بلیط هواپیما سوئیت تبریز

موزه تاریخ طبیعی زنجان

زمان مطالعه : 2 دقیقه
۱۹ دی ۱۳۹۸

موزه تاریخ طبیعی زنجان از جمله مكان­های فرهنگی، اجتماعی، آموزشی، تحقيقاتی و نمايشگاهی می باشد كه می ­تواند علاوه بر شناساندن هر چه بيشتر زيست­ بومهای مختلف و گونه ­های حيات وحش و پوشش گياهی منطقه ارزش حفظ و نگهداری تنوع زيستی را نيز به اقشار مختلف مردم جامعه يادآوری نمايد.

موزه تاریخ طبیعی زنجان
با توجه به اين اصل مهم كه ادامه حيات بشری به بقای طبيعت بستگی دارد از اين رو اهميت علوم طبيعی و نقش موزه­ های تاريخ طبيعی در اشاعه دانش و فرهنگ زيست محيطی در جهان امروز بيشتر محسوس م­ی باشد. لذا اين مراكز می ­توانند انديشه و احساس مردم را در مورد جلوه­ های تنوع زيستی و خطر انقراض گونه­ های كمياب جانوری و گياهی برانگيزد. موزه تاريخ طبيعی اداره كل حفاظت محيط زيست استان زنجان به منظور حفظ و در معرض نمايش گذاشتن گونه­ های جانوری و گياهی، سنگواره ­ها و نمونه ­هايی از برخی كانی­ ها و سنگ­های معدنی موجود در استان، در سال ۱۳۷۳ افتتاح گرديد.

موزه تاریخ طبیعی زنجان

در سال ۱۳۸۰ اقدامات دامنه داری جهت بهسازی كمی و كيفی موزه تاريخ طبيعی صورت گرفت، اين اقدامات عبارتند از: افزايش فضای مفيد موزه، مرمت نمونه های آسيب ديده، طراحی و ساخت ويترينهای محافظ نمونه و نيز جذب پرسنل فنی و كارشناسی برای موزه در جهت ارتقاء كمی و كيفی آن از وضعيت نمايش و تفريحی به موقعيت خدمات دهی بيشتر از نظر علمی و تخصصی به دانش آموزان، هنرجويان، دانشجويان و ساير علاقمندان به طبيعت و حيات وحش.

نحوه دسترسی به موزه تاریخی طبیعی زنجان

آدرس: زنجان، ابتدای جاده تبريز، پارك جنگلی ارم
ساعت بازديد: روزهای عادی ۱۴-۸ جمعه­ ها ۱۹-۱۶

موزه تاریخ طبیعی زنجان

 

موزه تاریخ طبیعی زنجان

 

موزه تاریخ طبیعی زنجان

موزه تاریخ طبیعی زنجان

موزه تاریخ طبیعی زنجان

 

 

 

 

 

                       
چاپ

لینک های مرتبط :

رزرو هتل جااینجاس
 

نظر کاربران :

  • behnam

    سلام.بسیار زیبا بود/

    ۳۱ مرداد, ۱۳۹۳ پاسخ دادن
  • نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *