بلیط هواپیما جاهای دیدنی اصفهان در بهار

پل شاهپور شیرگاه سوادکوه

تاریخ انتشار : ۱۰ تیر, ۱۳۹۳ - تاریخ آخرین بروزرسانی : ۲۴ بهمن ۱۳۹۴
پل شاهپور شیرگاه سوادکوه مازندران شیرگاه

پل شاپور یا پل شاهپور بر روی رودخانه اوتجون در اراضی چای باغ و ۵۰ متری جانب شرقی جاده شیرگاه به قائم شهر واقع شده است و گفته می شوددر دوره حكومت صفويه احداث گرديد. پل شاهپور در کناره راه شيرگاه به علي آباد ـ از توابع قائم شهر ـ بنا گرديده است. پل شاپور داراي يک دهانه بزرگ مياني با طاق جناغي و يک دهانه کوچکتر فرعي است. همچنين در بالاي پايه ها، دهانه هاي کوچکتري ساخته اند. پايه‌ها در جهت مخالف جريان آب به صورت مثلثي شکل داده شده اند. سطح گذر پل از محل تيزه طاق بزرگ به طرفين داراي شيب نسبتاً ملايمي است. مصالح مورد استفاده در ساختمان پل، سنگ و ملات ساروج است. این پل بر روی رودخانه اوتجون در اراضی چای باغ و ۵۰ متری جانب شرقی جاده شیرگاه به قائم شهر واقع شده و احتمالاً مربوط به دوران قاجار می‌باشد. جالب اینکه شما در فصل برداشت انجیر می توانید از درختچه ای که از لای آجرها و بتن های پل (روی پل) رشد نموده انجیر بچینید.

در فصل هاي بهار و تابستان گردشگران با پهن كردن سفره ای در كنار رود و استفاده از زيبايی خاص اين پل زيبا نهار خود را مهمان سفره گرم طبيعت زيبای سوادكوه می باشند.

رزرو تورهای مسافرتی در لست تورز و توریاب:

آدرس: جاده شیرگاه قائمشهر

پل شاهپور شیرگاه سوادکوه

پل شاهپور شیرگاه سوادکوه

پل شاهپور شیرگاه سوادکوه

PDFPrint

سوئیت تبریز جاهای دیدنی تبریز در بهار
 

نظر کاربران :

 • مازنی

  نکته جالبی که در این ۳ عکس می بینیم وجود زمین دزدان یا همان زمین خواران ست. در عکس بالا که قدیمی تر است مرتعی می بینید که بعدها توسط زمین خواران خرده پا به تملک در آمد و شما می توانید ملک آنها را از بین پایه های پل در عکس پایینتر مشاهده کنید

  ۸ آذر, ۱۳۹۳ پاسخ دادن
  • sun

   متاسفانه کسی هم رسیدگی نمیکنه…

   ۲۳ مرداد, ۱۳۹۴
  • مریم

   عزیزم اول اینکه آفرین به دقتت.بعد هم اینکه بعد این پل یه روستا قرار داره و راهش در عکس بالایی هم می بینید که آسفالت شده و اما چیزی که در عکس پایینی می بینید آجرچینی هست که کنار آسفالت انجام شده تا هم جایی برای نشستن گردشگر ها باشه و هم جاده به مرور زمان رانش نداشته باشه و به حریم پل نرسه. زمین خواران با زمین های کفی کار ندارن اگر تپه ها سالم و پراز دارو درخت بود مطمئن باشید که در اون منطقه زمین خواری نیست.دقت کن مازَنی جان و تا مطمئن نشدی سیاه نمایی نکن.

   ۲۱ بهمن, ۱۳۹۴

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *