رزرو هتل فضاگشت
۲۲ اردیبهشت ۱۴۰۳

فاصله تبریز تا ارمنستان چقدر‌‌ است

اشتراک گذاری

آیا چیزی از ارمنستان می‌دانید، تاکنون به این کشور رفته‌اید یا نه؟ در این مطلب هرچه برای سفر به این کشور لازم است، مطرح می‌کنیم؛ احتمالا تاکنون فکر سفر با تور ارمنستان از یا هر جای دیگری به ذهنتان رسیده است. کشوری رویایی و دیدنی که مشاهده آن از نزدیک حس‌و‌حال دیگری دارد. تا آخر این مطلب با ما باشید.

فاصله تبریز تا ارمنستان

معرفی ارمنستان

ارمنستان کشوری زیبا بالای سر گربه سیاه نقشه ایران است. کشوری که تا همین چند سال پیش مال خودمان بود و بعد از آن شوروی صاحبش شد؛ اما حالا مستقل و بزرگ شده است. ارمنستان سرگذشت عجیبی دارد و به نوعی ریشه وسیعش در خاک ایران است. تقریبا همه شهرهای ایران را که ببینید، محله بزرگی مخصوص ارمنی‌ها دارد. این‌ها کسانی هستند که از ارمنستان به ایران آمده‌اند و پس از چند سال سکونت حالا محله مخصوص به خودشان دارند.

جاذبه‌های گردشگری این کشور محدود به مراکز تفریحی و کلاب‌های شبانه نمی‌شود؛ بلکه جاذبه‌های تاریخی و گردشگری طبیعی این کشور نیز بسیار مشهور است. دریاچه سوان که یکی از مهم‌ترین جاذبه‌های گردشگری این کشور است، در مسیر مرز ایران به ایروان قرار دارد و می‌تواند یکی از جاذبه‌های گردشگری مسیرتان در تور ارمنستان باشد.

جاهای دیدنی این کشور

جاهای دیدنی ارمنستان رابطه بسیار مستقیمی با پیاده‌روی دارند! این جاذبه‌های گردشگری را می‌توان به محله‌های مختلف، موزه‌ها و جاذبه‌های تاریخی تقسیم کرد.

محله‌های معروف و خیابان‌های ارمنستان

میدان آزادی

میدان آزادی محل تجمع افراد در مناسبت‌های ملی است؛ این میدان مهم‌ترین بخش شهر محسوب می‌شود. یک میدان بزرگ تقریبا مثل میدان سرخ روسیه که یک طرف آن برکه بزرگی ساخته شده است و اطرافش ساختمان‌های معروف و پارک و پارکنیگ قرار دارد.

خانه اپرا ایروان نیز کنار این میدان ساخته شده، می‌توانید سری به آن بزنید. پیشنهاد می‌کنم حتما به میدان آزادی بروید؛ محل خوبی برای عکاسی‌های دو نفره یا دسته‌جمعی است. میدان آزادی خصوصا با منظره سرسبز پارک، آب برکه مصنوعی و مجسمه بزرگ وسط آن جایی مناسب برای عکاسی در سفر خواهد بود.

فاصله تبریز تا ارمنستان

خیابان آبوویان

دنبال چه چیزی هستید؟ خیابانی بزرگ و دیدنی یا مشاهده موسیقی محلی و حس نشاط در خیابان؟ هرکدام از این‌ها را که بخواهید، در خیابان آبوویان می‌توانید پیدا کنید. خیابانی که یک سر آن به میدان جمهوری و سوی دیگرش به مجسمه آبوویان بزرگ نویسنده ارمنی می‌رسد. این خیابان محلی برای تبادل فرهنگ آموزش آن است.

رستوران‌ها، کلاب‌های شبانه و کافی‌شاپ‌ها بخش اعظمی از مغازه‌های خبابان را پر کرده‌اند، اما تک مغازه‌های برند هم هستند که لباس‌ها و محصولات برندهای معروف را می‌فروشند. درکل خیابان آبوویان می‌تواند حس‌وحال شما را خوب کند. حتی اگر خسته هم شدید نیمکت‌های متعدد اطراف خیابان جایی برای نشستن و مشاهده سازهای دلنواز دست نوازندگان به شما می‌دهد.

کتابخانه باستانی ارمنستان یا موزه پادشاهان

یکی از جاذبه‌های گردشگری ایروان موزه بسیار بزرگ یا کتابخانه دیدنی این شهر است که به کتابخانه باستانی شهرت دارد. در این کتابخانه گروهی موسوم به ماتناداران بخش عظیمی از دست نوشته‌های دنیا را جمع‌آوری کرده‌اند. دست نوشته‌هایی به زبان‌های ایرانی، ارمنی، عربی، یونانی و… که هرکدام برگی از تاریخ یک جهان هستند.

این کتابخانه نمای زیبایی دارد و ساختمانش نیز بسیار زیبا است. اگر سری به این کتابخانه زدید، حتما به مجسمه ورودی آن دقت کنید. این مجسمه متعلق به اولین کسی است که الفبای ارمنی را ساخت و آن را آموزش داد.

فاصله تبریز تا ارمنستان

راه‌های سفر به ارمنستان

سفر با تور ارمنستان اصلا کار سختی نیست. سال‌ها است که این کشور روادید یا همان ویزای سفر را میان مردم کشورش و ایرانی‌ها برداشته است. یعنی همین که شما پاسپورت داشته باشید، کافی است تا راهی مرز شوید و به ارمنستان بروید.

سفر به این کشور از سه راه امکان پذیر خواهد بود؛ استفاده از اتوبوس یا خودرو شخصی و راه هوایی. یعنی شما می‌توانید به‌راحتی راهی کشوری شوید که نمونه آن را ندیده و نخواهید دید. ارمنستان ریشه‌های زیادی دارد که شبیه به ایران است؛ اما به‌دلیل فاصله فرهنگی که سال‌ها است از ایران دارد، تقریبا این ریشه‌ها نیز ناپدید شده است.

در تهران دو پایانه آزادی و بیهقی اتوبوس‌هایی برای ارمنستان دارند که تقریبا بلیط آن‌ها ۴۰۰ هزار تومان است. پیشنهاد می‌کنم بدون درنظر گرفتن قیمت حتما سری به ارمنستان بزنید؛ پشیمان نمی‌شوید.

فاصله شهرهای مهم ارمنستان تا مرز ایران

ایروان مهم‌ترین شهر کشور ارمنستان است. این شهر که تقریبا مقصد نهایی اغلب گردشگران نیز محسوب می‌شود، وسط ارمنستان قرار گرفته و فاصله زیادی با مرز ایران ندارد. از مرز نوردوز چیزی حدود ۷۰۰ تا ۸۰۰ کیلومتر فاصله تا ایروان است. البته این فاصله از دو مسیر طی می‌شود که یکی از آن‌ها طولانی‌تر است.

فاصله مرز ایران تا شهر های مهم کشور

مهم‌ترین مرز ورود به ارمنستان، نوردوز است که از توابع شهرستان جلفا محسوب می‌شود. این روستا فاصله چندانی تا تبریز ندارد؛ اما برای طی این مسیر باید چیزی حدود ۲۰۰ کیلومتر را بپیمایید. لذت سفر در جاده‌های کوهستانی تبریز چیزی است که نصیب هرکسی نمی‌شود، پس آن را با تور ارمنستان هوایی عوض نکنید.

           
 

نظر کاربران :

هیچ نظری برای این مطلب ثبت نشده است. شما اولین نفر باشید.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *