رزرو هتل فضاگشت
۲ مهر ۱۳۹۲

تهران ؛ میزبان جشنواره و نمایشگاه گردشگری

اشتراک گذاری

“جشنواره گردشگری” همزمان با هفته گردشگری و به مناسبت روز جهانی جهانگردی از ۵ تا ۱۱مهردر برج میلاد تهران برگزار می شود.

به گزارش مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی سازمان میراث فرهنگی،صنایع دستی وگردشگری در نخستین روز از هفته گردشگری برابر با ۵ مهر ماه ، که با عنوان «گردشگری و آب، حفاظت از آینده مشترک» نامگذاری شده است مدیران کل میراث فرهنگی استانها به عنوان سخنران پیش از خطبه های نماز جمعه در سراسر کشور با موضوع گردشگری و ضرورت توجه به این صنعت فرهنگی سخنرانی خواهند کرد.

اجاره خودرو

در این روز همچنین “نمایشگاه معرفی جاذبه های گردشگری” با حضور ۳۱ استان، فعالان و دست اندر کاران بخش خصوصی، سازمانهای مردم نهاد و نشریات تخصصی در حوزه گردشگری افتتاح و ظرفیتها و پتانسیلها ی کشور در قالب غرفه های مختلف به نمایش گذاشته می شود.

ویژه برنامه پاکسازی نمادین ۵۰ غار در سراسر کشور با هدف تبیین ضرورت صیانت از طبیعت و توسعه گردشگری طبیعی از دیگر برنامه های روز نخست هفته گردشگری است؛در همین راستا تور ویژه خبرنگاران با مقصد غار رودافشان در استان تهران برگزار

می شود.

بر اساس این گزارش “جشنواره بزرگ هفته گردشگری” نیز در دومین روز از هفته گردشگری برابر با ششم مهر ماه که با عنوان «گردشگری پایدار، آموزش و رسانه» نام گرفته است به طور رسمی افتتاح شده و برنامه های مختلف فرهنگی و هنری تا ۱۱مهر از ساعت ۱۶ تا ۲۲ در برج میلاد تهران به اجرا در می آید.

اجرای شب فرهنگی استانهای سراسر کشور با موضوع معرفی آداب و رسوم،مراسم آئینی،اجرای موسیقی سنتی و نواهای محلی و عرضه محصولات فرهنگی و گردشگری،معرفی صنایع دستی و سوغات محلی و برپایی سیاه چادرهای عشایر در محوطه برج میلاد و همچنین در حاشیه دریاچه شهدای خلیج فارس در منطقه۲۲ از جمله برنامه های “جشنواره هفته گردشگری” است که با شعار از “طهران تا تهران”برگزار می شود.

بازدید سفرا و مقامات سیاسی کشور های خارجی از جشنواره و نمایشگاه بزرگ هفته گردشگری و گفتگو با دست اندر کاران و مسئولان گردشگری کشورمان،گشایش مدرسه پاییزه دانشگاه علم و فرهنگ، برگزاری کارگاه آموزشی «گردشگری ومنابع و مسائل آب در ایران» در محل موزه ملی و نیز برگزاری نشست راهنمایان تور در محل ارگ آزادی از دیگر برنامه های این روز به شمار

می آید.

بر اساس این گزارش در این روز همچنین زنگ گردشگری در مدارس سراسر کشور نواخته می شود و جمعی از فعالان و دست اندر کاران صنعت گردشگری ضمن حضور در مدارس پیرامون اهمیت این صنعت با دانش آموزان گفتگو خواهند کرد.

برگزاری همایش تجلیل از فعالان وخادمان صنعت گردشگری با حضور رئیس جمهور از برنامه های سومین روز از هفته گردشگری برابر با هفتم مهرماه است که با عنوان «گردشگری، اشتغال و حماسه اقتصادی» نامگذاری شده است.

در چهارمین روز از هفته گردشگری که با عنوان «گردشگری، جوامع محلی و صیانت از منابع آبی» نامگذاری شده است هفتمین جشنواره بین المللی اقوام ایران زمین در استان گلستان به مدت ۴روز برگزار و همایش «گردشگری و اکوتوریسم آبی و تلاش برای حفاظت» برگزار می شود.

برپایی نمایشگاه عکس، تجهیزات و صنایع وابسته طبیعت گردی و نیز معرفی فعالیت های دست اندر کاران طبیعت گردی در کنار برپایی کارگاه های آموزشی از دیگر رخدادهای این روز است.

پنجمین نشست انجمن علمی گردشگری ایران نیز همزمان با پنجمین روز از هفته گردشگری است که با عنوان «گردشگری، تدبیر و امید، صلح و امنیت پایدار» نامگذاری شده است.
223 تهران ؛ میزبان جشنواره و نمایشگاه گردشگری
تجدید میثاق با آرمان های بنیانگذار کبیر جمهوری اسلامی ایران و حضور در حرم حضرت امام خمینی (ره) از برنامه های ۱۰ مهر ماه برابر با ششمین روز از هفته گردشگری است که با عنوان«گردشگری، خانواده و معنویت» نامگذاری شده است.

بر اساس این گزارش همزمان با ۱۱ مهر ماه و آخرین روز از هفته گردشگری که با عنوان « گردشگری، هنرهای سنتی و میراث معنوی» نامگذاری شده است، تفاهم نامه گردشگری با انجمن ورزشهای همگانی منعقد می شود.

همچنین به مناسبت هفته گردشگری تورهای یکروزه تهرانگردی ویژه ورزشکاران ، هنرمندان ، وکلا، اساتید دانشگاه و دانشجویان رشته جهانگردی ، خبرنگاران حوزه گردشگری، مهندسان و پزشکان به ترتیب از ۵ تا ۱۰ مهر بر گزار می شود.

بر اساس این گزارش در طول هفته گردشگری برنامه های مختلفی نیز با همکاری شهرداری تهران در باغ موزه دفاع مقدس و باغ موزه قصر به اجرا در خواهد آمد.همچنین استانهای سراسر کشور در هفته گردشگری برنامه های متعددی را اجرا می کنند که این برنامه ها متعاقبا اعلام خواهد شد.

           
 

نظر کاربران :

هیچ نظری برای این مطلب ثبت نشده است. شما اولین نفر باشید.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *