بلیط هواپیما تور خارجی

راهنمای انتخاب مناسب‌ترین تور استانبول!

2018-01-02

از مهم‌ترین عواملی که می‌تواند سفری خاطره‌انگیز و شیرین را ایجاد کند، برنامه‌ریزی درست و انتخاب بهترین و مناسب‌ترین تور برای آن مقصد است. ولی تعدد گزینه‌ها با مشخصات گوناگون ممکن است مسافران را سردرگم و دچار اشتباه کند.

آژانس مقتدر سیر تابان، مجری مستقیم تور استانبول و از چارتر کننده پروازهای استانبول، در این متن می‌خواهد تا شما همراهان را با مهم‌ترین عوامل مؤثر در بهترین و مناسب‌ترین تورهای استانبول آشنا سازد. شناخت نحوه سنجیدن بسته‌های تور پیش از سفر، از نظر عوامل کیفیتی و قیمتی، می‌تواند سبب شود تا مبادا مسافران صرفاً با در نظر گرفتن برخی عوامل از سایر موارد مهم و مؤثر غافل شوند و سفرشان آن‌گونه که باید شیرین و خاطره‌انگیز نباشد.

نحوه انتخاب مناسب‌ترین تور استانبول
از نامشخص‌ترین سؤالاتی که می‌توان درباره‌ی تورهای مسافرتی بدان پرداخت، واژه‌ی تور مناسب است. دلیل این پیچیدگی، تفاوت انتظارات، انواع سفر، هزینه پیش‌بینی شده، مدت زمان سفر و پارامترهای مقطعی دیگر است. به عنوان نمونه، مناسب‌ترین تور برای سفری که با انگیزه تفریح و گشت‌گذار انجام می‌شود، از یک سفر برای شرکت در دوره آموزشی به کلی متفاوت است. علاوه بر این انگیزه‌ی سفر، عامل هزینه‌ی در نظر گرفته شده نیز در معنای واژه‌ی مناسب‌ترین تور، مؤثر است، به عنوان مثال، تور لحظه آخری استانبول برای یک سفر ارزان و برای سفری بی دغدغه و بدون محدودیت‌های مالی، مناسب‌ترین انتخاب، تور لاکچری استانبول است. با مد نظر قرار دادن تمامی تفاوت‌ها، فردی که قصد خرید تور را دارد باید مجموعه انتظارات و توانمندی‌های خود برای سفر را در نظر بگیرد تا بتواند مناسب‌ترین تور را، برای سفر انتخاب کند.
آژانس مسافرتی و گردشگری مقتدر سیر تابان این آمادگی را دارد تا در هر زمان ممکن، به منظور ارائه مشاوره همیشه در خدمت همراهان عزیز خود باشد، شما می‌توانید با تماس تلفنی و شرح شرایط و توقعات خود، از کانترهای فروش تور استانبول راهنمای گرفته و بهترین تور را برای سفر خود برگزینند.

پربازدیدترین ها:

راهنمای انتخاب مناسب‌ترین تور استانبول!

عوامل مؤثر در کم و کیف تورهای استانبول
بسیاری از عوامل متفاوت در انتخاب تور استانبول، اثرهای متفاوتی می‌گذارند، آژانس مقتدر سیر تابان با فراهم آوردن لیست این عوامل تلاش دارد تا همراهان خود را به منظور انتخاب دقیق‌تر راهنمایی کند.
• خطوط هوایی:
تورهای استانبول که از تهران برگزار می‌شود به صورت هوایی برگزار می‌شود. پروازهای موجود به استانبول یکی از متنوع‌ترین و متعددترین پروازهای خروجی از ایران است. تقریباً اکثر قریب به اتفاق خطوط هوایی داخلی و بخش عمده‌ای از خطوط هوایی ترک، پرواز‌های روزانه‌ای از مقصد تهران به استانبول دارند.
قیمت پروازهای داخلی، پایین‌تر است و پروازهای ترک از قیمت بالاتری برخوردارند. در میان پروازهای داخلی خطوط هوایی زاگرس، تابان و آتا قیمتی پایین‌تر و ماهان، ایران ایر و قشم‌ایر قیمتی بالاتر از رقبای داخلی خود دارند. اما از خطوط هوایی ترک پروازهای ترکیش ایرلاین بالاترین قیمت و پروازهای اطلس جت، کرندون و سان‌اکسپرس قیمت‌های مناسب‌تری دارند. مجموعاً کیفیت پروازهای خطوط هوایی ترک، بالاتر از خطوط هوایی ایرانی است.
برای کسانی‌که قصد سفری با بالاترین کیفیت، بدون در نظر گرفتن هزینه‌ی آن را دارند، مناسب‌ترین انتخاب ترکیش ایرلاین و برای کسانی که همزمان به کیفیت خوب و همچنین قیمت مناسب می‌اندیشند، بهترین گزینه خط هوایی اطلس جت است. آژانس مقتدر سیر تابان، با در اختیار داشتن پرواز چارتری روزانه‌ی خط هوایی اطلس جت به مقصد استانبول، یکی از مجریان مستقیم این تور است.
یکی دیگر از عوامل مهم در زمینه‌ی پرواز به استانبول، ساعت‌های رفت و برگشت است. مدت زمان پرواز ۳ ساعت است و ساعت‌های پروازی رفت در بعد از ظهر و ساعت‌های پروازی برگشت در صبح، می‌تواند مدت زمان حضور مسافر در استانبول را کاهش دهد. طبیعتاً ساعت‌های پروازی مناسب، هزینه‌ی بیشتری خواهند داشت.
• محل اقامت:
از مهم‌ترین عوامل در انتخاب تور مناسب، محلی‌ست که قصد اقامت در آن را دارید. در درجه‌ی اول محله‌ای که انتخاب می‌شود، برای هر فرد ممکن است متفاوت باشد. در سایت مقتدر سیر تابان، به شکل مفصل محله‌های استانبول بررسی شده که امکان انتخاب را دقیق‌تر خواهد کرد.
جدای از محل‌ها، هتل‌ها و درجه‌ی آن‌ها و رتبه‌های این هتل‌ها در سایت‌های مرجع، بسیار مهم است. استانبول از آن دست شهرهایی است که هتل‌های ۳، ۴ و ۵ ستاره با کیفیت و قیمت‌های متنوع دارد که از نظر کیفیت مناسب هستند. طبیعتاً هتل‌های ۵ ستاره که در مکان‌های اصلی شهر نظیر تکسیم و بسفر هستند، از قیمت بالاتری برخوردار هستند. برای اطمینان از کیفیت هتل‌ها، می‌توانید به سایت‌هایی نظیر تریپ ادوایزر و بوکینگ کمک گرفته و امتیاز و نظرات افراد مختلف را مطالعه کنید. همچنین کانترهای فروش آژانس مقتدر سیر تابان، آمادگی راهنمایی مسافرین عزیز را خواهند داشت.
• مدت زمان اقامت:
با توجه به این‌که مسافران برای چندمین بار قصد سفر به استانبول را دارند، چه میزان امکان اختصاص زمان برای سفر را دارند و همچنین چه میزان بودجه‌ای برای سفر مد نظر گرفتند، باید مدت زمان مناسب برای خود را برگزینند. حداقل زمان‌های تور استانبول ۳ شب و ۴ روز و حداکثر آن به ۷ شب می‌رسد. اگر چه گاهی مدت‌زمان‌های بیشتر هم ممکن است برگزار شود ولی به ندرت رخ می‌دهد.
برای کسانی که بار اول به استانبول سفر می‌کنند و امکان اختصاص وقت و بودجه را دارند طبیعتاً ۳ شب زمان کافی نیست و شاید ۵ یا ۶ شب زمان مناسبی باشد اما برای آن‌ها که سفرهای متعددی به این شهر ساحلی زیبا داشته‌اند و صرفا قصد عوض کردن آب و هوایی دارند، همان ۳ شب هم می‌تواند کافی باشد.
• زمان سفر:
این که شما در چه فصلی یا ماهی از سال را برای سفر به استانبول برگزینید، می‌تواند هزینه‌ی یک تور را تا دو برابر و حتی بیشتر، متفاوت کند. برای استانبول، فصل‌های پر ترافیک، عید نوروز و تابستان (از اواسط خرداد آغاز و تا پایان شهریور ادامه دارد که شهریور بالاترین قیمت را دارد) است. سایر ماه‌ها ترافیک مسافرتی عادی دارد که البته همین وضعیت هم نسبت به سایر مسیرهای مسافرتی ایرانیان، بسیار زیاد است. در تمامی ماه‌ها و با توجه به قیمت عادی همان ماه، آخر هفته‌ها و همچنین تعطیلات -به‌خصوص تعطیلات با مدت‌زمان بالا- می‌توانند روی قیمت فوق‌العاده مؤثر باشند.
فارغ از قیمت، زمان سفر می‌تواند در کیفیت سفر مؤثر باشد. آب و هوای استانبول معتدل است و دمای هوای آن، شاید اندکی از تهران خنک‌تر باشد، بنابراین بهترین زمان سفر، ۶ ماهه اول سال است، هر چند جاذبه‌های فراوان و حراج‌های آخر فصلی استانبول، در فصول پاییز و زمستان، می‌تواند مسافران را به خود به اندازه تابستان جذب کند.

راهنمای انتخاب مناسب‌ترین تور استانبول!

انواع تورهای استانبول
تورهای عادی استانبول هر روزه توسط مسافران زیادی استفاده می‌شوند، در کنار این نوع تورها، دو نوع اصلی تور لحظه آخری استانبول و تور لاکچری استانبول از انواع دیگری‌ست که در اکثر مواقع سال برگزار می‌شود. برخی زمان‌ها نیز، می‌تواند تورهای خاصی را در بر داشته باشد. برای مثال، تور ژانویه استانبول در شب‌های کریسمس، شب‌های ژانویه و سال نو برگزار می‌شود و مسافران می‌توانند این زمان را در این شهر زیبا، به سر برند.
به گزارش ویرلن؛ در مورد تورهای لحظه آخری باید بدانید اگر چه این تورها دارای قیمتی مناسب‌تر هستند اما دارای شرایطی خاصی نیز هستند که مسافران باید در جریان آن باشند. در درجه‌ی اول این تورهای در همه زمان‌ها و به شکل روزانه ممکن است در دسترس نباشند و در برخی فصول یا روزهای هفته امکان پیدا کردن آن‌ها وجود نداشته باشد، بنابراین امکان برنامه‌ریزی به صورت بلند مدت برای مسافران برای این نوع تور وجود ندارد و صرفاً برای کسانی که توانایی سفر با برنامه‌ریزی کوتاه مدت را دارند به کار می‌آید. دیگر این‌که در صورت سفر به صورت گروهی با تعداد بالا احتمال این که ظرفیت مورد نیاز تأمین شود معمولاً وجود ندارد، چون این نوع تورها دارای ظرفیت محدودی هستند.

تورهای استانبول در مقتدر سیر
بر پایه آمار ارايه شده در سال‌های اخیر در مورد میزان سفر ایرانیان به سایر کشورها، استانبول یکی از اصلی‌ترین مقصدهابوده است. از این رو آژانس مقتدر سیر تابان، در تمامی روزهای سالتورهای این مقصد را برگزار می‌کند و تلاش آژانس بر آن است، انواع مختلف پرواز و مکان‌های اقامتی را ارايه دهد. مقتدر سیر چارتر کننده‌ی پروازهای دو خط هوایی با کیفیت اطلس جت و قشم ایر، است که این امکان را برای آن فراهم می‌کند تا با قیمت‌های مناسب و کیفیتی قابل اتکا، این خدمات را ارائه کند.
آژانس مقتدر سیر به منظور راهنمایی هر چه بیشتر مسافران خود پیش و در حین سفر، مجموعه مقالات و راهنماهایی را در سایت خود که برای تمامی مسیرهای از جمله استانبول تولید کرده است و کاربران می‌توانند با مطالعه آن‌ها در زمان تصمیم‌گیری برای تور خود و همچنین در زمان حضور در مقصد مورد نظر برای برنامه‌ریزی خود از آن‌ها استفاده نمایند.

نوروز در استانبول
هر چه به ماه‌های پایانی سال نزدیک‌تر می‌شویم، افراد بیشتر به فکر برنامه‌ریزی یک سفر در نوروز می‌افتند. در برخی مسیرها از ابتدای فصل زمستان تورها آماده ارائه هستند و در برخی دیگر به مرور اضافه می‌شوند اما نکته‌ای که باید مد نظر داشت آن است که اگر با توجه به عوامل فهرست شده در این راهنما، مناسب‌ترین تور برای شما با بهترین خطوط هوایی، ساعت‌های پروازی، بهتری هتل‌های محله‌های مناسب و دیگر عوامل سطح بالاست، حداکثر تا اواخر بهمن فرصت خرید تور استانبول نوروز 97 در سایت مقتدر سیر را خواهید داشت چون اکثر این تورها تا آن تاریخ به فروش رسیده‌اند، هر چند فروش سایر تورهای این مسیر تا میانه‌های تعطیلات نوروزی ادامه دارند.

راهنمای انتخاب مناسب‌ترین تور استانبول!

PDFPrint

نظر کاربران :

هیچ نظری برای این مطلب ثبت نشده است. شما اولین نفر باشید.

لطفا نظر خود را برای این مطلب بنویسید:

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

جاجیگا تور