بلیط هواپیما سوئیت تبریز

۱۰میلیارد دلار ارزبری و ۲میلیارد دلار ارزآوری در سال ۹۲

زمان مطالعه : 2 دقیقه - تاریخ بروزرسانی :
۲۵ اسفند ۱۳۹۲

تاریخ خبر : ۱۳۹۲/۱۲/۲۵ – به گزارش پایگاه اطلاع رسانی مرکز گردشگری علمی – فرهنگی دانشجویان ایران(istta) به نقل از همشهری، به‌گفته مسجد‌جامعی، مهم‌ترین اولویت مدیریت شهری، شهرداری و سازمان میراث فرهنگی باید شناسایی بناهای میراثی شهر تهران باشد. آنطور که احمد مسجد‌جامعی گفته است، در شهر تهران بناهای بسیاری وجود دارد که در زمره میراث فرهنگی، اجتماعی، تاریخی و دینی قرار دارند که شناسایی نشده و به‌سرعت در حال تخریب هستند. به‌گفته رئیس شورای شهر تهران، اقدامات سازمان میراث فرهنگی در چند سال اخیر مثمرثمر نبوده و بناهای تاریخی به‌سرعت در حال خروج از فهرست ملی هستند.

مسعود سلطانی‌فر معاون رئیس‌جمهور و رئیس سازمان میراث فرهنگی نیز در این دیدار که رسانه‌ها اطلاعی از برگزاری آن نداشتند، با ارائه گزارشی از عملکرد سازمان میراث فرهنگی به اعضای شورای شهر تهران گفت: بیش از یک میلیون بنای تاریخی در ایران وجود دارد که از سال ۱۳۰۹که قانون حفاظت از میراث باستانی تصویب شد، تاکنون ۳۲هزار اثر شناسایی و کمتر از۱۰هزار بنا مرمت شده‌اند. به‌گفته سلطانی‌فر، در کشورهای دیگر وقتی یک بنا در فهرست آثار ملی قرار می‌گیرد موجبات مسرت مالک است درحالی‌که در ایران برعکس، مالکین بناها تمایلی به نگهداری آن ندارند.

سلطانی‌فر با اشاره به نقش شورای شهر و شهرداری در حفاظت از بناهای تاریخی گفت: این دو نهاد می‌توانند با سازو کار مشخص و همکاری سازمان میراث فرهنگی، در نظارت، کنترل و احیا و مرمت بناها اثرگذار باشند. رئیس سازمان میراث فرهنگی البته به صنعت گردشگری نیز اشاره کرد. او گفت: در سال ۲۰۱۳درآمد دنیا از صنعت گردشگری ۱۱۰۰میلیارد دلار بود و یک میلیارد و ۲۰۰هزار گردشگر در جهان سفر کردند. این در حالی است که ایران با برخورداری از یک درصد جمعیت جهانی می‌بایست ۱۰تا ۱۲میلیارد دلار درآمد ارزی می‌داشت. سلطانی‌فر تأکید کرد: سال گذشته۴میلیون و ۳۰۰هزار گردشگر داشتیم که کمتر از یک میلیون نفر آنها گردشگر واقعی بودند. حال آنکه ۷میلیون و ۸۰۰هزار گردشگر خروجی داشتیم که اگر هرکدامشان ۱۲۰۰دلار هزینه کرده باشد ۱۰میلیارد دلار خروج ارز و تنها ۲میلیارد دلار ارزآوری داشتیم.

00000gardeshgari 10میلیارد دلار ارزبری و 2میلیارد دلار ارزآوری در سال 92

           
ما را در اینستاگرام فالو کنید

لینک های مرتبط :

instagram
 

نظر کاربران :

هیچ نظری برای این مطلب ثبت نشده است. شما اولین نفر باشید.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *