بلیط هواپیما سوئیت تبریز

سفر به باکو | به محبوب ترین جاهای دیدنی باکو برویم

زمان مطالعه : 4 دقیقه
۳۰ دی ۱۳۹۸

باکو آذربایجان از شهرهای نزدیک به مرز ایران است که بسیاری از مسافران ایرانی با خودرو خود به آن سفر می کنند. باکو که یکی از شهرهای ساحل دریاچه خزر است، پایتخت و بزرگ ترین شهر و بندر کشور آذربایجان است. باکو در قسمت غربی خزر قرار گرفته است. پایتخت آذربایجان از اهمیت بسیاری از نظر ذخایر نفتی برخوردار است. این شهر پرجمعیت قفقازی سالیانه میزبان گردشگران بسیاری است. باکو دارای جاذبه های گردشگری بسیاری است که در این مطلب سعی شده برخی از آن ها به طور خلاصه معرفی شوند. این مقاله درباره سفر به باکو، جاهای دیدنی باکو، رستوران ها و کافه های باکو و مراکز خرید باکو است. با همگردی همراه باشید.

خیابان شهدا آذربایجان سفر به باکو | به محبوب ترین جاهای دیدنی باکو برویم

خیابان شهدا
در آذربایجان هر سال ۲۰ ژانویه مراسم بزرگداشتی برگزار می شود که مربوط به کشته شدگان دهه ۹۰ میلادی توسط نیروهای نظامی شوروی است. خیابان شهدا در واقع تبدیل به نماد استقلال و افتخار مردم آذربایجان شده است. هنگام سفر به باکو، بازدید از این خیابان را فراموش نکنید.
برج های شعله
بعد از بازدید از خیابان شهدا با کمی پیاده روی به بلند ترین برج های شهر باکو می رسید. برج های شعله که در واقع به دلیل شکل ظاهریشان چنین نامی گرفته اند. هنگام شب نمای بسیار زیبایی دارند. از این برج ها می توان منظره بسیار زیبایی را از شهر باکو تماشا کرد که حتما پیشنهاد می کنیم در سفر به باکو به این برج ها سری بزنید.
پارک داگوستا و پارک ملی دریا کنار
در نزدیکی برج های شعله، پارکی به نام Dagustu قرار دارد که با کمی پیاده روی از برج به این جا خواهید رسید. این پارک فضای بسیار زیبایی دارد و مکانی مناسب برای کمی استراحت است. پارک داگوستا و پارک ملی دریا کنار از جاهای دیدنی باکو هستند. پارک ملی یا بلوار شهر از جمله فضاهای عمومی و دلنشین برای استراحت و گذراندن وقت است. در این مکان می توان چشم اندازهای زیبایی از دریای خزر و شهر را تماشا کرد. این پارک همچنین فضایی بسیار مناسب برای پیاده روی است. هنگام سفر به باکو و بازدید از جاهای دیدنی باکو، این دو پارک را فراموش نکنید.
پارک فیل هارمونی
پارک فیل هارمونی Philharmony از دیگر جاهای دیدنی باکو و از جمله پارک هایی است که می توانید در بین روز برای استراحت به آن مراجعه کنید. این پارک در نزدیکی شهر قدیمی قرار دارد و در سفر به باکو برای زمانی که در این منطقه گشت می زنید، مناسب است.

موزه فرش آذربایجان

از دیگر جاهای دیدنی باکو می شود به موزه فرش آذربایجان اشاره کرد. این موزه شامل انواع فرش ها و قالیچه هایی است که از نظر جنس، رنگ، نوع بافت بسیار متنوع هستند. این موزه بزرگ ترین موزه فرش در جهان است. توجه داشته باشید که برای بازدید از این موزه این مکان تنها در روزهای شنبه، یک شنبه و دوشنبه باز است و ساعت کاری آن از ۱۰ صبح تا ۶ بعد از ظهر است. در سفر به باکو بازدید از این موزه را از قلم نیندازید.
ونیز کوچک
در دهه ۶۰ شهرک کوچکی به مساحت ۱۰هزار متر مربع ساخته شد که به نام ونیز کوچک معروف است. در واقع شهرک نسخه کوچک ونیز ایتالیا است و دارای چندین جزیره کوچک و دو جزیره بزرگ است. این شهرک در بلوار باکو قرار دارد. در سفر به باکو سری هم به ونیز کوچک بزنید.
دیوارهای شهر
همان طور که گفته شد دور شهر قدیم باکو حصاری بوده است. این حصار یا دیوارها هنوز باقی هستند و بین شهر قدیم و جدید قرار گرفته اند. در سفر به باکو اگر به موزه کتاب های کوچک رفتید، در نزدیکی آن، این دیوارها را می توانید ببینید.
موزه کتاب های کوچک
موزه کتاب های کوچک یکی دیگر از جاهای دیدنی باکو است. در این موزه همانطور که از اسمش پیداست کلکسیونی از کتاب های کوچک و مینیاتوری قرار داده شده است. در دنیا تنها موزه مربوط به کتاب های مینیاتوری این موزه است. برای بازدید از موزه کتاب های کوچک به یاد داشته باشید این مکان در روزهای سه شنبه و پنج شنبه تعطیل است و روزهای دیگر بین ساعت های ۱۱ صبح تا ۵ بعد از ظهر باز است. این موزه در نزدیکی کاخ شروان شاهان قرار دارد و بازدید از آن خالی از لطف نیست.
کاخ شروان شاهان
باکو در گذشته دیواری داشته است که به داخل این دیوار شهر قدیمی یا ایچری شهر گفته می شود. یکی از آثار قدیمی این شهر که به ثبت یونسکو نیز رسیده است، کاخ شروان شاهان است. این کاخ در قرن ۱۵ میلادی ساخته شده و به عنوان نمادی از گذشته باکو به حساب می آید و از جمله جاهای دیدنی باکو است. برای بازدید از این کاخ، این مکان بین ساعت ۱۰ صبح تا ۶ بعد از ظهر باز است. در نزدیکی این کاخ ایستگاه مترو ایچری شهر قرار دارد که برای دسترسی به این مکان گزینه مناسبی است.

کاخ شروان شاهان سفر به باکو | به محبوب ترین جاهای دیدنی باکو برویم

شهر قدیمی
باکو توسط حصاری که در داخل شهر وجود دارد و متعلق به گذشته است دارای دو قسمت شهر قدیمی و جدید است. به شهر قدیمی شهر درونی نیز گفته می شود. بیشتر آثار قدیمی و تاریخی در این بخش از شهر قرار دارند. در سفر به باکو از شهر قدیمی که از دیگر جاهای دیدنی باکو است هم سری بزنید.
موزه ملی هنر
در کشور آذربایجان بزرگ ترین موزه هنر، این موزه است و برای بازدید از این موزه توجه داشته باشید که روزهای شنبه و یک شنبه تعطیل است و در روزهای کاری بین ساعت ۱۰ صبح تا ۶ بعد از ظهر تعطیل است. اگر در نزدیکی شهر قدیمی هستید به این موزه هم سری بزنید.

موزه ملی هنر آذربایجان سفر به باکو | به محبوب ترین جاهای دیدنی باکو برویم

           
چاپ

لینک های مرتبط :

رزرو هتل جااینجاس
 

نظر کاربران :

هیچ نظری برای این مطلب ثبت نشده است. شما اولین نفر باشید.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *