بلیط هواپیما سوئیت تبریز

موزه تاریخ تهران

زمان مطالعه : 3 دقیقه - تاریخ بروزرسانی :
۲ اردیبهشت ۱۳۹۸

موزه تاریخ همان طور که از نامش پیداست به منظور مطالعه و شناخت بهتر تاریخ و وقایع تاریخی ساخته و از سوی کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان افتتاح شده است.
موزه تاریخ یکی از مراکز خاص کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان است که به منظور حفظ دستاورد های فرهنگی، تاریخی – اسلامی و با هدف ترغیب کودکان و نوجوانان به مطالعه و شناخت بهتر تاریخ و وقایع فعالیت خود را آغاز کرد.

موزه تاریخ به کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان وابسته است و برای ترغیب بیشتر کودکان و نوجوانان به مسایل تاریخی، در سال ۱۳۶۹ خورشیدی بنا شده است و در سال ۱۳۸۱ مرمت و بازسازی شد.

این موزه که تنها موزه آموزشی – توضیحی ویژه کودکان و نوجوانان است، به منظور انتقال مفاهیم و موضوع های تاریخی، با استفاده از مربیان مجرب و با گویشی خاص، برنامه ای جذاب ارائه می دهد.

ساختمان موزه تاریخ به شکل حلزونی طراحی و ساخته شده است. از این رو بازدیدکننده ها – به ویژه کودکان و نوجوانان – به خوبی جذب معماری زیبای آن می شوند. راهروهای این موزه تنگ و باریک و به نوعی یادآور خانه های قدیمی هستند.
نوجوانانی که از این موزه دیدن می کنند پس از عبور از تونل زمان و دیدن روند پیدایش تمدن‌، به سالنی می رسند که به کمک عکس های متنوع و متعدد، چگونگی به وجود آمدن کره زمین و موقعیت آن در کهکشان‌ را برایشان توضیح می دهد. این عکس ها به طرز زیبا و کاملی شرایط زندگی بشر روی کره زمین و اتفاقاتی که در طول تاریخ بر سر زمین آمده است را نمایش می دهند.
از جمله اتفاقات تاریخی نمایش داده شده در سالن عکس موزه تاریخ باید به عکس هایی از تاریخ ایران،‌ خاورمیانه‌، تاریخ انبیا، سرزمین پیامبران، دین اسلام‌، سرزمین مکه – کعبه – و نمونه هایی از جنگ و صلح در زمان پیامبر اسلام اشاره کرد.

برای بازدید از موزه تاریخ می توانید همه روزه به غیر از ایام سوگواری در ساعات ۹:۳۰ صبح تا ۹:۳۰ شب مراجعه کنید. البته بین ساعت های یک تا دو بعداظهر وقفه ای یک ساعته وجود دارد که موزه در آن ساعت تعطیل است.

در موزه تاریخ به وسیله تابلو ، ‌ماکت و اسلاید بخش هایی از تاریخ نمایش داده می شود.

شاید جذاب ترین بخش موزه ورود به مکتب خانه باشد. ابتدای ورود، بچه ها از نقشه ها و ماکت های تاریخی بازدید کرده سپس بر روی نیمکت های چوبی کوچکی می نشینند تا به توضیحات و نمایش مربی گوش فرا دهند.
ابتدا چند نفر از حاضرین توسط مربی انتخاب می شوند تا با پوشیدن لباس هایی به سبک انسان های ۸۰ تا ۱۰۰ سال پیش نمایشی از نحوه زندگی قدیم را ارائه دهند. خنده های بی امان دانش آموزان از تماشای همکلاسی هایشان در لباس های مادربزرگ ها و پدربزرگ هایشان، نشان از فراگیری تاریخ نیاکان مان به همراه شادی و نشاط است.

بازدید کنندگان می توانند از فروشگاه موزه، سفال های کوچکی با نقوش سفال های قدیمی که قدمتی حدود چهار هزار سال قبل از میلاد مسیح دارند و از شهر سوخته، شوش، تپه موسیان و تل باکون یافت شده، به عنوان یادگاری تهیه نمایند.

رزرو بازدید از موزه به صورت گروه های ۲۰ تا ۳۰ تایی دانش آموزان با تعیین وقت قبلی ( همه روزه بجز پنجشنبه و جمعه ها) امکان پذیر است.

تلفن تماس : ۳۳۳۴۷۳۶۶

ساعت کاری : ۹:۳۰ الی ۲۱:۳۰
آدرس : میدان شهدا – خیابان پیروزی – خیابان افروز – جنب فروشگاه اتکا

موزه تاریخ تهران
موزه تاریخ موزه تاریخ تهران
موزه تاریخ موزه تاریخ تهران
موزه تاریخ موزه تاریخ تهران

منبع : بزنیم بیرون

           
چاپ

لینک های مرتبط :

خرید بلیت هواپیما با اسنپ تریپ بلیط هواپیما
 

نظر کاربران :

هیچ نظری برای این مطلب ثبت نشده است. شما اولین نفر باشید.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *