رزرو هتل رزرو هتل های شهر وان ترکیه
۵ فروردین ۱۳۹۳

سهم نوروز ۶.۵ درصد کل تمامی سوانح رانندگی در ایران

اشتراک گذاری

تاریخ خبر : ۱۳۹۳/۰۱/۰۵ – خبرگزاری میراث فرهنگی ـ حمل و نقل ـ این گونه که به نظر می‌رسد پیش‌بینی‌هایی که در برنامه پنجم توسعه برای کاهش ۱۰ درصدی سوانح در هرسال مد نظر قرار گرفته بود جامه عمل پو‍شید به طوری که امسال تحقق ۱۰درصدی کاهش سوانح را شاهدیم.

نگاهی به عملکرد ۵ ساله حوادث رانندگی بیانگر این موضوع است که سوانح رانندگی در این مدت سیر نزولی داشته است.

آمار تلفات حوادث رانندگی ایام نوروز بر اساس میانگین روزانه در سال ۱۳۸۹ بیشترین رقم را داشته است. در این سال به طور متوسط در هر روز ۶۹.۶ نفر در حوادث رانندگی جان باخته‌اند. همچنین به ترتیب نزولی، این آمار در سال ۱۳۹۰ برابر با ۶۵.۹ ، در سال ۱۳۸۸ برابر با ۶۵.۱، در سال ۱۳۹۲ برابر با ۵۸.۴ و در سال ۱۳۹۱ برابر با ۵۷.۱ نفر بوده ‌است.

به گزارش CHN،‌ در حوادث رانندگی نوروز پنج سال گذشته (۱۳۸۸ تا ۱۳۹۲)،۶ هزار و ۴۴۵ نفر در کشور جان خود را از دست دادند. در این مدت بیشترین آمار تلفات تصادفات نوروزی با یک‌هزار و ۳۹۱ مورد در نوروز سال ۱۳۸۹ و کمترین آن با یک‌هزار و ۱۴۱ نفر در نوروز سال ۱۳۹۱ ثبت شده‌ است.

در نوروز سال گذشته (۱۳۹۲)، ۸۷۳ مرد و ۳۵۴ زن در حوادث رانندگی جان باختند که بیشترین موارد آن با ۸۵۰ مورد در جاده‌های برون شهری ثبت شده است. پس از آن مسیرهای درون شهری با ۲۵۲، روستایی با ۱۱۷ و مسیرهای نامعلوم با هشت مورد در رتبه های بعدی قرار دارند، در نوروز سال ۱۳۹۱ نیز بیشترین کشته های حوادث رانندگی (۷۶۲ نفر) در محورهای برون شهری جان باخته اند.

این گزارش حاکی است،‌ به صورت میانگین مرگ‌های تصادفات نوروزی، بین ۶ تا ۶.۵ درصد کل مرگ‌های تصادفات هر سال را به خود اختصاص می دهند. به طور مثال در سال ۱۳۹۱ آمار تلفات حوادث رانندگی ۱۹ هزار و ۸۹ نفر بود که شش درصد تلفات آن (یک‌هزار و ۱۴۱ نفر) مربوط به حوادث رانندگی نوروز بوده است.

یادآور می شود در حوادث رانندگی نوروز سال ۱۳۹۲، یک‌هزار و ۲۲۷ نفر جان خود را از دست دادند، این رقم در مقایسه با مدت مشابه سال قبل (۱۳۹۰) که تعداد تلفات حوادث رانندگی یک‌هزار و ۱۴۱ نفر بود، ‌۲.۴ درصد بیشتر شده ‌است.

IMAGE634708659544720828 سهم نوروز 6.5 درصد کل تمامی سوانح رانندگی در ایران

           
 

نظر کاربران :

هیچ نظری برای این مطلب ثبت نشده است. شما اولین نفر باشید.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *