رزرو هتل فضاگشت
۱۳ خرداد ۱۳۹۴

پایانه های سفر زنجان

اشتراک گذاری

فرودگاه زنجان

فرودگاه مرز هوائی زنجان که با کد فرودگاهی OITZ (توسط ایکائو) و JWN (توسط یاتا ) در جهان هوانوردی شناخته میشود، در ۱۵کیلومتری شمال غرب شهر زنجان ،باموقعیت جغرافیایی ۳۶درجه ۴۶ دقیقه و ۲۹ ثانیه عرض شمالی و ۴۸درجه ۲۱ دقیقه و ۳۳ ثانیه طول شرقی قرار گرفته است ارتفاع آن ۵۳۸۲ پا بالاتر از آبهای دریای آزاد ،و مساحت کل فرودگاه ۳۸۰ هکتارمیباشد.این فرودگاه در جاده قدیم زنجان-اردبیل قرار گرفته که تا فرودگاه زنجان این جاده بزرگراه میباشد.

فرودگاه زنجان، تنها فرودگاه استان زنجان می باشد، که عملیات احداث آن در سال ۱۳۶۹ بنا به نیازهای موجود در استان، آغاز گشته و پس از تقریبا ۱۰ سال و در سال ۱۳۷۹ افتتاح گردید. این فرودگاه با ماموریت ارایه خدمات فرودگاهی ، ناوبری و هوانوردی جهت پذیرش پروازها ،به‌منظورحمل و نقل هوانوردی طراحی و احداث شده است. کلیه امور عملیات هوانوردی فرودگاه زنجان، بر اساس ضوابط انکس‌های ۱۸‌گانه سازمان بین‌المللی هواپیمایی کشوری (ICAO ) و مقرارت سازمان هواپیمایی کشوری ایران انجام می‌گردد و کلیه شرکت‌های هواپیمایی و ارگان‌های نظامی و غیر‌نظامی که در امور هوانوردی فعالیت دارند ملزم به رعایت ضوابط فوق‌الذکر می‌باشند. در حال حاضر فرودگاه زنجان زیر‌مجموعه شرکت مادر تخصصی فرودگاه‌های کشور می‌باشد.

فرودگاه زنجان از مجهزترین فرودگاههای جدیدالحداث همسطح خود می باشد که کلیة مجموعه های مورد نیاز یک فرودگاه مرز هوایی باتمامی تجهیزات مربوطه درآن مستقر می باشد. این فرودگاه قابلیت پذیرش انواع هواپیماهای پهن پیکر (متناسب با CAT ایمنی زمینی فرودگاه )و هواپیماهای متوسط و هواپیماهای بدنه باریک و هواپیماهای سبک و انواع هلی کوپتر را دارد. و هم اکنون هواپیماهای متوسط و پهن پیکر از نوع ایرباس۳۰۰،۳۱۰، ۳۲۰ و BAE در مسیرهای عربستان(حج عمره ، حج تمتع) و مشهد در آن مشغول عملیات میباشند.علاوه بر اینها پروازهای ورودی و خروجی غیربرنامه ای نظامی،انتظامی،امدادی،آموزشی و… زیادی نیز در آن پرواز میکنند.

1714 پایانه های سفر زنجان

ایستگاه راه آهن

شماره تماس: ۱۳۹-۳۱۱۲۲۴۴۲

آدرس:خیابان خیام

1713 پایانه های سفر زنجان

           
 

نظر کاربران :

 • الهام حاجی زاده

  فرودگاه زنجان بسیار کوچک و غیر کاربرد هست.جا نمایی بد و خلوت بودنش از نقاط ضعفش محسوب میشه.بهتره با قطار یا اتوبوس به این شهر سفر کنید

  ۸ بهمن, ۱۳۹۷ پاسخ دادن
 • آرش واعظی

  یاشاسین زنجان این فرودگاه از فرودگاه های نامی ایران است

  ۱۲ دی, ۱۳۹۷ پاسخ دادن
 • سفریتو

  من شخصا ترجیح میدم با قطار به زنجان سفر کنم چون موقعیت فرودگاه به خاطر دسترسی خیلی خوب نیست

  ۲۷ آذر, ۱۳۹۷ پاسخ دادن
 • نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *