رزرو هتل رزرو هتل های شهر وان ترکیه

جاده جواهرده

تاریخ بروزرسانی :
۱ آبان ۱۳۹۸

یکی از جاده های بی نظیر ایران جاده جواهر ده است . وقتی که از رامسر به سمت جواهر ده حرکت می کنید این جاده زیبا و دیدنی را خواهید دید . در دو سوی جاده جنگلهایی که گویی بی پایان هستند درختانی بلند و سبز سایه و هوای خنکی ایجاد می کند در اکثر فصلها این جاده دارای مه می باشد و این مه بر خنکی هوا می افزاید . در جاده جواهرده چند آبشار وجود دارد که اغلب باعث جذب توریست می شود.وجود جنگل های طبیعی در مسیر جواهرده و خود روستا باعث شده که چشم انداز بسیار زیبای در ارتفاعات داشته باشد.

-ده-4 جاده جواهرده

شهر رامسر آب وهوای شرجی و مرطوبی دارد و در فصل های بهار و تابستان آب وهوای آن بسیار گرم و غیر قابل تحملی است. به این علت اکثر مردم در فصل های بهار رو تابستان به ییلاق های رامسر می روند.اغلب ییلاق های رامسر در فاصله دوری از شهر رامسر قرار دارند و به این علت مورد توجه مسافران نمی باشند،ولی ییلاق جواهرده به علت فاصله کمی که با شهر رامسر دارد بسیار مورد توجه مسافران واقع شده است.کمتر کسی را می توان یافت که به رامسر سفر کند ولی از ییلاق جواهرده بازدید نکند.آب وهوای این روستا در پاییز و زمستان به علت قرار داشتن جواهرده در ارتفاعات و ییلاقی بودن منطقه سرد و کوهستانی می باشد و اغلب پوشیده از برف است.

در روستای جواهرده آب چشمه بسیار خوبی وجود دارد.این چشمه ها باعث شده که در نزدیکی جواهرده رامسر کارخانه تولید آبمعدنی نیز تاسیس گردد.در این روستا چندین چشمه وجود دارد.از جمله این چشمه ها می توان به برتل چشمه،چشمه آب علی،سلیمان چشمه و… اشاره کرد.

-1 جاده جواهرده

-2 جاده جواهرده

 جاده جواهرده

به این مطلب چه امتیازی می دهید؟
[امتیاز: 1 میانگین: 5]
           
برو بالا
 

نظر کاربران :

هیچ نظری برای این مطلب ثبت نشده است. شما اولین نفر باشید.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *