بلیط هواپیما سوئیت تبریز

دلیجان

زمان مطالعه : 2 دقیقه - تاریخ بروزرسانی :
۹ فروردین ۱۳۹۳

موقعیت و تقسیمات جغرافیایی

شهرستان دلیجان در طول جغرافیایی ۵۰ درجه و ۱۶ دقیقه تا ۵۱ درجه و ۵ دقیقه و عرض جغرافیایی ۳۳ درجه و ۴۲ دقیقه تا ۳۴ درجه و ۱۸ دقیقه واقع شده شهر دلیجان به‌عنوان مرکز این شهرستان در ارتفاع ۱۵۳۰ متری از سطح دریا قرار دارد این شهرستان از شمال به استان قم و الز جنوب به استان اصفهان و از شرق به شهرستان کاشان و از غرب به شهرستان محلات همسایه بوده و مساحت آن ۲۱۷۰ کیلومتر مربع می‌باشد که در حد ۷,۴ ? از مساحت استان است .

بر اساس تقسیمات کشوری شهرستان دلیجان دارای دو شهر دلیجان و نراق و یک بخش با نام بخش مرکزی، چهار دهستان و صد آبادی دارای سکنه‌است که از این تعداد ۲۹ آبادی دارای ۲۰ خانوار و بیشتر هستند. دهستانهای شهرستان دلیجان عبارت‌اند از:

دهستان دودهک
دهستان هستیجان
دهستان جاسب
دهستان جوشق

ویژگیهای اقلیمی آب و هوایی شهرستان دلیجان

شهرستان دلیجان در قلمرو آب و هوایی نیمه خشک قرار دارد و مرکز آن یعنی شهر دلیجان دارای زمستانهای سرد و تابستانهای نسبتاً گرم است متوسط بارندگی عمومی حدود ۱۰۰ میلی متر می‌باشد که کمترین میزان بارندگی را در میان شهرستانهای استان است .

سوغات شهرستان
جوزغند نبات حلوا شکری

جاذبه‌های گردشگری

غار چال نخجیر دلیجان کاروانسرای دودهک پل شاه عباسی دودهک

جمعیت
بنابر سرشماری مرکز آمار ایران، جمعیت شهرستان دلیجان در سال ۱۳۸۵ برابر با ۴۴۳۷۷ نفر بوده‌است که از این میان ۲۲۶۲۴ نفر مرد و بقیه زن بوده‌اند.

کد تلفن : ۸۶۶

delijan دلیجان

           
ما را در اینستاگرام فالو کنید

لینک های مرتبط :

instagram
 

نظر کاربران :

  • مهرنوش زاده رفيع

    اين شهرستان بيشتر جنبه تجاري داشته و به منطقه آزاد تجاري تبديل شده است

    ۱۳ دی, ۱۳۹۷ پاسخ دادن
  • نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *