بلیط هواپیما سوئیت تبریز

تنگ لای زنگان داراب

۲ اردیبهشت ۱۳۹۸تنگ لای زنگان داراب فارس داراب

تنگ لای زنگان ( Layzangan valley) در غرب روستايي به همين نام و در ۷۵ کيلومتري شرق شهرستان داراب قرار گرفته است. در شرق داراب منطقه جنگلي پوشيده از باغ هاي گل رز قرار دارد که به دره لاي زنگان معروف است.
طول این تنگ در حدود ۹ کیلومتر است و ارتفاع آن در ابتدای تنگ ۱۹۰۰ متر و در انتها ۲۶۰۰ متر است. لایزنگان روستایی کوهستانی با ارتفاع ۱۹۰۰ متر از سطح دریا است.محصولات مهم روستا می توان به انجیر، بادام، گردو، آلوزرد، انار، مویز، هلو، پرتقال، نارنگی، توت، گوجه درختی، شلیل، شفتالو، زردآلو و… اشاره کرد.

هر ساله جشنواره گل محمدي در اواخر ارديبهشت ماه همزمان با شروع شكوفا شدن گل محمدي و چيدن گل در روستاي لايزنگان انجان می گیرد.تنگ لای زنگان در موقعیت جغرافیایی N284038 E545809 در استان فارس واقع است.
روستا لایزنگان از شمال به شهرستان نی ریز، از جنوب به روستای نوایگان و قلعه بیابان، از شرق به کوهستان بخش رستاق و از شمال غرب به روستاهای شکرویه و مروارید متصل است و در جنوب شرقی استان فارس و شرق داراب قرار دارد.

این دره با برخورداری از آب فراوان باغ های سرسبز و سایر چشم اندازهای طبیعی یکی از گردشگاههای دیدنی شهرستان داراب به حساب می آید.
روستای لایزنگان از مناطق مهم پرورش گل محمدی در کشور است.
بالغ بر ۶۰۰۰ هکتار گلستان دیم محمدی و حدود ۶۰۰ هکتار گل محمدی آبی در اين منطقه کشت می شود.
مسیر خودروی شخصی دسترسی به تنگ لای زنگان از طریق جاده داراب به فورگ، جاده فرعی شهرک لای زنگان و سپس روستای لای زنگان امکانپذیز است.

تنگ لای زنگان داراب
تنگ لای زنگان داراب
تنگ لای زنگان داراب

منبع: بزنیم بیرون

بلیط هواپیما ارزان

لینک های مرتبط :

 

نظر کاربران :

هیچ نظری برای این مطلب ثبت نشده است. شما اولین نفر باشید.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *