رزرو هتل فضاگشت
۹ خرداد ۱۳۹۸

روستای استخرگاه (بهشت گمشده دیگری در ایران)

اشتراک گذاری

روستای استخرگاه از توابع بخش رحمت آباد شهرستان رودبار (زیتون) می باشد. روستای استخرگاه در ۳۵ کیلومتری مرکز شهرستان و در ۷۵ کیلومتری شهر رشت واقع شده. روستایی بسیار زیبا که در دامنه کوه درفک و در دل جنگل های سر به فلک کشیده قرار دارد. روستاهای اطراف استخرگاه عبارتند از: دفراز، پلنگ دره، دشتویل، راجعون، پشتهان، چره، چلکاسر، گنبگ، رشی، وسی دشت.

روستای استخرگاه دارای ۱۰۰ خانوار و جمعیت حدود ۵۰۰ نفر می باشد و شغل اکثر مردم این روستا کشاورزی و دامپروری می باشد. زبان مردم روستای استخرگاه همانند اکثر نقاط شهرستان رودبارزیتون زبان دیلمی قدیم می باشد که علاوه براین شهرستان درشهرستان های رودبار الموت وشهسوار نیز استفاده می شود. به علت وجود داشتن ۲ استخر در این روستا که یکی درضلع شرقی و دیگری در ضلع غربی روستا میباشند؛استخرگاه به این نام خوانده شده است.استخر ضلع شرقی روستا محل ذخیره آب زمینهای کشاورزی روستای دفراز میباشد.

اجاره خودرو

 روستای استخرگاه (بهشت گمشده دیگری در ایران) روستای استخرگاه (بهشت گمشده دیگری در ایران) روستای استخرگاه (بهشت گمشده دیگری در ایران)

picture_042 روستای استخرگاه (بهشت گمشده دیگری در ایران)

           
 

نظر کاربران :

 • mm

  روستای زیبایی بود ولیکن اهالی اونجا برای هر چیزی هزینه های الکی دریافت میکنند به عنوان مثال برای پارک کردن ماشین در خیابان هم هزینه دریافت میکنند و برای رفتن کنار برگه عکس گرفتن هم ورودی دریافت میکنند برای پارک ماشین کنار برگه ورودی جدا دریافت میکنند

  ۱۶ مهر, ۱۴۰۱ پاسخ دادن
 • لیلا عزیزخانی

  آیا امکانات (سرویس بهداشتی) محل اتراق برای گردشگران وجود داره؟

  ۲۴ مرداد, ۱۳۹۸ پاسخ دادن
  • حسین

   بله وجود دارد

   ۱۴ فروردین, ۱۴۰۰

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *