رزرو هتل فضاگشت
۲۸ اردیبهشت ۱۴۰۳

تفاوت قیمت طبقات آپارتمان چه قدر است؟

اشتراک گذاری

اگر تا به حال اقدام به رهن، اجاره و یا خرید آپارتمان کرده باشید متوجه شده اید که قیمت طبقات آپارتمان با یکدیگر متفاوت است و این مساله در تمامی شهر ها و مناطق صادق است. عوامل مختلفی باعث این اختلاف قیمت می شود که در ادامه به بررسی آن می پردازیم.

تفاوت قیمت طبقات آپارتمان چه قدر است؟

بودن یا نبودن آسانسور

امروزه در آپارتمان های چند طبقه نوساز وجود آسانسور یک امر ضروری است. با این حال طبقات پایین معمولا گاهی اوقات ممکن است بدون آسانسور جا به جا شوند و از آسانسور زیاد استفاده نکنند، اما طبقات بالاتر بدون شک به آسانسور نیاز دارند. همین امر سبب می شود که قیمت طبقات بالاتر کمی گران تر باشد. معمولا در آپارتمان هایی که نوساز نیستند و آسانسور وجود ندارد قیمت طبقات بالایی ارزان تر است زیرا دسترسی به آن واحد ها با وجود راه پله مشکل می باشد.

فشار آب

یکی از موارد مهم در تعیین قیمت واحد های آپارتمانی، فشار آب است. در آپارتمان های جدید که پمپ آب تعبیه شده است، فشار آب در طبقات بالایی خوب است و مشکلی ندارد اما در آپارتمان های قدیمی ساز که معمولا این ویژگی تعبیه نشده است طبقات بالایی دسترسی خوبی به آب ندارند و در برخی ساعات روز با اُفت شدید فشار آب روبرو می شوند در چنین شرایطی قیمت طبقات بالایی کم تر از سایر طبقات می باشد.

چشم انداز یا به اصطلاح View

چشم انداز تاثیر بسیاری بر قیمت طبقات آپارتمان دارد. فرض کنید در یک برج بلند قرار دارید طبعا طبقات بالاتر چشم انداز زیباتری را از محیط پیرامون به تصویر می کشند. حالا اگر این برج در نزدیک یک محوطه زیبا مانند جنگل یا دریاچه باشد بدون شک، View زیباتری خواهید داشت و معمولا قیمت طبقات بالایی برج گران تر از طبقات پایین تر می باشد. گروه ساختمانی تندیس با ساختن برج های اقاقیا توانسته است چشم انداز زیبایی برای این برج ها فراهم کند.

سر و صدا

بله درست متوجه شده اید شاید باورش برایتان تعجب برانگیز باشد که حتی میزان سر و صدا نیز بر قیمت طبقات آپارتمان تاثیر گذار باشد. معمولا طبقه اول به تاسیسات ساختمان نزدیکتر است و در بسیاری مواقع نیز ممکن است رفت و آمد هایی برای تاسیسات به وجود آید یا در خیلی مواقع در آپارتمان ها طبقات اول به انباری ها یا پارکینگ نزدیک تر هستند و رفت و آمد در این طبقات ناخودآگاه بیشتر است. به همین علت ممکن است سر و صدایی بیشتر در این طبقات رخ دهد.
طبقات بالاتر معمولا طبقاتی هستند که به علت دوری از تاسیسات، انباری ها و پارکینگ رفت و آمد در آن ها کمتر است و همین امر سبب می شود قیمت طبقات بالایی گران تر باشد. البته با توجه به این که این امر کاملا سلیقه ای است و ممکن است شخصی با رفت و آمد و سر و صدای ناشی از آن مشکلی نداشته باشد طبقات پایین تر هم متقاضیان خاص خود را دارند به خصوص که قیمت مناسب تری نیز دارند.

تفاوت قیمت طبقات آپارتمان چه قدر است؟

نور طبیعی واحد

نور طبیعی واحد های آپارتمانی یکی از عوامل مهم در تعیین قیمت طبقات آپارتمان است. نور طبیعی زیبایی فوق العاده و دلنشینی به واحد شما می دهد. نبود یا کمبود نور طبیعی ممکن است سبب شود آن واحدِ آپارتمانی کمی دلگیر تر از سایر واحد های ساختمان باشد. به خصوص در شهر های پرجمعیت که اطراف آپارتمان و برج های مسکونی را ساختمان های متعددی فراگرفته است این امر بیشتر خودنمایی می کند. به همین علت در برج ها و آپارتمان ها قیمت طبقات بالایی گران تر است. یکی از عواملی که گروه ساختمانی تندیس در تعیین قیمت واحدِ آپارتمان های برج هایش به آن توجه می کند نور طبیعی واحدِ آپارتمان می باشد.

حوادث طبیعی

شاید برایتان جالب توجه باشد که حوادث طبیعی نیز در تعیین قیمت طبقات برج و آپارتمان ها موثر است البته این موارد با توجه به مسائل ایمنی که امروزه رعایت می شود کمتر مورد توجه قرار می گیرد. در صورت بروز حوادثی مانند: زلزله خروج از طبقات پایینی بسیار راحت تر است، اما طبقات بالایی بدون شک نمی توانند به سهولت خود را به خارج از ساختمان برسانند. در واقع به طور قطع خروج از ساختمان برای طبقات بالایی مشکل تر است. این فاکتور سبب شده است که قیمت واحد های آپارتمانی بالاتر بر اساس عامل حوادث طبیعی کمی دارای نوسان قیمت باشند.

زمستان سرد و تابستان گرم

طبقات پایینی آپارتمان ها یا برج ها معمولا بر روی پارکینگ قرار دارند یا به اصطلاح عام زیر آن خالی است. این امر سبب می شود در زمستان کف خانه سرد باشد و شما مجبور باشید دائم سیستم گرمایشی خود را روشن کنید به خصوص اگر ساختمان سیستم گرمایش از کف نداشته باشد. در طبقات بالایی هم در تابستان خورشید مستقیم به پشت بام می تابد و خنک کردن واحد با دشواری روبرو می شود و مجبور هستید هزینه برق بیشتری را بپردازید به همین علت قیمت این طبقات معمولا بر اساس توجه به مسئله ای که ذکر شد دستخوش تغییر می شود.

امنیت

در طبقات بالایی برج و آپارتمان ها رفت و آمد کمتر است. در واقع به همین علت امنیت طبقات بالایی نسبت به طبقات پایینی بیشتر است. این مورد نیز یکی از مواردی است که در تعیین قیمت طبقات آپارتمان تاثیر گذار است. در واقع گاهی اوقات افراد علت قیمت بیشتر طبقات بالایی را همین مورد ذکر می کنند.
بسیاری از افراد هنگام خرید، رهن و یا اجاره واحد های آپارتمان یا برج تاکید بسیار زیادی بر روی یک طبقه خاص دارند، اما گرچه تمام مواردی که بر قیمت طبقات تاثیر گذار بود در این مطلب ذکر شد می توان گفت امروزه این موارد در خیلی از برج و آپارتمان های نوساز تاییدی بر افزایش یا کاهش قیمت نیست! به عنوان مثال: در آپارتمان جدیدی که سیستم گرمایش از کف دارد دیگر موضوعیت زمستان سرد در طبقات اول معنا و مفهومی ندارد یا در برج و آپارتمانی که سیستم های امنیتی خوب مانند دوربین ها و نگهبانی ۲۴ ساعته دارد موضوع امنیت نمی تواند تاثیر چندانی بر قیمت طبقات داشته باشد.
گروه ساختمانی تندیس با استفاده از بروزترین متریال و سیستم های حفاظتی و امنیتی اقدام به ساخت و ساز می نمایند و تاکنون پروژه های موفقی در رزومه خود داشته است. بنابراین شما می توانید با توجه به بودجه ای که دارید و با مشورت با مشاوران این گروهِ موفق، اقدام به خرید ملک نمایید و نگران موضوعات مختلف در معامله نباشید.

           
 

نظر کاربران :

هیچ نظری برای این مطلب ثبت نشده است. شما اولین نفر باشید.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *