بلیط هواپیما سوئیت تبریز

موزه تاریخ طبیعی زنجان

۲۹ اردیبهشت ۱۳۹۳موزه تاریخ طبیعی زنجان استان زنجان زنجان

موزه تاريخ طبيعي از جمله مكان­هاي فرهنگي، اجتماعي، آموزشي، تحقيقاتي و نمايشگاهي مي­باشد كه مي­تواند علاوه بر شناساندن هر چه بيشتر زيست­بوم­هاي مختلف و گونه­هاي حيات وحش و پوشش گياهي منطقه ارزش حفظ و نگهداري تنوع زيستي را نيز به اقشار مختلف مردم جامعه يادآوري نمايد.
با توجه به اين اصل مهم كه ادامه حيات بشري به بقاي طبيعت بستگي دارد از اين رو اهميت علوم طبيعي و نقش موزه­هاي تاريخ طبيعي در اشاعه دانش و فرهنگ زيست محيطي در جهان امروز بيشتر محسوس مي­باشد. لذا اين مراكز مي­توانند انديشه و احساس مردم را در مورد جلوه­هاي تنوع زيستي و خطر انقراض گونه­هاي كمياب جانوري و گياهي برانگيزد. موزه تاريخ طبيعي اداره كل حفاظت محيط زيست استان زنجان به منظور حفظ و در معرض نمايش گذاشتن گونه­هاي جانوري و گياهي، سنگواره­ها و نمونه­هايي از برخي كاني­ها و سنگ­هاي معدني موجود در استان، در سال ۱۳۷۳ افتتاح گرديد.
در سال ۱۳۸۰ اقدامات دامنه داري جهت بهسازي كمي و كيفي موزه تاريخ طبيعي صورت گرفت، اين اقدامات عبارتند از: افزايش فضاي مفيد موزه، مرمت نمونه هاي آسيب ديده، طراحي و ساخت ويترينهاي محافظ نمونه و نيز جذب پرسنل فني و كارشناسي براي موزه در جهت ارتقاء كمي و كيفي آن از وضعيت نمايش و تفريحي به موقعيت خدمات دهي بيشتر از نظر علمي و تخصصي به دانش آموزان، هنرجويان، دانشجويان و ساير علاقمندان به طبيعت و حيات وحش.

استان: زنجان

شهرستان: زنجان

آدرس: زنجان، ابتداي جاده تبريز، پارك جنگلي ارم

تلفن: ۴-۵۲۴۱۰۰۱ -۰۲۴۱

سال تاسيس: ۱۳۷۳

ساعت بازديد: روزهاي عادي ۱۴-۸ جمعه­ها ۱۹-۱۶

موزه تاریخ طبیعی زنجان

موزه تاریخ طبیعی زنجان

موزه تاریخ طبیعی زنجان

موزه تاریخ طبیعی زنجان

موزه تاریخ طبیعی زنجان

بلیط هواپیما ارزان
 

نظر کاربران :

  • behnam

    سلام.بسیار زیبا بود/

    ۳۱ مرداد, ۱۳۹۳ پاسخ دادن
  • نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *