بلیط هواپیما تور خارجی

شیرینی شکر گلاب

2018-11-22

شیرینی شکر گلاب از شیرینیهای مخصوص مشهد است که بخصوص در ایام نوروز طرفداران بسیاری دارد . در زیر طرز تهیه این شیرینی به همراه فیلم آموزشی شیرینی شکر گلاب را برای شما قرار داده ایم .البته این میزان که گفتیم مسلما زیاد است شما بسته به مقداری که می خواهید از این شیرینی درست کنید .
طرز تهیه :
حدود 30 کیلو شهد آب و شکر که قبلا به نسبت 2 به 3 آماده شده است . در این فاصله استادکار قالب های شیرینی را کنارهم میچیند قالب ها باید تا جایی که امکان دارد به هم بچسبند تا شهد از لا به لای آنها بیرون نریزد حدود یک لیتر گلاب و نیم لیتر زعفران دم کرده که باید مخلوط و برای مرحله بعد کنار گذاشته شود . حالا شهد اصطلاحا رسیده باید از روی شعله برداشته تا غلظتش بیشتر شود . ترکیب گلاب و زعفران را خردخرد به شهد اضافه کرده و شهد جان می گیرد از رنگ زعفران و بوی گلاب . به این کار اصطلاحا شور دادن شهد می گویند .
بعد در قالب ها ریخته هم می گذاریم سرد شود . این شیرینی هم به شکل حبه ای و هم به شکل تخته ای طبخ و تولیدد می گردد . پس از گذشت 40 دقیقه روی شیرینی ها رس می زنند . قالبها باید جابه جا شوند تا وقتی سرد شدند به هم نچسبند . حالا شیرینی آمادست ترد و خوشمزه با طعم گلاب و زعفران نام این شیرینی شکر گلاب است .

شیرینی شکر گلاب

PDFPrint

پربازدیدترین ها:
جاجیگا تور رزرو هتل نظردهی
 

نظر کاربران :

  • نظر بده، 5000000 ریال جایزه نقدی بگیر، بدون قرعه کشی ! اسپانسر: رزرواسیون مهر

هیچ نظری برای این مطلب ثبت نشده است. شما اولین نفر باشید.

لطفا نظر خود را برای این مطلب بنویسید:

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.
هر چقدر در جاذبه های بیشتری نظر بنویسید شانس برنده شدن بالایی خواهید داشت(شرایط دریافت جایزه)