بلیط هواپیما سوئیت تبریز

سد شوک

۱۸ دی ۱۳۹۸سد شوک گیلان رودسر

سد شوک سدی است خای که در اطراف آن منظره ای زیبا و جنگلی وجود دارد که برای کمپ زدن و اندکی استراحت مکان بسیار دنج و مناسبی است. دشت ها و مراتع اطراف سد همه سرسبز و آباد هستند، می توان در هوای خوب بهاری به گشت و گذار در این دشت ها پرداخت و عکس های زیبایی گرفت. این مکان برای چند ساعتی کمپ زدن و پیک نیک مناسب است.

سد شوک

البته باید این نکته را در نظر داشته باشید که این مکان به دلیل بکر بودن از امکانات گردشگری برخوردار نیست و در صورتی که تمایل به بازدید از این مکان را دارید، باید تمامی وسایل ضروری را با خود به همراه داشته باشید.
آب سد شوک زمین های کشاورزی اطراف و همچنین باغ های گردو و فندق روستاهای اشکورات را سیراب می کند. علاوه بر آنها منطقه ییلاقی املش نیز از آب این سد بهره منده می شود. این سد خاکی، ۱۸ متر ارتفاع دارد.

سد شوک

 

روستای شوک

روستای شوک، روستایی بسیار زیبا در قسمت شرقی استان سرسبز گیلان است که همانند بهشتی کوچک و گمشده است. این روستا یکی از روستاهای اشکور سفلی است.
اشکور یک منطقه کوهستانی و تاریخی است و بنا بر شواهد تاریخی برخی طایفه های اشکانی در آن می زیسته اند. اشکور از جنوب به قزوین می رسد. از قسمت غرب به املش و رودبار راه دارد و از شرق به منطقه کوهستانی رامسر و تنکابن راه پیدا می کند. در شمال آن نیز دامنه های کوهستانی رحیم آباد قرار دارند.
باغ های فراوانی در روستای شوک وجود دارد. گردو و فندق و سیب محلی و البته به بسیار شیرین و معروف این روستا از محصولات باغی آن است. شوک از واژه شاه وک به معنای محل شاه گرفته شده است. به دلیل ییلاقی و سرسبز بودن این مکان، تعدادی از شاهان این منطقه را برای تفریح خود انتخاب می کردند. در روستای شوک زیار اشکورات شهرستان رودسر، سدی به نام شوک ساخته شده است. این سد که احداث آن ۱۰ سال به طول انجامیده است، در سال ۱۳۹۳ به بهره برداری رسید.

سد شوک

جاهای دیدنی منطقه اشکور

منطقه اشکور تفرجگاه های زیادی دارد. یکی از آنها جنگل لولمان است. جنگلی با انبوهی از درختان کاج وحشی که خود را در میان تخته سنگ های موجود در شیب کوه ها حفظ کرده اند. از دیگر مکان های تفریحی اشکور می توان به تپه شاه کوه، غارهایی که سکونتگاه های انسان های نخستین بوده اند و جنگل ذربین نام برد.
این روستا برای گردشگری روستایی، بهترین گزینه است. آداب و رسوم جالبی در این روستا وجود دارد. خانه های روستا بسیار ساده و دارای ایوان هایی با نرده های چوبی هستند. زندگی به سبک روستایی در منطقه اشکور جاری است. مردم این روستا بسیار مهمان نواز و خوش برخورد هستند.

سد شوک

 

 

 

رزرو هتل جااینجاس

لینک های مرتبط :

 

نظر کاربران :

هیچ نظری برای این مطلب ثبت نشده است. شما اولین نفر باشید.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *