رزرو هتل ایران بوم گردی

بیراهه آبگرمک جم

زمان مطالعه : 2 دقیقه - تاریخ بروزرسانی :
۵ تیر ۱۴۰۱

بیراهه آبگرمک جم از تفرجگاههای مردم شهرستان جم در استان بوشهر است. این منطقه دارای مناظر و چشم انداز زیبا از جمله درختان و کوههای سر به فلک کشیده و چشمه آب می باشد. امامزاده سید جعفر نیز از نوادگان امام موسی کاظم (ع) در غرب روستای آبگرمک از جاذبه های مذهبی این منطقه است.

بیراهه آبگرمک

بیراهه آبگرمک کجاست؟

بیراهه نام دره ای زیبا با طبیعتی بکر در چهارکیلومتری غرب روستای آبگرمک شهرستان جم است. مکانی که مردم آنرا با نام ”پیر بیراهه” یا در لفظ عامیانه ”پیر بره” می شناسند. دره ای با درختانی بلند و زیبا و آبگیرهایی که در تمام فصول سال پرآب است. احتمالا نام بیراهه از آن جهت بر این دره گذارده شده که مسیر دستیابی بدان در گذشته بسیار سخت و دشوار بوده هرچند امروز نیز سفر به بیراهه، به دلیل کوهستانی بودن مسیر چندان آسان نیست. مسیر دسترسی به این منطقه بکر و زیبا، شهرک پتروشیمی (پردیس) می باشد. طبیعت زیبای این منطقه در فصل بهار و به خصوص ایام تعطیل پذیرای مسافرانی ست که از اقصی نقاط شهرستان و حتی شهرستانهای همجوار برای زیارت و تفرج این مکان را انتخاب می کنند.

بیراهه آبگرمک

جاذبه های منطقه

پیر بیراهه (امامزاده جعفر) در حدود چهار کیلومتری شرق روستای آبگرمک در مسیر جم به سمت ریز بعد از روستای موردی واقع شده که به علت صعب العبور بودن در ایام گذشته به این اسم خوانده شده است. مردم، بیراهه را محل دفن امامزاده جعفر از نوادگان امام موسی کاظم (ع) می دانند. در گذشته آرامگاهی گنبدی شکل با چهارطاق کمانی بر آن وجود داشت که بعدها توسط مردم بازسازی و به شیوه کنونی درآمده است. از بالای کوه روبروی امامزاده از میان دره ای تنگ چشمه ای زیبا به سمت پایین جاری است.

بیراهه آبگرمک

نحوه دسترسی

آدرس :بوشهر، شهرستان جم، بخش مرکزی، دهستان کوری، روستای آبگرمک. این منطقه در هفت کیلومتری مرکز شهر جم و در مجاورت روستای پلنگی قرار د ارد.

بیراهه آبگرمک

بیراهه آبگرمک

بیراهه آبگرمک

           
ما را در اینستاگرام دنبال کنید

لینک های مرتبط :

هتل های وان ترکیه تراول ماگ
 

نظر کاربران :

هیچ نظری برای این مطلب ثبت نشده است. شما اولین نفر باشید.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

جاباما سایت ویلا و اقامتگاه آنلاین