بلیط هواپیما سوئیت تبریز

شهرزرنه

۲۸ فروردین ۱۳۹۷شهرزرنه استان ایلام زرنه

شهر زرنه با جمعيتي در حدود ده هزار نفر در ۱۵ کيلومتري ايوان غرب واقع شده‌است. شهر مرزي (سومار در غرب اين شهر و شهر نفت شهر(استان کرمانشاه)) هم در ۷۰ کيلومتري اين شهر واقع شده‌است.

سد گنگير که در حال احداث است در چند کيلومتري اين شهر واقع شده‌است. وزمينهاي حاصل خيز و هموار دشت زرنه را در آينده زير پوشش آبگيري قرار مي‌دهد عمده درآمد مردم از راه کشاورزي و دامداري است. و بالغ بر ۵۰۰ نفر از جوانان اين شهر در شهرهاي بزرگ و صنعتي مانند بندر عباس واهواز و…(ابوذر)مشغول کسب و کار هستند که اميد مي‌رود در آينده با به وجود آمدن فرصتهاي شغلي که از سد و کارخانه جديد سيمان و شهرک صنعتي به وجود مي‌آيد آنها به محل زيست وزندگي خود برگردند. حاکم زرنه در دوره زنديه والي پشتکوه بوده‌است که هم اکنون اصليت مردم زرنه را فيلي‌ها تشکيل مي‌دهند.

جمعیت : ۸۹۲۶
کد تلفن :۴۲

شهرزرنه

شهرزرنه

شهرزرنه

 

نظر کاربران :

 • سید محمد حسینی

  شهر خیلی سرسبز و با آب و هوای خوبیه ولی یه چیز جالب که وجود داره نمیدونم چرا داخل یه قبرستان قدیمی همون منطقه سنگ قبرها خیلی بزرگ . عظیم الجثه هستند؟

  ۵ اسفند, ۱۳۹۷ پاسخ دادن
 • مهرنوش زاده رفیع

  شیرین و فرهاد افسانه های غرب ایران
  طاق شیرین و فرهاد که از دیدنی های این شهر است یک اثر تاریخی در منطقه ایوان محسوب میشود که قدمت آن به احتمال زیاد از تمام آثار دیگر موجود درمنطقه بیشتر است . طاقی متشکل از دو طاق با یک درب ورودی که تمام بدنه این دو طاق از سنگ های بسیار بزرگ که با معماری خاص و بی نظیر و بدون استفاده از ملات روی هم چیده شده اند ساخته شده و در طول قرن های متمادی سالم مانده است. کارشناسان میراث فرهنگی معتقدند که این اثر یک معبد بوده که مربوط به دوران اشکانیان می باشد .

  ۱۰ بهمن, ۱۳۹۷ پاسخ دادن
 • الهام حاجی زاده

  تنها جاذبه ابن شهر قبرستان قدیمی این شهره که مقبره هاش با سنگ های عضیم الجثه متفاوت تر از قبرستان دیگه شده

  ۸ بهمن, ۱۳۹۷ پاسخ دادن
 • حسن حسن زاده

  زمين هاي بسيار حاصل خيزي دارد اين شهر و سرسبز

  ۲۶ دی, ۱۳۹۷ پاسخ دادن
 • نسیم

  بسیارزیباست…………..

  ۱۸ اسفند, ۱۳۹۲ پاسخ دادن
 • نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *