رزرو هتل فضاگشت
۱۱ شهریور ۱۳۹۵

روستای پیرتاج

اشتراک گذاری

پیرتاج : قدمت این روستا بنا به گفته بزرگان ومدارک به دست امده از قزلار قلعه باشقورتران همدان زیاد میباشد .در زمان خلافت حضرت علی (ع)از مدارک فوق شهری بوده است درهمین محل به نام سیرتاج یا میرتاج که به مرور زمان پیرتاج تلفظ شده است . وطبق قلعه ها وکوهای اطراف که نشان دهنده قدمت دیرینه ان میباشد.

وجود سه تن از امامزادگان در ضلع غربی روستا از نوادگان امام جعفر صادق (ع)به نامهای محمد .عبدالله واسماعیل که زائرین زیادی همه روزه از اقصای نقاط کشور به زیارت انان میایند . خصوصآ انها که اولاد ذکور میخواهند . که همگی حاجت روا شده اند . وبسیاری از شواهد دیگر قدمت دیرینه این روستا را تایید میکند.

اجاره خودرو

دارای دو مسجد ۱.مسجد جامع ۲.مسجد امام حسین (ع)دارای یک حسینیه به نام امام زمان (عج)یک زینبیه . یک حسینیه به نام حضرت ابوالفضل (ع) وزیارتگاه امامزادگان فوق . دارای ۴هیئت مذهبی

دارای ۲۱۲۰ نفر جمعیت . ۳۲۸خانوار. زبان محلی ترکی . مذهب شیعه

روستای پیرتاج از توابع شهرستام بیجار در منطقه چنگ الماس می باشد که به لحاظ جغرافیایی در جنوب شرقی شهرستان بیجار واقع است ( ۶۲ کیلومتری شهر بیجار ) این روستا بزرگترین دهستان بخش چنگ الماس است. و روستاهای زینل، همایون، چشمه آدینه، آغبلاغ چنگ الماس، ینگی کند، کاکا عباس، قزانقزه، شاه گدار، گاوبازه و حاجی آباد و…. از توابع این دهستان می باشد…….

DCB10021 روستای پیرتاج

           
 

نظر کاربران :

 • کاظم

  پیرتاج به کام عده ای وزهر تلخی برای مردم آن.دهستانی که اسما تبدیل به شهرشده وامتیازات آن به نرخ پایتخت.وخدمات شهری آن همانند دور افتاده ترین آبادی در کل جهان هست این واقعا یک فوق مسخره در کل جهانه.

  ۲۳ آذر, ۱۴۰۲ پاسخ دادن
 • رضا ریاحی زاده

  اونجا وطن من است

  ۲۶ فروردین, ۱۴۰۱ پاسخ دادن
 • قائمی

  روستای ما هستش واقعا زیبا

  ۱۹ بهمن, ۱۴۰۰ پاسخ دادن
  • کاظم

   معلومه از درو پیکرش زیبایی میباره

   ۲۳ آذر, ۱۴۰۲
 • حسینی

  جای خیلی خوبیه من یه شب اونجا کشک سابیدم تا یه غذای محلی درست کنن که اسمشم اش دوغ بود ولی قسمت نشد بخورم .

  ۷ آبان, ۱۴۰۰ پاسخ دادن
 • سالار حسن زاده

  خدمت سربازی من اونجا بود

  ۱۱ آذر, ۱۳۹۸ پاسخ دادن
 • مسعود

  چ جالی فامیلی منم پیرتاج از خراسان جنوبی شاید ی زمانی ب هم مربوط میشدن

  ۱۷ مهر, ۱۳۹۶ پاسخ دادن
 • نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *