رزرو هتل ایران بوم گردی

روستاهای بابلسر ( معرفی ۶۴ روستای بابلسر )

زمان مطالعه : 13 دقیقه - تاریخ بروزرسانی :
۲۷ فروردین ۱۴۰۱

روستاهای بابلسر را در این مطلب می خواهیم به شما معرفی کنیم .۶۴ روستای بابلسر که هر کدام طبیعت بی نظیر و سرسبزی دارد و در هر فصلی میزبان مسافران از نقاط مختلف ایران هستند . در ابتدا با شهرستان بابلسر بیشتر آشنا می شویم .شهرستان بابُلسَر از شهرستان‌های استان مازندران در ایران است. مرکز این شهرستان شهر بابلسر است.در گذشته بابلسر بخش شمالی شهرستان بابل بود که بنا به تصمیمات حکومتی و اقدامات نماینده مجلس وقت حوزه انتخابی بخش بندپی شرقی و بابلسر (در آن زمان شهرستان بابل دو حوزه انتخابی مجزا داشت، یکی حوزه انتخابی شهرستان بابل و دیگری حوزه انتخابی بخش بندپی شرقی و بابلسر)، مرحوم مهندس محمد مجدآرا، از آن جدا شد.

روستاهای بابلسر

مردم این شهرستان به زبان مازندرانی تکلم می‌کنند.دانشگاه مازندران هم که یکی از دانشگاه‌های معتبر در سطح کشور به شمار می‌رود در این شهر قرار دارد.جمعیت این شهرستان طبق سرشماری نفوس و مسکن سال ۱۳۹۸، ۱۵۰،۲۲۳ نفر بوده که متشکل از ۸۹،۵۶۷ خانوار است.

تقسیمات کشوری

بخش مرکزی شهرستان بابلسر
دهستان ساحلی
دهستان بابلرود
شهر: بابلسر
بخش بهنمیر
دهستان بهنمیر
دهستان عزیزک
شهر: بهنمیر
بخش رودبست
دهستان پازوار
دهستان خشکرود
شهر: هادی شهر

روستاهای بابلسر

روستاهای بابلسر

روستای اجاک‌سر

اجاک‌سر، روستایی است از توابع بخش مرکزی شهرستان بابلسر در استان مازندران می باشد.این روستا در دهستان بابلرود قرار داشته و براساس آخرین سرشماری مرکز آمار ایران که در سال ۱۳۹۵ صورت گرفته، جمعیت آن ۳۵۱۱ نفر بوده‌است.

روستای ارمیچ‌کلا

آرمیچ‌کلا، روستایی است از توابع بخش رودبست شهرستان بابلسر در استان مازندران ایران.ارمیچ‌کلا در مصب رودخانه بابلرود و در کرانه جنوبی دریای خزر و در ۵۲ درجه و ۳۸ دقیقه و ۱۰ ثانیه طول جغرافیایی و ۳۶ درجه و ۳۹ دقیقه و ۱۰ثانیه عرض جغرافیایی قرار دارد.این روستا در دهستان پازوار قرار داشته و براساس آخرین سرشماری مرکز آمار ایران که در سال ۱۳۹۵ صورت گرفته، جمعیت آن ۸۷۸ نفر بوده‌است.از جاذبه‌های گردشگری ان می‌توان به سقانفار آرمیج‌کلا، سد لاستیکی و ماهیگری اشاره کرد.سقانفار آرمیج‌کلا مربوط به دوره قاجار است و در شهرستان بابلسر، بخش رودبست، دهستان پازوار، روستای آرمیچ‌کلا واقع شده و این اثر در تاریخ ۱۴ اسفند ۱۳۸۵ با شمارهٔ ثبت ۱۷۷۹۰ به‌عنوان یکی از آثار ملی ایران به ثبت رسیده است.

روستای ازن‌آباد

ازن‌آباد، روستایی است از توابع بخش بهنمیر شهرستان بابلسر در استان مازندران می باشد.این روستا در دهستان بهنمیر قرار داشته و براساس آخرین سرشماری مرکز آمار ایران که در سال ۱۳۹۵ صورت گرفته، جمعیت آن ۷۰۵ نفر بوده‌است.

روستای اسفندیارمحله

اسفندیارمحله، روستایی است از توابع بخش رودبست شهرستان بابلسر در استان مازندران می باشد.این روستا در دهستان خشکرود قرار داشته و براساس آخرین سرشماری مرکز آمار ایران که در سال ۱۳۹۵ صورت گرفته، جمعیت آن ۱۹۵ نفر بوده‌است.

روستای افراتخت (بابلسر)

افراتخت، روستایی است از توابع بخش بهنمیر شهرستان بابلسر در استان مازندران می باشد.این روستا در دهستان بهنمیر قرار داشته و براساس آخرین سرشماری مرکز آمار ایران که در سال ۱۳۹۵ صورت گرفته، جمعیت آن ۴۹۳ نفر بوده‌است.

روستای اوکسر

اوکسر، روستایی است از توابع بخش مرکزی شهرستان بابلسر در استان مازندران می باشد.این روستا در دهستان ساحلی قرار داشته و براساس آخرین سرشماری مرکز آمار ایران که در سال ۱۳۹۵ صورت گرفته، جمعیت آن ۳۱۴ نفر بوده‌است.

روستای ایستگاه رادار

ایستگاه رادار، روستایی است از توابع بخش مرکزی شهرستان بابلسر در استان مازندران می باشد.این روستا در دهستان ساحلی قرار داشته و براساس آخرین سرشماری مرکز آمار ایران که در سال ۱۳۸۵ صورت گرفته، جمعیت آن ۳۶۷ نفر (۱۱۲خانوار) بوده‌است.

روستای ایسی‌کلا

ایسی‌کلا، روستایی است از توابع بخش رودبست شهرستان بابلسر در استان مازندران می باشد.این روستا در دهستان پازوار قرار داشته و براساس آخرین سرشماری مرکز آمار ایران که در سال ۱۳۹۵ صورت گرفته، جمعیت آن ۸۷۲ نفر بوده‌است.

روستای بابل‌پشت

بابل‌پشت، روستایی است از توابع بخش مرکزی شهرستان بابلسر در استان مازندران می باشد.این روستا در دهستان بابلرود قرار داشته و براساس آخرین سرشماری مرکز آمار ایران که در سال ۱۳۹۵ صورت گرفته، جمعیت آن ۱۵۳۵ نفر بوده‌است.

2 - روستاهای بابلسر ( معرفی 64 روستای بابلسر )

روستای باقرتنگه

باقرتنگه، دهستانی است از توابع بخش مرکزی شهرستان بابلسر در استان مازندران می باشد.این دهستان در دهستان ساحلی قرار داشته و براساس آخرین سرشماری مرکز آمار ایران که در سال ۱۳۹۵ صورت گرفته، جمعیت آن ۶۲۱۳ نفر بوده‌است.

روستای بالااحمدکلا

بالااحمدکلا، روستایی است از توابع بخش رودبست شهرستان بابلسر در استان مازندران می باشد.این روستا در دهستان پازوار قرار داشته و براساس آخرین سرشماری مرکز آمار ایران که در سال ۱۳۹۵ صورت گرفته، جمعیت آن ۱۲۷۷ نفر (۳۳۱خانوار) بوده‌است. این روستا هم جوار روستای پایین احمدکلا میباشد.ما بین این دو روستا ۱۰۰ هکتار زمین پوشیده از چمن قرار دارد.شغل اصلی ساکنین کشاورزی ، باغداری و ماهیگیری می باشد.

روستای بالانقیب‌کلا

بالانقیب‌کلا، روستایی است از توابع بخش رودبست شهرستان بابلسر در استان مازندران می باشد.این روستا در دهستان پازوار قرار داشته و براساس آخرین سرشماری مرکز آمار ایران که در سال ۱۳۹۵ صورت گرفته، جمعیت آن ۴۷۸ نفر بوده‌است.

روستای پارومحله منگلاب

پارومحله منگلاب، روستایی است از توابع بخش بهنمیر شهرستان بابلسر در استان مازندران می باشد.این روستا در دهستان بهنمیر قرار داشته و براساس آخرین سرشماری مرکز آمار ایران که در سال ۱۳۹۵ صورت گرفته، جمعیت آن ۱۵۵ نفر بوده‌است.

روستای پایین احمدکلا

پایین احمدکلا، روستایی است از توابع بخش مرکزی شهرستان بابلسر در استان مازندران می باشد.این روستا در دهستان ساحلی قرار داشته و براساس آخرین سرشماری مرکز آمار ایران که در سال ۱۳۹۵ صورت گرفته، جمعیت آن ۱۳۲۳ نفر (۲۸۵خانوار) بوده‌است.این روستا هم جوار روستای بالااحمدکلا میباشد.ما بین این دو روستا ۱۰۰ هکتار زمین پوشیده از چمن قرار دارد.شغل اصلی ساکنین کشاورزی ، باغداری و ماهیگیری می باشد.

روستای پایین‌نقیب‌کلا

پایین نقیب‌کلا، روستایی است از روستاهای بابلسر از توابع بخش رودبست شهرستان بابلسر در استان مازندران می باشد.این روستا در دهستان پازوار قرار داشته و براساس آخرین سرشماری مرکز آمار ایران که در سال ۱۳۹۵ صورت گرفته، جمعیت آن۵۳۱ نفر بوده‌است.

روستای تازه‌آباد (بابلسر)

تازه‌آباد، روستایی است از توابع بخش مرکزی شهرستان بابلسر در استان مازندران می باشد.این روستا در دهستان ساحلی قرار داشته و براساس آخرین سرشماری مرکز آمار ایران که در سال ۱۳۸۵ صورت گرفته، جمعیت آن ۶۰۸ نفر (۱۵۹خانوار) بوده‌است.

روستای چوپان‌کلا

چوپان‌کلا، روستایی است از توابع بخش رودبست شهرستان بابلسر در استان مازندران می باشد.این روستا در دهستان پازوار قرار داشته و براساس آخرین سرشماری مرکز آمار ایران که در سال ۱۳۹۵ صورت گرفته، جمعیت آن ۴۴۳ نفر بوده‌است.

روستای خردمرد انیسی

خردمردانیسی، روستایی است از توابع بخش رودبست شهرستان بابلسر در استان مازندران می باشد.این روستا در دهستان پازوار قرار داشته و براساس آخرین سرشماری مرکز آمار ایران که در سال ۱۳۹۵ صورت گرفته، جمعیت آن ۴۶۳ نفر بوده‌است.

روستای خردمرد رضایی

خردمرد رضایی، روستایی است از توابع بخش رودبست شهرستان بابلسر در استان مازندران ایران. خردمرد رضایی بخش بالا محله روستای اصلی خردمرد است که مرز آن از غرب رودخانه ای است که با یک پل از روستای خردمرد انیسی جدا شده است.این روستا در دهستان پازوار قرار داشته و براساس آخرین سرشماری مرکز آمار ایران که در سال ۱۳۸۵ صورت گرفته، جمعیت آن ۳۶۰ نفر (۹۹ خانوار) بوده‌است

روستای خشکرود

خشکرود، روستایی است از توابع بخش بخش رودبست شهرستان بابلسر در استان مازندران می باشد.این روستا در دهستان خشکرود قرار داشته و براساس آخرین سرشماری مرکز آمار ایران که در سال ۱۳۸۵ صورت گرفته، جمعیت آن ۱۴۵۰ نفر (۳۶۸ خانوار) بوده‌است.

روستای داراب‌دین روشن

داراب‌دین روشن، روستایی است از توابع بخش بهنمیر شهرستان بابلسر در استان مازندران می باشد.این روستا در دهستان بهنمیر قرار داشته و براساس آخرین سرشماری مرکز آمار ایران که در سال ۱۳۹۱ صورت گرفته، جمعیت آن ۷۰۷نفر (۲۱۵خانوار) بوده‌است.

روستای درزی‌محله

درزی‌محله، روستایی است از توابع بخش رودبست شهرستان بابلسر در استان مازندران می باشد.این روستا در دهستان خشکرود قرار داشته و براساس آخرین سرشماری مرکز آمار ایران که در سال ۱۳۸۵ صورت گرفته، جمعیت آن ۱۳۷ نفر (۳۵ خانوار) بوده‌است.

روستای درزی‌نقیب‌کلا

درزی‌نقیب‌کلا، روستایی است از توابع بخش رودبست از روستاهای بابلسر در استان مازندران می باشد.این روستا در دهستان پازوار قرار داشته و براساس آخرین سرشماری مرکز آمار ایران که در سال ۱۳۹۵ صورت گرفته، جمعیت آن ۱۴۳۵ نفر بوده‌است.

روستای دوغی‌کلا

دوغی‌کلا، روستایی از توابع بخش رودبست شهرستان بابلسر در استان مازندران می‌باشد . که از غرب به روستای میانبال، از شرق به روستای رزکنار از جنوب به روستای شاره از توابع شهرستان بابل و از شمال به روستای کونر محصور می‌باشد .این روستا در دهستان خشکرود قرار داشته و براساس آخرین سرشماری مرکز آمار ایران که در سال ۱۳۹۵ صورت گرفته، جمعیت آن ۷۰۵ نفر بوده‌است.

روستای رزکنار

رزکنار روستایی از توابع بخش رودبست شهرستان بابلسر در استان مازندران است.این روستا در دهستان خشکرود قرار داشته و براساس آخرین سرشماری مرکز آمار ایران که در سال ۱۳۹۵ صورت گرفته، جمعیت آن ۷۴۰ نفر بوده‌است.

روستای رضاکلا

رضاکلا، روستایی است از توابع بخش رودبست از روستاهای بابلسر در استان مازندران می باشد.این روستا در دهستان پازوار قرار داشته و براساس آخرین سرشماری مرکز آمار ایران که در سال ۱۳۹۵ صورت گرفته، جمعیت آن ۱۷۳ نفر بوده‌است.

روستای رکون

رکون، روستایی است از توابع بخش رودبست شهرستان بابلسر در استان مازندران می باشد.این روستا در دهستان پازوار قرار داشته و براساس آخرین سرشماری مرکز آمار ایران که در سال ۱۳۹۵ صورت گرفته، جمعیت آن ۲۱۳ نفر بوده‌است.

روستای روشندان

روشندان، روستایی است از توابع بخش بهنمیر شهرستان بابلسر در استان مازندران می باشد.این روستا در شهر بهنمیر قرار داشته و براساس آخرین سرشماری مرکز آمار ایران که در سال ۱۳۹۵ صورت گرفته، جمعیت آن ۸۳۱ نفر (۲۸۱خانوار) بوده‌است.

روستای سادات‌محله رودبست

سادات‌محله رودبست، روستایی است از توابع بخش مرکزی از روستاهای بابلسر در استان مازندران می باشد.این روستا در دهستان بابلرود قرار داشته که در هشت کیلومتری شهر بابلسر قرار دارد و براساس آخرین سرشماری مرکز آمار ایران که در سال ۱۳۹۵ صورت گرفته، جمعیت آن ۱۱۹۸ نفر (۳۸۹ خانوار) بوده‌ است .

روستای سپاه‌محله

سپاه‌محله، روستایی است از توابع بخش رودبست شهرستان بابلسر در استان مازندران می باشد.این روستا در دهستان پازوار قرار داشته و براساس آخرین سرشماری مرکز آمار ایران که در سال ۱۳۹۵ صورت گرفته، جمعیت آن ۲۱۲ نفر بوده‌است.

روستای سرحمام

سرحمام، روستایی است از توابع بخش رودبست شهرستان بابلسر در استان مازندران می باشد.این روستا در دهستان پازوار قرار داشته و یکی از بزرگترین روستاهای دهستان پازوار میباشد.براساس آخرین سرشماری مرکز آمار ایران که در سال ۱۳۹۵ صورت گرفته، جمعیت آن ۱۵۸۰ نفر بوده‌ است.

روستای سرخ‌دشت

سرخ‌دشت، روستایی است از توابع بخش بهنمیر شهرستان بابلسر در استان مازندران می باشد.دارای چند آببندان به نام های آبندان سرخدشت ،مسک،شکنده و…این روستا در دهستان بهنمیر قرار داشته و براساس آخرین سرشماری مرکز آمار ایران که در سال ۱۳۹۵ صورت گرفته، جمعیت آن ۱۱۰۲ نفر بوده‌است.

روستای سعیدکلا

سعیدکلا، روستایی است از توابع بخش رودبست شهرستان بابلسر در استان مازندران می باشد.این روستا در دهستان پازوار قرار داشته و براساس آخرین سرشماری مرکز آمار ایران که در سال ۱۳۹۵ صورت گرفته، جمعیت آن ۷۴۲ نفر بوده‌است.

روستای سیدمحله

سیدمحله، روستایی است از توابع بخش رودبست شهرستان بابلسر در استان مازندران می باشد.این روستا در دهستان پازوار قرار داشته و براساس آخرین سرشماری مرکز آمار ایران که در سال ۱۳۸۵ صورت گرفته، جمعیت آن ۴۷۵ نفر بوده‌است.

روستای شرمه‌کلا

شرمه‌کلا، روستایی است از توابع بخش رودبست شهرستان بابلسر در استان مازندران میباشد.این روستا در دهستان خشکرود قرار داشته و براساس آخرین سرشماری مرکز آمار ایران که در سال ۱۳۹۵ صورت گرفته، جمعیت آن ۲۹۱ نفر بوده‌است.

روستای شورک

شورک، روستایی است توریستی و زیبا که در حوزه شهری شهرستان بابلسر و از توابع بخش مرکزی شهرستان بابلسر در استان مازندران می باشد.این روستا در دهستان بابلرود قرار داشته و براساس آخرین سرشماری مرکز آمار ایران که در سال ۱۳۹۵ صورت گرفته، جمعیت آن ۷۲۶ نفر بوده‌است.

روستای شهیدسرا

شهیدسرا، روستایی است از توابع بخش بهنمیر شهرستان بابلسر در استان مازندران می باشد.این روستا در دهستان بهنمیر قرار داشته و براساس آخرین سرشماری مرکز آمار ایران که در سال ۱۳۹۵ صورت گرفته، جمعیت آن ۵۱۰ نفر بوده‌است.

روستای عرب‌خیل

عرب‌خیل، روستایی است از توابع بخش بهنمیر شهرستان بابلسر در استان مازندران می باشد.این روستا در دهستان بهنمیر قرار داشته و براساس آخرین سرشماری مرکز آمار ایران که در سال ۱۳۹۵ صورت گرفته، جمعیت آن ۱۳۲۶ نفر بوده‌است.

روستای عزیزک

عزیزک روستایی در بخش بهنمیر شهرستان بابلسر در استان مازندران است. این روستا مرکز دهستان عزیزک می‌باشد.جمعیت آن ۴۲۸۳ نفر در سرشماری سال ۱۳۹۵ بوده است.از شمال به روستای تازه آباد و از شمال شرقی به مرکز بخش یعنی شهر بهنمیر محدود است. از جنوب با فاصله ۲ کیلومتر به روستای بیشه سر از شهرستان بابل محدود است و از غرب به روستای خردمرد.سکنه این روستا بومی منطقه هستند و به گویش مازندرانی لهجه بابلی تکلم می‌کنند. آب بندان آن در منطقه از لحاظ مساحت مشهور بوده و مساحتی معادل ۷۰۰ هکتار دارد. این روستا در هشت سال جنگ ایران و عراق بیش از ۲۸ کشته داشته است.
این روستا دارای بیش از ۲۰ آیش به نام‌های : خونصحرا- روپِشت – حلب سر- نوبست – لجیمه – انگر دشت – طنّلار- زمانی آیش – قبت‌کلا – چماز ده –وازی چال – بهنمیر آیش – اِسپه دشت و…. می‌باشد.عزیزک تا سال ۱۳۶۸ در بخش بابلسر که از بخشهای شهرستان بابل بوده است قرار داشت.

روستای علی‌آباد

علی‌آباد، روستایی است از توابع بخش مرکزی شهرستان بابلسر در استان مازندران می باشد.رودخانه بابلرود علی آباد را به دو بخش شمالی و جنوبی تقسیم میکند و زیبایی روستا رو چندین برابر کرده،مردم ان به گویش مازندرانی صحبت میکنند.این روستا از سه محله مختلف به نامهای علی آباد، میان محله علی آباد و پایین محله علی آبادتشکیل شده است و دارای سه مسجد می باشد.این روستا پنچ شهید گرانقدر به نامهای حسن تیموری،رحیم میرشمسی،ناصر علی نسب،رحمان حسنعلی نتاج و قدمعلی خیراله نسب به انقلاب هدیه کرده است.

این روستا در دهستان بابلرود قرار داشته و براساس آخرین سرشماری مرکز آمار ایران که در سال ۱۳۹۵ صورت گرفته، جمعیت آن ۳۰۰۰ نفر بوده‌است.

روستای فولادکلا

فولادکلا، روستایی است از توابع بخش رودبست شهرستان بابلسر در استان مازندران می باشد.این روستا در دهستان پازوار قرار داشته و براساس آخرین سرشماری مرکز آمار ایران که در سال ۱۳۹۵ صورت گرفته، جمعیت آن ۲۰۹۵ نفر بوده‌است.

روستای قادی‌محله

قادی‌محله، روستایی است از توابع بخش رودبست شهرستان بابلسر در استان مازندران می باشد.این روستا در دهستان پازوار قرار داشته و براساس آخرین سرشماری مرکز آمار ایران که در سال ۱۳۸۵ صورت گرفته، جمعیت آن ۲۲۸ نفر (۵۹ خانوار) بوده‌است.

روستای کاریکلا

روستای کاریکلا یکی از روستاهای بابلسر است. این روستا جزء دهستان پازوار بخش رودبست شهرستان بابلسر در استان مازندران می باشد.این روستا در دهستان پازوار قرار داشته و براساس آخرین سرشماری مرکز آمار ایران که در سال ۱۳۹۵ صورت گرفته، جمعیت آن ۷۴۷ نفر بوده‌است.

روستای کاسگرمحله

کاسگرمحله، روستایی است از توابع بخش رودبست شهرستان بابلسر در استان مازندران می باشد.این روستا در دهستان پازوار قرار داشته و براساس آخرین سرشماری مرکز آمار ایران که در سال ۱۳۹۵ صورت گرفته، جمعیت آن ۱۵۲۷ نفر بوده‌است.

روستای کاله (بابلسر)

کاله، روستایی است از توابع بخش بهنمیر شهرستان بابلسر در استان مازندران می باشد.این روستا در دهستان بهنمیر قرار داشته و براساس آخرین سرشماری مرکز آمار ایران که در سال ۱۳۹۵ صورت گرفته، جمعیت آن ۱۸۱۶ نفر بوده‌است.

روستای کبوتردان

کبوتردان، روستایی است از توابع بخش رودبست شهرستان بابلسر در استان مازندران می باشد.این روستا در دهستان پازوار قرار داشته و براساس آخرین سرشماری مرکز آمار ایران که در سال ۱۳۹۵ صورت گرفته، جمعیت آن ۹۵۳ نفر بوده‌است.

روستای کرفون

کرفون، روستایی است از توابع بخش بهنمیر شهرستان بابلسر در استان مازندران می باشد.این روستا در دهستان بهنمیر قرار داشته و براساس آخرین سرشماری مرکز آمار ایران که در سال ۱۳۹۵ صورت گرفته، جمعیت آن ۵۲۲ نفر بوده‌است.
روستاهای بابلسر

روستای کریم‌کلا

کریم‌کلا، روستایی است از توابع بخش بهنمیر شهرستان بابلسر در استان مازندران می باشد.این روستا در دهستان بهنمیر قرار داشته و براساس آخرین سرشماری مرکز آمار ایران که در سال ۱۳۹۵ صورت گرفته، جمعیت آن ۹۳۶ نفر بوده‌است.

روستای کونر

کونر، روستایی است از توابع بخش رودبست شهرستان بابلسر در استان مازندران می باشد.این روستا در دهستان خشکرود قرار داشته و براساس آخرین سرشماری مرکز آمار ایران که در سال ۱۳۹۵ صورت گرفته، جمعیت آن ۲۲۰ نفر بوده‌است.

روستای کیخامحله

کیخامحله، روستایی است از توابع بخش رودبست شهرستان بابلسر در استان مازندران می باشد که در سال ۹۴با ادغام میربازار و کله بست به شهر هادی شهر معروف شده.این روستا در دهستان خشکرود قرار داشته و براساس آخرین سرشماری مرکز آمار ایران که در سال ۱۳۸۵ صورت گرفته، جمعیت آن ۹۴۱ نفر (۲۳۷ خانوار) بوده‌است.

روستای گالشکلا بالا

گالشکلا بالا، روستایی است از توابع بخش بهنمیر شهرستان بابلسر در استان مازندران می باشد.این روستا در دهستان بهنمیر قرار داشته و براساس آخرین سرشماری مرکز آمار ایران که در سال ۱۳۸۵ صورت گرفته، جمعیت آن ۳۷۱ نفر (۸۸ خانوار) بوده‌است.

روستای گالشکلا پایین

گالشکلا پایین، روستایی است از توابع بخش بهنمیر شهرستان بابلسر در استان مازندران می باشد. این روستا در دهستان بهنمیر قرار داشته و براساس آخرین سرشماری مرکز آمار ایران که در سال ۱۳۹۵ صورت گرفته، جمعیت آن ۱۳۲۷ نفر بوده‌است.

روستای گاوزن‌محله رودبست

رودبست، روستایی از توابع بخش مرکزی شهرستان بابلسر در استان مازندران می باشد.براساس آخرین سرشماری مرکز آمار ایران که در سال ۱۳۹۵ صورت گرفته، جمعیت آن ۲۰۸۳ نفر بوده‌است.

روستای مجتمع مسکونی نیروی هوایی

مجتمع مسکونی نیروی هوایی، روستایی است از توابع بخش مرکزی شهرستان بابلسر در استان مازندران می باشد.این روستا در دهستان ساحلی قرار داشته و براساس آخرین سرشماری مرکز آمار ایران که در سال ۱۳۸۵ صورت گرفته، جمعیت آن ۹۴۲نفر (۲۶۱ خانوار) بوده‌است.

روستای مقریکلا

مقری کلا، روستایی است از توابع بخش رودبست شهرستان بابلسر در استان مازندران می باشد.این روستا در دهستان پازوار قرار داشته و براساس آخرین سرشماری مرکز آمار ایران که در سال ۱۳۸۵ صورت گرفته، جمعیت آن ۱۴۱۱ نفر (۳۶۱ خانوار) بوده‌است.

روستاهای بابلسر
آستانه کریم و رحیم
از جاذبه های گردشگری این روستا میتوان به آستانه امامزادگان کریم و رحیم اشاره کرد که از نوادگان موسی کاظم می باشند.همچنین بنا به روایتی ضعیف امیر پازواری شاعر بنام مازندرانی در میان این دو برادر مدفون می باشد.۱۰ تن از اهالی روستای مقری کلا در جنگ ایران و عراق در مناطق مختلف جنگی به کشته شدند. همچنین رمضانعلی غلام‌نتاج که از جانبازان این بعد از ۳۵ سال جانبازی در شهریور ماه سال ۱۳۹۵ درگذشت.

روستاهای بابلسر

روستای منگلاب

منگلاب، روستایی است از توابع بخش بهنمیر شهرستان بابلسر در استان مازندران می باشد.این روستا در دهستان بهنمیر قرار داشته و براساس آخرین سرشماری مرکز آمار ایران که در سال ۱۳۹۵ صورت گرفته، جمعیت آن ۱۷۲ نفر بوده‌است.

روستای میان‌بال

میان‌بال، روستایی است از توابع بخش رودبست شهرستان بابلسر در استان مازندران می باشد.این روستا در دهستان خشکرود قرار داشته و براساس آخرین سرشماری مرکز آمار ایران که در سال ۱۳۹۵ صورت گرفته، جمعیت آن ۳۳۶ نفر بوده‌است.

روستای میاندشت

میاندشت، محله ای است از بخش مرکزی شهرستان بابلسر در استان مازندران می باشد.میاندشت یکی از محلات شهرستان بابلسر و شهر بابلسر است و در قسمت جنوبی این شهر واقع شده و براساس آخرین سرشماری مرکز آمار ایران که در سال ۱۳۸۵ صورت گرفته، جمعیت آن ۲۰۸۲ نفر (۵۵۸ خانوار) بوده‌است.

روستای میربازار

میربازار، روستایی است از توابع بخش رودبست شهرستان بابلسر در استان مازندران می باشد.این روستا در دهستان پازوار قرار داشته و براساس آخرین سرشماری مرکز آمار ایران که در سال ۱۳۸۵ صورت گرفته، جمعیت آن ۱۶۸۹ نفر (۴۴۶ خانوار) بوده‌است.

روستای می‌رود

میرود، روستایی است از توابع بخش بهنمیر شهرستان بابلسر در استان مازندران می باشد.این روستا در دهستان بهنمیر قرار داشته و براساس آخرین سرشماری مرکز آمار ایران که در سال ۱۳۹۵ صورت گرفته، جمعیت آن ۱۸۳ نفر بوده‌است.

روستای نصرت‌کلا

نصرت‌کلا، روستایی است از توابع بخش رودبست شهرستان بابلسر در استان مازندران می باشد.این روستا در دهستان خشکرود قرار داشته و براساس آخرین سرشماری مرکز آمار ایران که در سال ۱۳۹۵ صورت گرفته، جمعیت آن ۶۰۵ نفر بوده‌است.

روستای نفت‌چال

نفت‌چال، روستایی است از توابع بخش بهنمیر شهرستان بابلسر در استان مازندران می باشد.این روستا در دهستان بهنمیر قرار داشته و براساس آخرین سرشماری مرکز آمار ایران که در سال ۱۳۸۵ صورت گرفته، جمعیت آن ۵۱۹نفر (۱۲۱خانوار) بوده‌است.

روستای ولیک‌رودپشت

ولیک‌رودپشت، روستایی است از توابع بخش رودبست شهرستان بابلسر در استان مازندران می باشد.این روستا در دهستان خشکرود قرار داشته و براساس آخرین سرشماری مرکز آمار ایران که در سال ۱۳۹۵ صورت گرفته، جمعیت آن ۴۷۹ نفر بوده‌است.

روستای هلی‌باغ

هلی‌باغ، روستایی است از توابع بخش بهنمیر شهرستان بابلسر در استان مازندران می باشد.این روستا در دهستان بهنمیر قرار داشته و براساس آخرین سرشماری مرکز آمار ایران که در سال ۱۳۹۵ صورت گرفته، جمعیت آن ۵۰۷ نفر بوده‌است.

           
ما را در اینستاگرام دنبال کنید

لینک های مرتبط :

 

نظر کاربران :

هیچ نظری برای این مطلب ثبت نشده است. شما اولین نفر باشید.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

جاباما