رزرو هتل فضاگشت
۹ تیر ۱۳۹۵

روستای لاورستان

اشتراک گذاری

روستای لاورستان از روستاهای بخش بیرم شهرستان لارستان در استان پهناور فارس می باشد. این روستا دارای قدمتی دویست ساله بوده ودر غربی ترین نقطه بخش بیرم ودر مجاورت شهرستان لامرد فارس واقع شده است . این روستا قدیمی ترین وپرجمعیت ترین روستای غرب بخش بیرم است . نام روستا از کلمه (لاور) که به معنای دشت،رهبر ویا پناهگاه است و(ستان) که پسوند مکان است تشکیل شده است . مردم این دیار مردمی ساده وسختکوش می باشند که به کشاورزی ودامداری مشغول می باشند. بعضی از اهالی نیز برای امرار معاش به کشورهای حاشیه جنوبی خلیج همیشه فارس مسافرت می نمایند .
خوشبختانه هرساله شاهد راهیابی جوانان روستا به دانشگاهها ومراکز آموزش عالی کشور می باشیم . هم اکنون دانشجویان این روستا در رشته های مهندسی مکانیک بینائی سنجی مهندسی عمران مامایی علوم تربیتی ودر مراکز تربیت معلم به تحصیل دانش مشغولند .
مردم این دیار مردمی مومن ومیهن دوست بوده ودر سالهای دفاع مقدس در جبهه های نبرد با دشمن متجاوز حضور چشمگیری داشته و تعدادی شهید نیز به اسلام وایران تقدیم نموده اند.
جوانان روستا عزم خود را جزم نموده اند که به یاری خداوند متعال با تلاش وجدیت به آبادانی وسازندگی روستای خود پرداخته ودر این راه دشوار با توکل به خدای بزرگ از پای نخواهند نشست .

Chah_e_Kat روستای لاورستان

           
 

نظر کاربران :

هیچ نظری برای این مطلب ثبت نشده است. شما اولین نفر باشید.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *