تالاب سراندون و بالندون | جاهای دیدنی ایران
بلیط هواپیما تور خارجی

تالاب سراندون و بالندون

دسته بندی مطالب بر اساس :
2013-07-02تالاب سراندون و بالندون مازندران ساری

این مجموعه تالابی در جوار روستای سیدمحله در ۲۵ کیلومتری ساری به طرف بابلسر قرار گرفته و دارای دو بخش جنوبی (سراندون) و شمالی (بالندون) است. وسعت آنها حدود ۳۰ هکتار و عمق متوسط آن یک متر است که در زمستان و پاییز پرآب، در بهار و تابستان به علت استفاده های زراعی کم آب است.

آب این تالاب ها شیرین است. درون و پیرامون ان ها نیزار و گیاهان مردابی است که با مرغزار و شالیزار احاطه شده است. این مجموعه از تالاب ها به دلیل اقلیم مناسب، آب شیرین، پوشش گیاهی و مواد غذایی، زیستگاه پرندگان و آبزیان است. پاییز و زمستان این تالاب ها نیزمامن و زیستگاه مرغان مهاجر از قبیل قو، مرغابی، قره غاز، پرلا و سایر پرندگان شده است. دسترسی مناسب، محوطه سرسبز و دلنشین، مناظر بکر و وحشی، فضاهای گردشگاهی جالبی را پدید آورده است. که می تواند مورد استفاده صنعت گردشگری قرار گیرد.
تالاب سراندون و بالندون

PDFPrint
نقشه :
وضعیت آب و هوا :
دسته بندی :
برچسب ها :
جاجیگا تور

مطالب مرتبط :

در حال بارگزاری...

نظر کاربران :

امید پنج‌شنبه 9 مرداد 1393 - ساعت 23:35:01

با عرض سلام خدمت تمامی خوانندگان گرامی:
لازم به ذکر است که در مورد وسعت این اببندان کمی تا حدودی نا ممهربانی شده است زیرا وسعت سر ابندان حدود 160 هکتار مباشد که شورای محترم این محل در فکر از بین بردن این تالاب از شکل طبیعی ان است و در صدد از بین بردن شکل زیبای ظاهری ان که جنبه گردشگری دارد می باشد و به دلیل در آمد خواهان تبدیل ان به استخر بی روح مباشد. و این شورا با انکه با مخالفت اعضای ساکن این روستا قرار گرفته بدان توجهی نکرده و به طور ازمایشی انرا به پرورش ماهی تبدیل کرده و چنانچه برای سال93 به در امدی رسید در بافت اکو زیستی این محیط زیبا دستکاری انجام دهد و با از بین بردن حیات دست نخورده داخل ان به بهانه ابگیری برای برنج انرا به پرورش ماهی تبدیل کند.شخصا از محیط زیست استان و تمامی دوستداران حیات وحش خواهان حمایت برای بکر ماندن این محیط زیبا را خواستارم.
دوستدار حیات وحش

پاسخ دادن
خسرو شنبه 9 خرداد 1394 - ساعت 12:23:40

لازم به توضیح است است که تمامی گیاهان این تالاب ها از بین برده شده اند و تا بتوانند در آنها ماهی پرورش دهند. برای تالاب حمید آباد همین مسئله اتفاق افتاده است. این مشاهده بنده در مورخه 05/03/1394 می باشد.

پاسخ دادن

لطفا نظر خود را برای این مطلب بنویسید:

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.