۲۰۰ حوضچه که از جنس آهک هستند وجود دارد.

به شما پیشنهاد می کنیم پس از آب تنی در حوضچه های آبشار، گشت و گذار در جنگل های اطراف آن را از دست ندهید. اگر به جنگل نوردی علاقه داشته باشید، جنگل اسکلیم رود با طبیعت بی نظیرشان بهترین گزینه برای سپری کردن یک روز فوق العاده در طبیعت هستند. شما می توانید در جنگل اسکلیم رود (لفور) که قدمت شان مربوط به دوران ژوراسیک است قدم بزنید و خستگی خود را با دیدن طبیعت زیبا و وصف ناشدنی آن به در کنید. بهترین زمان رفتن به جنگل ها و آبشار اسکلیم رود، فصل بهار و تابستان است چراکه سوادکوه منطقه ای ییلاقی بوده و در فصل های سردی مانند پاییز و زمستان چندان مناسب سفر نیست.

همانطور که در قسمت بالا گفتیم در مسیر روستای لفور با سد البرز هم روبرو می شوید که بازدید از آن خالی از لطف نیست. این سد با ارتفاع ۷۲ متر بر روی محل تلاقی آذر رود و اسکلیم رود بنا شده است و آب چندین روستا و شهرهایی مانند بابلسر، جویبار و قائم شهر را تامین می کند.

آبشار اسکیلم رود آبشار اسکلیم رود

           
 

نظر کاربران :

هیچ نظری برای این مطلب ثبت نشده است. شما اولین نفر باشید.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جاباما سایت ویلا و اقامتگاه آنلاین