رزرو هتل رزرو هتل های شهر وان ترکیه
۱۲ اردیبهشت ۱۳۹۸

بندر چارک

اشتراک گذاری

شهر بندر چارک مرکز بخش شیبکوه شهرستان بندر لنگه در استان هرمزگان ایران است. شهر چارک را «بندر چارک» نیز می‌نامند. محدوده بندر چارک از شمال باوردان، از جنوب خلیج فارس، از مغرب طاحونه، واز سمت مشرق به حسینه محدود می‌گردد.

جمعیت بندر چارک
جمعیت شهر بندرچارک طبق سرشماری عمومی نفوس و مسکن در سال ۱۳۸۵ ، برابر با ۴۴۴۷ نفر بوده‌است.بیشتر آنها از نژاد عرب هستند، و به زبان عربی و فارسی تکلم می‌کنند. دارای تأسیسات زیر است: مسجد، دبستان، برق و لوله کشی آب، بانک، آب انبار (برکه) و تلفن است.می خواستم اضافه کنم که بندر چارک هم اکنون شهری است با تمام امکانات دارای آب شیرین کن است که باعث شده آبش در سطح شهرستان بهترین آب باشد..دارای مدارس راهنمایی دبیرستان پیش دانشگاهی و هنرستان است و نزدیکترین جا برای رفت و امد به جزیره کیش میباشد.

جغرافیا و پیشینه
شهر بندر چارک در ۳۰۰ متری مشرق خلیج فارس واقع است. و ارتفاعش از سطح دریا ۴۰ متر است. روستای تاوونه در سمت مغرب چارک واقع شده‌است، و در سمت شمال آن روستای سکروه قرار دارد. دهستان چارک در گذشته مقر حکمرانی قبیله (آل علی) بود، چون قبیله آل علی بر این منطقه حاکم بودند.

آثار
قلعه بزرگی در دهستان چارک وجود دارد که مقر حاکم وقت بوده‌است، این قلعه شیخ صالح بن شیخ محمد آل علی یکی از حاکمان چارک ساخته‌است و مقر حکم خود قرار داده‌است. اولین کسی که حاکم آنجا بوده‌است: شیخ محمد بن شیخ حسن آل علی بودند، اما آخرین کسی که زمام حکم در قبضه داشتند شیخ عبدالله بن شیخ محمد آل علی بوده‌است.

دهستان چارک ده آبادی است و یکی از بنادر پرجنب‌وجوش منطقه شیبکوه است.

CHARAK بندر چارک

چارک 1 بندر چارک

قلعه_جارک بندر چارک

           
 

نظر کاربران :

 • سید محمد حسینی

  من عاشق لب دریاشم خیلی خوشکله مخصوصا صدای موج آب دریا که میخوره به سنگای کنار ساحل

  ۷ اسفند, ۱۳۹۷ پاسخ دادن
 • رها مسعودی

  بندری خوب با امکانات ضعیف.بیشتر برای سفر زمینی با ماشین به کیش از این بندر با لندیگراف ماشین ها رو انتقال میدن و حدودا ۱۵ الی ۲۰ لندیگراف به صورت روزانه بین کیش و بندر چارک در رفت و آمد هستن

  ۳۰ آذر, ۱۳۹۷ پاسخ دادن
 • نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *