رزرو هتل فضاگشت
۱۰ اسفند ۱۳۹۲

بهاباد؛ تاریک ترین منطقه در خاورمیانه برای ستاره شناسی

اشتراک گذاری

تاریخ خبر : ۱۳۹۲/۱۲/۱۰ – به گزارش خبرنگار خبرگزاری یزد رسا از بهاباد؛ این جلسه با حضور فرماندار، مدیر اجرایی استانی پروژه منارید و سایر مسئولین شهرستان با محوریت توسعه گردشگری شهرستان و ارائه برنامه های اجرایی طرح منارید برگزار شد.

فرماندار بهاباد در این جلسه با اشاره به منابع و پتانسیل های شهرستان جهت جذب گردشگر گفت: این پتانسیل ها می تواند زمینه ای برای رشد و ارتقای شهرستان باشد.

اجاره خودرو

“مصطفی سالاری” تصریح کرد: موارد گردشگری در شهرستان های دیگر به صورت تخصصی است ولی بهاباد دارای مجموعه ای خاص برای جذب گردشگر از جمله مناطق کویری بکر و دست نخورده، گیاهان دارویی، موزه، رودخانه شور، آب و هوای خوب، زمین شناسی، تاریک ترین منطقه در خاورمیانه جهت ستاره شناسی و … است.

وی صنعت گردشگری را یکی از ۵ محور توسعه در منطقه دانست و افزود: جهان به سمت صنعت گردشگری می رود و یکی از کارهای خوب صورت گرفته در بهاباد را توجه به میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری عنوان نمود.

سالاری افزود: بحث گردشگری اولین حرکتی بود که در شهرستان انجام شد چرا که می تواند نقش مؤثری در درآمد زایی، ایجاد اشتغال و همچنین توسعه صنعت پاک داشته باشد.

وی توجه کارشناسان و مسئولین جهت اجرایی شدن و به نتیجه رسیدن سریع پروژه منارید را خواستار شد.

در ادامه مدیر اجرایی استانی پروژه منارید شهرستان بهاباد را سرشار از دانش بومی و پتانسیل های زیاد برشمرد و آن را فرصتی برای مدیران دانست.

باقری با اشاره به اهمیت توریسم اجتماعی گفت: اگر اقامت گاه های بومی در روستاها را سروسامان دهیم می توانیم راهبردی اجرایی داشته باشیم.

وی با توجه به تدوین پروژه منارید در زمینه گردشگری، گیاهان دارویی، فقر زدایی، توسعه، محیط زیست سالم و … به نتیجه رسیدن آن را مستلزم کمک و همکاری مردم و دولت دانست و افزود: امیدواریم این پروژه با توسعه همه جانبه و به صورت ماندگار به نتیجه برسد حتی که اگر زمان ببرد.

وی با اشاره به رویکرد این سند گفت: این طرح از سوی مردم و با مشارکت آنها شروع گردید و نتیجه آن هم به نفع آنها خواهد بود.

در ادامه جلسه در مورد فعالیت ها و برنامه های انجام شده در پروژه منارید و همچنین برنامه های اجرایی آن بحث و تبادل نظر شد.
_1_~1 بهاباد؛ تاریک ترین منطقه در خاورمیانه برای ستاره شناسی

           
 

نظر کاربران :

هیچ نظری برای این مطلب ثبت نشده است. شما اولین نفر باشید.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *