رزرو هتل رزرو هتل های شهر وان ترکیه
۱۳ دی ۱۴۰۱

روستای خلفلو

اشتراک گذاری

روستای خلفلو یکی از روستاهای استان اردبیل واقع در شهرستان کوثر می باشد . این روستا در ۴۵کیلومتری شهر اردبیل و ۳۰ کیلومتری شهر کوثر واقع شده است. روستا به لحاظ موقعیت جغرافیایی در دامنه رشته کوههای سبلان واقع شده است. توسط این رشته کوهها و تپه های بلند مثل گوش قیسی از ناحیه غرب و رشته کوههای تالش مثل کوههای بنمار از سمت شمال و النکش از سمت شرق روستا را مورد حصار و احاطه قرار داده است. به گونه ای که روستای خلفلو که یک دشت بزرگ و پر آب و حاصلخیز است. وقتی از بالای کوههای نام برده شده در بالا به روستا نگاه کنیم دشت آن به بزرگی یک دره خواهیم دید.

آب و هوای روستای خلفلو

روستای خلفلو به دلیل این که در وسط یک منطقه کوهستانی قرار گرفته است . سبب بارش فراوان نزولات آسمانی در بهار به صورت باران و تگرگ و حتی تا در اواخر فروردین بارش برف در این روستا را شاهد هستیم . به برکت این کوه ها ما شاهد تابستانی بسیار خنک و شبهای سرد در خلفلو هستیم. چنانچه مسافران تهرانی و یا کسانی که از این روستا به تهران یا جاهای دیگر مهاجرت کرده اند. به علت آب و هوای خنک این منطقه تابستان را در خلفلو سپری می کنند. فصل پاییز در روستای خلفلو نیز با بارش باران در اوایل این فصل آغاز می شود. کشاورزان این روستا در این موقع سال شروع به کشت گندم می کنند. البته قابل ذکر است که این منطقه زمستان را از ماه آذر اغاز می کند. از اوایل این ماه تا اوایل فروردین به صورت برف ، سفید پوش است.

شغل اغلب مردم روستا کشاورزی و دامداری است. محصول اصلی کشاورزان خلفلو گندم است . به علت بارش باران دشت روستای خلفلو بسیار حاصلخیز است طوری که در تولید گندم در منطقه حرف اول را می زند. روستای خلفلو دارای یک رودخانه است که از کوههای قله جوق سرچشمه می گیرد و به رودخانه قزل اوزن می ریزد.

روستای خلفلو

روستای خلفلو

           
 

نظر کاربران :

 • .

  این عکس ها برای روستای خلفلو نیست و عکس های اشتباه را بارگذاری کرده‌اید

  ۱۲ دی, ۱۴۰۱ پاسخ دادن
  • اسلوب

   با سلام و تشکر از شما تصاویر به روز رسانی شد.

   ۱۳ دی, ۱۴۰۱

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *