رزرو هتل رزرو هتل های شهر وان ترکیه
۲۹ شهریور ۱۳۹۵

پارک آهوان جزیره کیش

لینک این مطلب کپی شد!

امکان مشاهده آهوی زیبای ایرانی ، از فاصله نزدیک که در سطح جزیره آزادانه در حال زیست است یکی دیگر از جاذبه های گردشگری کیش است.

در سال ۱۳۶۳ تعداد ۳۰ راس آهو برای حمایت از تکثیر آهوی ایرانی و افزودن جذابیت های جزیره با همکاری سازمان حفاظت محیط زیست از جزیره خارک به کیش منتقل گردید و اکنون در بیشتر مناطق خصوصاً در شرق و جنوب جزیره به صورت گله های پراکنده دیده می شوند.

دوره بارداری آهو ۵-۶ ماه و طول زندگی آن حدود ۱۱ سال است. نسل این آهو که در بخشهایی از آسیای مرکزی (قسمتهایی از ایران, جنوب غربی پاکستان , صحرای گبی ) پراکنش دارد به علت شکار بی روبه در معرض انقراض بوده و در لیست قرمز سازمان IUCN قرار دارد.

مشاهده این جانور زیبا از فاصله زیبا در جزیره امری عادی است که هر ببیننده ایی را به وجد می آورد. طبق سرشماری که در اردیبهشت سال ۱۳۸۶ باهمکاری سازمان حفاظت محیط زیست انجام گرفت, تعداد آهوان کیش بیش از ۳۵۰ راس برآورد گردید. در حالی که طبق آخرین سرشماری صورت گرفته تعدا آن ها به ۶۶۸ راس افزایش یافته بود.

بقاء و افزایش جمعیت آهوان در جزیره کیش با شرایط مناسب محیطی, ساخت آبشخور و توزیع علوفه در مناطق مختلف جزیره مرتبط می باشد. نظر به آنکه در حال حاضز مهمترین عامل مرگ و میر آهوان تصادفات جاده ای می باشد, محلی برای نگهداری آهوان در شرایط طبیعی و حتل الامکان برای استفاده توریست های علاقه مند به صورت سافاری پارک ایجاده شده است.

1155 پارک آهوان جزیره کیش

1156-1 پارک آهوان جزیره کیش

1157 پارک آهوان جزیره کیش

           
 

نظر کاربران :

 • سید محمد حسینی

  بسیار زیبا هست و از نزدیکل میتونید این آهوهای زیبا رو مشاهده کنید.هر چند که از انسان میترسند

  ۱۰ اسفند, ۱۳۹۷ پاسخ دادن
 • الهام حاجی زاده

  بسیار زیبا هست و از نزدیکل میتونید این آهوهای زیبا رو مشاهده کنید.هر چند که از انسان میترسند

  ۱۰ بهمن, ۱۳۹۷ پاسخ دادن
 • رها مسعودی

  عالیه،اهو ها ازاد هستن و خیلی ارامبخش هست

  ۲۷ آذر, ۱۳۹۷ پاسخ دادن
 • نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *