بلیط هواپیما سوئیت تبریز

چشمه آب معدنی سجیران

زمان مطالعه : 2 دقیقه
۴ شهریور ۱۳۹۶

چشمه سجيران در منطقه اشکورعليا در بالادست روستا هاي نيلو، جيرکل، سجيران (در قسمت شمال شرقي) قرار دارد، گفته مي شود اين آب معدني در درمان سنگ کليه موثر است، حتي مبتلايان به سنگ کليه آب چشمه را در بطري ريخته و به محل سکونت خود مي برند، البته براساس نظر کارشناسان بديهي است که با از بين رفتن گاز و فعل و انفعالاتي که انجام مي شود آب، برخي از خواص درماني خود را از دست مي دهد و بهتر است با حضور در منطقه از فوايد آب اين چشمه بهره مند شد.

آب چشمه سجيران بسيار گواراست به طوري که برخي از افراد در مدت ۱۵ دقيقه سه ليتر از آن را به آساني مي نوشند، آب اين چشمه جرم و رسوب را به راحتي و در مدتي کم حل مي کند، درآزمايشهاي به عمل آمده آب اين چشمه برخي از انواع سنگ کليه را در مدتي کمتر از يک شبانه روز کاملا در خود حل کرده است.

مي گويند استحمام با آب چشمه سجيران در درمان بيماريهاي پوستي بخصوص قارچ انگشتان و ساير نقاط بدن تاثير زيادي دارد، به طوري که پس از يکي دو بار استفاده از آب اين چشمه، اين بيماري بهبود يافته و پوست به حالت عادي بر مي گردد.
ch1

ch2

           
چاپ

لینک های مرتبط :

رزرو هتل جااینجاس
 

نظر کاربران :

 • mehran

  آب معدنی جیرکل در اشکور رحیم آباد شهرستان رودسر میباشد. این آب چشمه دارای خواص درمانی از جمله :دفع سنگ کلیه-بیماریهای پوستی مثل قارچ و زگیل میباشد.فاصله از محل جیرکل تا چشمه(دراز مالگا) حدود ۲ ساعت میباشد.این چشه در سال ۱۳۶۴ توسط علی رضا تپاک یکی از اهالی جیرکل که در حال حاضر ساکن رحیم آباد میباشد کشف شده و در کتاب مرجع گیلان بنام (دبیر – آموزگار) به ثبت رسیده است.

  ۲۵ آبان, ۱۳۹۲ پاسخ دادن
  • Seyed Ahmad Rankouhi

   دوست عزیزم شاید اگر اتفاقی که بسیار دور از کشورم برایم پیش آمد نمیتوانست این حقیقت را بازگو کند ؛ که آب شفابخشی که شما از آن صحبت میکنید در واقع یکی از خالص ترین نمونه آبهای آیونایز شده طبیعی در دنیاست ؛ توضیح در موردش بسیار طولانی تر اما بسیار شیرین و مهم تر از آن است که بتوانیم در چند کلام خلاصه اش نماییم فقط بسنده میکنم به اینکه : آنچه از آن به عنوان گاز یاد میکنید همان آنتی اکسیدان طبیعی موجود در آب آنجاست و خاصیت قلیایی بودن و البته میکرو کلاستر بودنش آب این چشمه را همردیف آبهای دیگر چشمه هایی در جهان مینماید که پرده از رازشان را ۴۰ سال قبل محققین ژاپنی با بررسی در چهار کشور آنرا کشف کرده و از این میان یک شرکت ژاینی با ساخت دستگاهی توانست آبی را که از مجرای داخلی آن عبور میکند را مشابه همین آبها تبدیل و تولید نماید . تا میتوانید از آن آب بخورید و اینرا بدانید بهیچ وجه بیش از دو تا سه روز آنرا برای حفظ خصوصیات آنتی اکیدانی اش نمیتوان در ظرف نگاه داشت و نیز باید بدانیم ظرفها یا باید شیشه ای و یا پلاستیکی البته از جنس مرغوب باشند و در ظروف فلزی اثر آن از بین میرود . ارادتمند همه هم استانیهای و بچه محلی های گلم : سید احمد عسکری رانکوهی . ۲۶ جولای کانادا ونکوور

   ۵ مرداد, ۱۳۹۸

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *