جدیدترین ها
رزرو هتل رزرو هتل های شهر وان ترکیه

تمدید پاسپورت ایرانی در ونکوور؛ مدارک مورد نیاز و هزینه‌ها

تاریخ بروزرسانی :
۱۹ تیر ۱۴۰۲

آیا تابه‌حال به این فکر کرده‌اید که چگونه پاسپورت ایرانیتان را در کانادا تمدید کنید؟ آیا با روند تمدید آن آشنا هستید؟ تمدید نکردن پاسپورت ایرانی تبعات قانونی برای شهروندان مقیم در کشور کانادا به‌همراه دارد. اتمام اعتبار گذرنامه منجر به ایجاد اختلال در برنامه‌های مختلف مهاجرتی مثل کار، تحصیل و سرمایه‌گذاری می‌شود. مدارک مورد‌نیاز برای تمدید پاسپورت، ویژگی‌های عکس مناسب، نحوه تمدید پاسپورت ایرانی در ونکوور و هزینه تمدید پاسپورت را در این مقاله به‌طورکامل توضیح می‌دهیم. پس از مطالعه نکات گفته شده در این متن دیگر مشکلی با فرآیند تمدید پاسپورت ایرانی در ونکوور نخواهید داشت.

پاسپورت ایرانی1 تمدید پاسپورت ایرانی در ونکوور؛ مدارک مورد نیاز و هزینه‌ها

مدارک مورد نیاز برای تمدید پاسپورت ایرانی در ونکوور

یکی از شرایط اقامت در کانادا داشتن پاسپورتی معتبر است؛ بنابراین نسبت به ثبت درخواست تمدید گذرنامه قبل از اتمام انقضای پاسپورت اقدام کنید. متقاضیان تمدید پاسپورت کانادایی باید مدارکی مثل کارت شناسایی را به‌همراه فرم درخواست تمدید گذرنامه خود را ارسال کنند.
مدارک موردنیاز در این مرحله به نوع پاسپورت در حال تمدید و سن متقاضی بستگی دارد. بااین‌حال تعدادی از مدارک کلی برای درخواست تمدید پاسپورت ایرانی در ونکوور را در ادامه معرفی می‌کنیم:
● تکمیل یکی از فرم‌های simplified یا general (فرم simplified برای افراد بالای ۱۸ سالی است که یک سال از اتمام اعتبار گذرنامه آن‌ها گذشته باشد؛ در مقابل فرم دوم برای افرادی است که بیش از یک سال از اتمام اعتبار پاسپورت آن‌ها می‌گذرد.)
● اصل پاسپورت کانادایی منقضی شده در صورت مفقود نشدن آن
● تحویل کپی کارت شهروندی کانادا
● ۲ قطعه عکس مطابق با آخرین استانداردهای اداره مهاجرت کانادا
● رسید پرداخت هزینه ثبت‌نام
درخواست تمدید پاسپورت متقاضیان زیر ۱۸ سال کانادا باید توسط قیم این افراد انجام شود؛ فرم‌های درخواست بالای ۱۱ سال توسط خود افراد امضا می‌شوند. درصورتی‌که بیش از یک سال از اتمام اعتبار پاسپورت متقاضی گذشته باشد، باید دو فرد واجد شرایط را به‌عنوان ضامن خود معرفی کند.

وضوح چهره؛ نکته مهم برای عکس موردنیاز تمدید پاسپورت

از مدارک مورد نیاز برای تمدید پاسپورت ارائه ۲ قطعه عکس به شمار می‌رود که مطابق با آخرین استانداردهای اداره مهاجرت کانادا گرفته می‌شوند. اکثر عکاسی‌ها با شرایط و ضوابط نحوه عکس انداختن برای پاسپورت آشنایی دارند؛ بااین‌حال در این بخش ویژگی‌های عکس برای تمدید پاسپورت کانادایی می‌پردازیم. داشتن پاسپورتی با ویژگی‌های استاندارد از ملزومات راه های مهاجرت به کانادا است.
● عکس‌ها واضح و مشخص باشند.
● ۲ قطعه عکس یکسان باشند.
● چشم‌ها باز و قابل مشاهده باشند.
● چشم‌ها باز و چهره کاملا خنثی باشد.
● عکس حرفه‌ای گرفته شود.
● نور عکس یکنواخت و بدون سایه و افکت باشد.
● پس‌زمینه باید ساده و سفید باشد.
شرایط بالا برای تصاویر نوزادان و کودکان نیز در نظر گرفته می‌شود؛ سر و قسمت بالایی بدن کودک باید به‌طورکامل در عکس مشخص باشد. دست والدین برای نگه‌داری نوزاد نباید در کادر اصلی عکس‌ها قرار بگیرد. همین‌طور استفاده از هرگونه عینک آفتابی در عکس پاسپورت ممنوع است و در صورت استفاده از عینک طبی، چشم‌ها کاملا واضح و نور لنز روی شیشه عینک نیفتاده باشد.

چه زمانی باید برای تمدید پاسپورت ایرانی در ونکوور کانادا اقدام کرد؟

حداقل ۳ تا ۶ ماه باید از اعتبار پاسپورت شما باقی مانده باشد تا بتوانید وارد خاک کانادا شوید. افرادی که با پاسپورت ایرانی در کانادا حضور دارند باید قبل از اتمام انقضای پاسپورت درخواست تمدید گذرنامه را ثبت کنند؛ در صورت اتمام اعتبار پاسپورت از مزایای اقامت در کانادا بهره‌مند نخواهید شد.
در صورت تمدید نکردن گذرنامه باید خاک کانادا را ترک کنید که به دنبال آن برنامه‌های مهاجرت به کانادا از طریق سرمایه گذاری، تحصیلی و کاری افراد مختل می‌شوند.

نحوه تمدید پاسپورت ایرانی در کانادا؛ ثبت درخواست از سامانه میخک

فرآیند درخواست تمدید پاسپورت ایرانی در کانادا به‌راحتی و در چند مرحله ساده انجام می‌شود. این مراحل عبارت هستند از:
● ورود به سامانه میخک و ثبت مدارک مورد نیاز
● ثبت دقیق اطلاعات هویتی
● انتخاب دفتر واشنگتن به‌عنوان دفتر نمایندگی خدمت
● ثبت نهایی درخواست و پرینت از رسید مرسوله
● پر کردن فرم شماره یک از دفتر واشنگتن
● ارسال مدارک به دفتر واشنگتن برای شروع فرآیند تمدید گذرنامه
زمان مورد نیاز برای اتمام پروسه تمدید پاسپورت وابسته به میزان شلوغی دفتر مهاجرتی است.

تمدید پاسپورت ایرانی در صورت مفقودی؛ الزام ارائه گواهی پلیس

در صورت گم شدن پاسپورت در کانادا یا خارج از آن برای تمدید و دریافت گذرنامه جدید اقدام کنید. مراحل تمدید در این شرایط مشابه با تمدید پاسپورت به روش معمول است؛ بااین‌حال مدارکی که باید تحویل دهید کمی متفاوت است.
حتما گواهی پلیس برای مفقود شدن پاسپورت را به‌همراه مدارک دیگر ارسال کنید. هزینه درخواست تمدید پاسپورت در صورت مفقود شدن با شرایط عمومی تمدید گذرنامه تفاوت دارد و برابر با ۲۴۱ دلار است. مدارک لازم برای درخواست تمدید پاسپورت ایرانی در کانادا یا خارج از آن به شرح زیر است:
● ارائه رسید نهایی درخواست صدور گذرنامه مفقودی
● تصویر گذرنامه مفقودی (اگر دارید)
● اصل شناسنامه
● اصل یا تصویر کارت ملی
● ارائه مدرک اقامتی معتبر
● دو عکس جدید از متقاضی
● ارائه کارت پایان خدمت یا معافیت دائم برای مردان بالای ۱۸ سال
● پرداخت هزینه خدمات کنسولی
اگر برای فرزند خود، به‌عنوان قیم، درخواست صدور گذرنامه می‌دهید باید در قسمت ثبت درخواست گزینه «درخواست شناسنامه برای فرزند» را بزنید؛ هزینه این درخواست نیز متفاوت خواهد بود.

پاسپورت ایرانی2 تمدید پاسپورت ایرانی در ونکوور؛ مدارک مورد نیاز و هزینه‌ها

هزینه تمدید پاسپورت ایرانی؛ ۱۳۰ دلار برای صدور گذرنامه جدید

هزینه تمدید پاسپورت ایرانی شامل پرداخت هزینه برای بخش‌های مختلف فرآیند تمدید گذرنامه می‌شود که به توضیح هزینه همه مراحل می‌پردازیم. اولین بخش شامل هزینه مربوط به تهیه مدارک است. در این مرحله باید از همه مدارک خود اسکن بگیرید و عکس پاسپورتی بیندازید که هزینه اندکی خواهند داشت. در جدول زیر هزینه مربوط به مراحل مختلف تمدید پاسپورت کانادایی را شرح می‌دهیم.

پاسپورت ایرانی تمدید پاسپورت ایرانی در ونکوور؛ مدارک مورد نیاز و هزینه‌ها
ارسال گذرنامه با پست هزینه بیشتری را برای افراد ابه‌همراه دارد؛ بنابراین علاوه‌بر هزینه‌های گفته شده در این جدول، باید ۴۰ دلار برای پست بپردازید.

نیاز به پرداخت هزینه بیشتر از شرایط درخواست فوری تمدید گذرنامه

در شرایط خاصی نیاز به تمدید فوری گذرنامه است؛ بیماری و شرایط کاری ضروری نیاز به ثبت درخواست فوری برای گذرنامه خواهد داشت. در صورت ایجاد شرایط اضطراری بازگشت فرد به کانادا، گذرنامه قبلی باطل می‌شود و باید گذرنامه باطل‌شده را به‌‌ همراه مدارک دیگر ارسال کنید. این نکته را در نظر داشته باشید که هزینه درخواست فوری تمدید گذرنامه کانادا بیشتر از حالت عادی است.

چه کسانی به تمدید پاسپورت ایرانی نیاز دارند؟

قبل از اتمام اعتبار پاسپورت به تمدید پاسپورت ایرانی در ونکوور اقدام کنید. هیچ محدودیتی برای درخواست صدور گذرنامه جدید کانادا وجود ندارد. اگر در زمان انقضای پاسپورت گذرنامه کانادا در ایران باشید تا صدور مجدد این پاسپورت حق استفاده از مزایای این سند را نخواهید داشت.
یکی از الزامات ورود به بعضی از کشورها داشتن اعتبار ۳ تا ۶ ماه بعد از ورود به کشور است؛ بنابراین قبل از رزرو پرواز حتما به تاریخ منقضی شدن گذرنامه توجه کنید.

پاسپورت ایرانی3 تمدید پاسپورت ایرانی در ونکوور؛ مدارک مورد نیاز و هزینه‌ها

اخذ انواع ویزای مهاجرتی به کانادا؛ با خدمات موسسه مهاجرتی ایران کانادا

در این مطلب به بررسی همه نکات مربوط به تمدید پاسپورت ایرانی در ونکوور پرداختیم تا از پیامدهای منقضی شدن پاسپورت در امان بمانید. اتمام انقضای گذرنامه در کشور خارجی اجازه اقامت در خاک میزبان را از شما سلب می‌کند؛ بنابراین برنامه‌های مختلف مهاجرت تحصیلی و کاری مختل می‌شوند. مدارک مورد نیاز برای تمدید گذرنامه در کانادا، هزینه‌‌ها، عکس مناسب و شرایط درخواست آن در این مطلب به‌طور کامل توضیح داده شده است.
اگر در کانادا و خارج از این کشور نیاز به تمدید پاسپورت خود دارید، حتما قبل از اتمام کامل اعتبار این گذرنامه درخواست تمدید را ثبت کنید. هزینه، مدارک و ضوابط تمدید پاسپورت برای افراد زیر ۱۸ سال و بالای ۱۸ سال متفاوت است که در این مقاله به آن‌ها اشاره کردیم.
اگر در فرآیند تمدید پاسپورت دچار ابهام یا چالشی هستید با افراد مجرب در زمینه امور مهاجرتی مشورت کنید. مشاوران موسسه ایران کانادا به کلیه سوالات مربوط به تمدید گذرنامه در کانادا پاسخ خواهند داد. فقط کافی است تا از طریق راه‌های ارتباطی قرار داده شده در سایت با ما تماس بگیرید.

           
برو بالا
 

نظر کاربران : با ورود به حساب کاربری از نوشتن نظر خود امتیاز کسب کنید

هیچ نظری برای این مطلب ثبت نشده است. شما اولین نفر باشید.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *