رزرو هتل رزرو هتل های شهر وان ترکیه
۲۸ مهر ۱۳۹۴

شهر زیرزمینی نوش آباد در روزهای تاسوعا و عاشورا تعطیل است

اشتراک گذاری

تاریخ خبر :۱۳۹۴/۰۷/۲۸- عباس شافعی روز سه شنبه در گفت و گو با ایرنا اظهار داشت: این اقدام برای هرچه باشکوه تر برگزار کردن آیین های عاشورایی در این شهر زیرزمینی انجام می شود.
وی با اشاره به برگزاری آیین های ویژه هشتم و یازدهم محرم در این شهر، از گردشگران برای حضور در این مراسم های ویژه مذهبی دعوت کرد.
شافعی با بیان اینکه نوش آباد به شهر آیین های عاشورایی شهرت یافته است، افزود: هر سال در روز هشتم محرم آیین خیمه کوبی و در عصر روز یازدهم محرم یک روز پس از واقعه عاشورا نیز مراسم خیمه برداری در شهر نوش آباد برگزار می شود.
شافعی خاطرنشان کرد: در روز تاسوعا، آیین های سقاخوانی و سینه زنی و صبح روز عاشورا نیز تعزیه خوانی در شهر نوش آباد برگزار می شود و گردشگران می توانند از این مراسم های مذهبی بهره ببرند.
شهر تاریخی نوش آباد که در پنج کیلومتری شمال کاشان قرار گرفته از جمله مناطقی است که به همراه نیاسر و قمصر بعد از نابودی تمدن سیلک مورد توجه ساکنان این منطقه قرار گرفت.
مجموعه شهر زیرزمینی، مسجد جامع، آب انبار چاله سی، قلعه سی زاد، بقعه امام زاده محمد (ع)، مسجد عتیق و پل اسحاق از جمله آثار تاریخی شهر نوش آباد است.
این شهر تاریخی از جمله پنج شهر کوچک گردشگری است که به علت قرار گرفتن در مسیر ترانزیت شمال به جنوب و نزدیکی آن با شهر کاشان از جایگاه ویژه ای برخوردار است.
شهر نوش آباد با ۱۲ هزار نفر جمعیت از توابع آران و بیدگل در سه کیلومتری این شهرستان قرار دارد.

2601 شهر زیرزمینی نوش آباد در روزهای تاسوعا و عاشورا تعطیل است

           
 

نظر کاربران :

هیچ نظری برای این مطلب ثبت نشده است. شما اولین نفر باشید.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *