بلیط هواپیما سوئیت تبریز

حمام شاه عباسی آمل

زمان مطالعه : < 1 دقیقه
۲۴ تیر ۱۳۹۸

حمام شاه عباسی با معماری دوره قاجاریه، از آثار تاریخی شهرستان آمل به شمار می رود. حمام شاه عباسی مربوط به سدهٔ ۹ ه.ق است و در شهرستان آمل، بخش لاریجان، روستای آب گرم واقع شده و این اثر در تاریخ ۷ مرداد ۱۳۸۲ با شمارهٔ ثبت ۹۳۴۹ به‌عنوان یکی از آثار ملی ایران به ثبت رسیده است. آب ورودی به حمام شاه عباسی از آبگرم طبیعی دامنه های رشته کوه البرز سرچشمه می گیرد. حمام شاه عباسی با گنبدی خزانه ای و دارای دو ورودی جداگانه برای مردان و زنان است.حمام موقوفه شاه عباسی که با گذشت سالها از زمان تاسیس آن به خاطر اینکه در درمان بسیاری از بیماریهای پوستی، رماتیسم مفصلی، بیماریهای اعصاب و خشکی مفاصل کاربرد دارد، در روستای آب گرم لاریجان همچنان به فعالیت خود ادامه می دهد.

آب گرم، روستایی است از توابع بخش لاریجان شهرستان آمل در استان مازندران ایران. این روستا در دهستان بالا لاریجان قرار داشته و براساس آخرین سرشماری مرکز آمار ایران که در سال ۱۳۸۵ صورت گرفته، جمعیت آن ۳۰۶ نفر (۹۱خانوار) بوده‌است. بالا لاریجان، دهستانی است از توابع بخش لاریجان شهرستان آمل که بر اساس سرشماری سال ۱۳۸۵جمعیت آن ۴۰۴۳ نفر (۱۱۶۹ خانوار) بوده‌است.
آدرس : مازندران، آمل، لاریجان، روستای آب گرم

حمام شاه عباسی آمل

منابع:
باشگاه خبرنگاران جوان
ویکیپدیا
بزنیم بیرون

           
چاپ

لینک های مرتبط :

رزرو هتل جااینجاس
 

نظر کاربران :

  • نبوی حسام الدین

    سلام
    خیلی کثیف و کوچک بود . متاسفانه وقف شده بود و اداره اوقاف هم اصلا رسیدگی نمیکند. آبش را مثل باقی خانه از آب لوله کشی شده از چشمه بالادست میگرفت با این تفاوت که شاید خانه آب را عوض کنند ولی حمام شاه عباسی از بست کثیف بود و کفش کثافات بسته بود پای ادم لیز میخورد!!!!! خیلی هم گران میگرفت نفری ۲۰ تومن در حالیکه خانه ها دربستی در ایام خلوت ۳۰ تومن میدادند من پشیمان هستم که رفتم و پول زور از من گرفت.

    ۲۲ مرداد, ۱۳۹۸ پاسخ دادن
  • نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *