بلیط هواپیما

شرایط دریافت ویزای فرانسه

۷ آذر ۱۳۹۷

فرانسه کشوری است که در زمینه گردشگری همیشه حرف اول را می زند ومردم از همه جای دنیا دوست دارند به این کشور سفر کنند .شهر پاریس در فرانسه، مشهور به شهر عاشقان یکی از بهترین مکان های گردشگری دنیا می باشد بیشتر شهرت این شهر بابت موزه ها، معماری، مد و خیابان های عاشقانه آن می باشد. نام پاریس برگرفته از نام گروهی از افراد قوم گل به نام پاریزیها است. در دوره استیلای روم نام این شهر به «لوتشیا» تغییر کرد، اما در زمان یولیانوس پادشاه روم نام شهر دوباره به پاریس تغییر یافت. پاریس دارای القاب متعدد زیادی است، اما مهم‌ترین نام آن «شهر نور» است. این نام هم به مرکزیت این شهر در زمینه علم و تحصیلات و هم به پر نور بودن این شهر در شب‌ها برمی‌گردد. برای سفر به هر کشوری ابتدا باید روادید و ویزای سفر به آن کشور را تهیه کنید. در مورد کشور فرانسه که موضوع مطلب امروز ما است نیز این قاعده کلی باید رعایت شود. باید بدانید که ویزای توریستی فرانسه فقط تا ۹۰ روز اعتبار دارد. به جهت دریافت ویزای این کشور حتماً باید در مصاحبه ای که از طرف سفارت برای این کار ترتیب داده می شود، شرکت کنید. در مرحله اول چگونگی دریافت ویزای فرانسه ابتدا باید فرم تقاضای روادید را پر کنید. این فرم را می توانید به صورت الکترونیکی و از طریق سایت سفارت فرانسه دریافت کرده و بعد از پر کردن آن دوباره برای سفارت ارسال کنید. همراه داشتن مدارک لازم چون شناسنامه که در فرم تقاضانامه دریافت روادید فرانسه درج شده و یک کپی از آن ها در هنگامی که به سفارت مراجعه می کنید و همچنین در موقع مراجعه به سفارت این کشور جهت دریافت روادید، ضروری است.

دریافت روادید کشور فرانسه

مدارک و شرایط دریافت ویزای فرانسه

۱- همراه داشتن شناسنامه لازم و الزامی است.

۲- همراه داشتن گذرنامه (گذرنامه باید در کمترین حالت دارای اعتبار دو ماه بیشتر از تاریخ اتمام اعتبار ویزای درخواستی شما باشد. فقط از صفحه ۱ تا صفحه ۵ و صفحه هایی که مهر روادید در آن ها خورده در بین شرایط دریافت ویزای فرانسه فتوکپی تهیه کنید.)

رزرو تورهای مسافرتی در لست تورز و توریاب:

۳- دو قطعه عکس رنگی (هراسمی که در گذرنامه شخص متقاضی روادید آورده شده باید ۲ قطعه عکس رنگی در مدارکش موجود باشد.)

– در مورد عکس نکاتی وجود دارد که باید آن ها را مدنظر قرار بدهید:

– دارای زمینه ای با رنگ سفید.

– تمام رخ گرفته شده باشد.

– در کمتر از سه ماه گذشته گرفته شده باشد.

– ظاهر فعلی صاحب عکس با عکس به طور کامل شبیه باشد.

– ابعاد ۳۵ در ۴۵ میلی متر.

– بین سطح بالای سر و چانه در تصویر صورت فاصله ۳۲ میلی متری باشد.

با ویژگی های ذکرشده در بالا عکس شما براساس مقررات شنگن بر روی برچسب ویزا چاپ می شود. این مورد در چگونگی دریافت ویزای فرانسه می باشد.

۴- دعوت نامه باید داشته باشید. (شخصی که در کشور فرانسه ساکن است ابتدا برای شما باید دعوت نامه ای فرستاده و اگر دعوت نامه نداشتید، باید برگه ای ارائه دهید که در آن مشخص باشد که در این کشور هتل رزرو کرده اید و تا چه زمانی هم در این کشور هستید، مشخص باشد و یا ارائه اسنادی چون سند مالکیت، قبض عوارض سکونت یا قبض مالیات ملکی که مشخص می کند، شما در فرانسه صاحب ملک یا خانه هستید، لازم است.)

۵- کودکانی که فقط با شخص ثالثی سفر می کنند(این کودکان باید یک اجازه نامه رسمی و نوشته شده از پدر یا مادر و یا کسی که قیم و سرپرست قانونی آن ها است، همراه داشته باشند.)

۶- افرادی که تحت تکفل هستند یعنی زنان خانه دار و فرزندان (صورت حساب بانکی که شامل عملیات بانکی در ماه آخر باشد، دفتر حساب بانکی و پس انداز کسی که تحت تکفل اوست یعنی شوهرش یا پدرش با تاریخ دقیق افتتاح حساب.)

۷- سندهای رسمی شغلی و منابع مالی (هدف از سفر و مدت زمان اقامت باید با امکانات مالی متناسب باشد که از طریق حاصل ضرب کمترین حقوق در یک روز در تعداد روزهایی که ساکن فرانسه است، محاسبه می شود.)

– حقوق بگیران: گواهی اشتغال به کار که در آن تاریخ دقیقی از زمان آغاز کار و مدت مرخصی در آن ذکر شده باشد، فیش حقوقی ماه گذشته و صورت حساب های بانکی که شامل عملیات بانکی در ماه آخر باشد یا خود دفترچه حساب پس انداز که تاریخ دقیق افتتاح حساب در آن درج گردیده در بخش چگونگی دریافت ویزای فرانسه، ضروری است.

– تاجران و صاحبان صنفی: اسناد قانونی و رسمی ثبت موسسه، صورت حساب های بانکی که شامل عملیات بانکی در ماه آخر است و یا دفترچه حساب پس انداز همراه با تاریخ دقیق روزی که در بانک حساب باز کرده اند، ضروری است.

-کارکنان مستقل و کسانی که شغل آزاد دارند(دفترچه حساب پس انداز که زمان افتتاح حساب در آن ذکرشده و یا کارت صنف و صورت حسابی که عملیات ماه آخر در آن درج شده، ضروری است.)

۸- دانش آموزان دبستانی و دبیرستانی و دانشجویان، گواهی اشتغال به تحصیل باید داشته باشند.

۹- اشخاصی که فرزند یا همسری دارند که دارای ملیت کشور فرانسه است (این افراد پس از مراجعه به سایت و یا بخش روادید سفارت دو فرم مربوطه را تهیه می کنند و سپس در مدت دو هفته بررسی اولیه روی این مدارک صورت می گیرد و صادر کردن روادید امکان دارد تا صدور قطعی و کامل شدن مدارک چندهفته ای طول بکشد. اما به طور معمول تا ۶ هفته بعد از اینکه مدارک را به بخش کنسولی تحویل دادید، مشخص می شود که شما شرایط دریافت روادید را دارید و یا خیر، این امکان برای شما وجود ندارد. بعد از اینکه با صدور روادید شما موافقت شد برای دریافت آن به مدارکی از قبیل بیمه مسافرتی نیاز خواهید داشت. کسی که درخواست روادید داده و متقاضی محسوب می شود باید بیمه مسافرتی داشته باشد چه فردی و چه جمعی.)

۱۰- بیمه مسافرتی (بیمه ای که پوشش دهنده هزینه هایی همچون بازگشت به کشور تحت مراقبت پزشکی، هزینه های مورد نیاز برای درمان و حتی هزینه های بیمارستان در شرایط اضطراری باشد و دارای اعتبار در همه شهرهای شنگن باشد. کمترین پوشش این بیمه برای هر فرد چیزی حدود ۳۰ هزار یورو بوده و شرکتی که بیمه گذار است باید حتماً در کشور فرانسه نماینده ای معتبر داشته باشد و کسی که دعوت کننده از کشور فرانسه است، می تواند با یک شرکت بیمه در فرانسه برای تهیه بیمه مسافرتی اقدام کند.)

۱۱- بلیت هواپیما و حتی در صورت لزوم برگه خرید که برای هزینه هتل پرداخت شده را در کل مدت اقامت با خود به همراه داشته باشید. برای اینکه در موقع ورود به خاک کشور فرانسه با مشکلی مواجه نشوید. همراه داشتن مدارکی که در موقع رفتن به سفارت برای روادید به همراه خود برده بودید، در مرز فرانسه جهت ارائه آن به پلیس مرزی گاهی مواقع لازم و ضروری خواهد بود بنابراین به این نکته بسیار مهم توجه ویژه داشته باشید زیرا نداشتن این مدارک در صورتی که پلیس مرزی از شما تقاضای ارائه مدارک کند، باعث می شود که حتی مانع ورود شما به خاک کشور فرانسه شوند. پس حتی اگر روادید قانونی به همراه داشته باشید همراه داشتن مدارک لازم نیز ضروری خواهد بود و سعی کنید تا پایان سفرتان این مدارک همراهتان باشد.

شرایط دریافت ویزای فرانسه

شرایط دریافت ویزای فرانسه

شرایط دریافت ویزای فرانسه

شرایط دریافت ویزای فرانسه

شرایط دریافت ویزای فرانسه

سوئیت تبریز
 

نظر کاربران :

 • کامران فاضلي

  ویزای فرانسه بلند مدت توریستی (مالتی پل) مخصوص سفرهای تفریحی و توریستی هست
  این نوع ویزا از نوع C و با مدت اعتبار ۳ و ۶ ماهه، یکساله و دوساله هست

  ۱۳ بهمن, ۱۳۹۷ پاسخ دادن
 • مهرنوش زاده رفیع

  فرانسه رفتید حتما این کارها و مکان ها رو توی برنامه داشته باشید:
  ۱- برج ایفل
  ۲- کافه های خیابانی پاریس و خوردن قهوه
  ۳- موزه لوور
  ۴- تاق پیروزی

  ۳۰ دی, ۱۳۹۷ پاسخ دادن
 • نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *