جستجوی شهر به شهر :
رزرو هتل رزرو هتل های شهر وان ترکیه

خانه ایران جزیره کیش

تاریخ بروزرسانی :
۲۹ آذر ۱۴۰۲

خانه ایران جزیره کیش معروف ترین و زیباترین قطعه معماری مدرن در جزیره کیش می باشد. ساخت این خانه لاکچری در زمینی به مساحت ۴۰۰ متر مربع در حاشیه جنوبی محله بومین نشین، سفین کیش با سرمایه گذاری حاج مهدی جمالیان و با معماری و مجری مهندس محمد صادق ژیان زیر نظر شرکت کوثر طراحی و در حال ساخت است. جالب است بدانید که خانه ایرانی جزیره کیش از نظر مساحت با خانه ‌های قدیمی ایران که به دوره ‌های قاجار و پهلوی تعلق دارند که زیر بنای بیشتر آن ها بالای ۱۰۰۰ متر است، تفاوت دارد. مهندسان پروژه تمام سعی خود را کردند تا با استفاده از این فضای کم بهترین معماری و طراحی را از نظر ظرافت انجام دهند.

خانه ایران جزیره کیش 4 خانه ایران جزیره کیش

فضای داخل خانه

جالب است بدانید که فضا های خانه ایرانی جزیره کیش متشکل از شاه نشین، پنج دری، سه دری، بالاخانه، کرسی خانه، فضای اندرونی و بیرونی، هشتی همانند زمان‌ های قدیم و در زمان قاجار و پهلوی، بوده است. محیط و فضایی که همچنان در برخی از خانه‌ های قدیمی شهر های کاشان، یزد، کرمان، شیراز می توانیم مشاهده نماییم. لازم به ذکر است که موردی که خانه ایرانی جزیره کیش را از سایر خانه ها متمایز می کند؛ تلفیق معماری مدرن و سنتی ایرانی در خانه ایرانی جزیره کیش است. به این معنا که این فضا ها در غالب امروزی‌ در کنار استفاده از المان ‌های ایرانی قرار می گیرند.

خانه ایران جزیره کیش خانه ایران جزیره کیش

معماری خانه ایرانی

در قسمت های مختلف معماری داخلی خانه ایرانی جزیره کیش، طاق و قوس های ایرانی را مشاهده خواهید کرد. که با نهایت دقت، مواد و مصالح مصرفی با توجه به دوره های تاریخی معماری ایرانی انتخاب و اجرا شده است. همچنین تزئینات نگارگری، گچبری، نقشه های ایرانی، خانه بوسیله متخصصان و اهالی فن این حوزه با دقت و ظرافت خاصی طراحی و اجرا شده است. شایان ذکر است که تمامی مبلمان با در نظر گرفتن فضا ها و کاربری آنها و همچنین با حفظ کردن حال و هوای ایرانی محیط انتخاب شده است.

خانه ایران جزیره کیش 1 خانه ایران جزیره کیش

گنبد های خانه ایرانی

خانه ایرانی جزیره کیش دو گنبد دارد. یکی از گنبد ها شبیه گنبد مسجد شیخ لطف الله است. حتما اطلاع دارید که گنبد شیخ لطف الله بعنوان یکی از زیبا ترین گنبد ‌های جهان شناخته می شود. این گنبد با تزیینات آجر و کاشی مزین شده است. دیگری گنبد خانه ‌های ایرانی با جزییات ظریف با گچبری و نقاشی بسیار زیبایی تزیین شده است. بهتر است بدانید که یک مجسمه‌ بر اساس الگوی بانوی ایرانی برای خانه ایرانی جزیره کیش در نظر گرفته شده است. نکته جالب در باره مجسمه اینکه در مواد ساخت این مجسمه از گلاب قمصر کاشان استفاده شده است.

خانه ایران جزیره کیش 2 خانه ایران جزیره کیش

کاربری خانه ایرانی

بد نیست بدانید که هزینه تعمیر و نگهداری خانه ایرانی جزیره کیش بسیار بالا است. همچنین کاربری های متفاوتی از قبیل: بابت تبدیل شدن خانه ایران به موزه گالری جهت بازدید گردشگران مطرح شده است. همچنین تمامی امکانات هم برای سکونت در این خانه در نظر گرفته شده است. حتی می توان این خانه را در قالب کاربری مسکونی نیز در نظر گرفت. اما هنوز کاربری خانه ایرانی جزیره کیش بطور قطعی مشخص نشده است. بهتر است توجه نمایید که برای بازدید از خانه ایرانی جزیره کیش فعلا هزینه ورودی نیاز نیست.

خانه ایران جزیره کیش 3 خانه ایران جزیره کیش

 ایران جزیره کیش 5 e1703063503553 خانه ایران جزیره کیش

 ایران جزیره کیش 6 e1703063574802 560x800 خانه ایران جزیره کیش

 ایران جزیره کیش 7 e1703063605406 512x800 خانه ایران جزیره کیش

 ایران جزیره کیش 8 e1703063635225 640x800 خانه ایران جزیره کیش

 ایران جزیره کیش 9 e1703063662982 511x800 خانه ایران جزیره کیش

به این مطلب چه امتیازی می دهید؟
[امتیاز: 0 میانگین: 0]
           
برو بالا
 

نظر کاربران :

هیچ نظری برای این مطلب ثبت نشده است. شما اولین نفر باشید.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تخت جمشید روستای کندوان زیبایی های گیلان سد شاه عباسی طبس اماکن دیدنی یزد