رزرو هتل فضاگشت
۱۰ تیر ۱۳۹۸

برج دیدبانی کاخ بابل

اشتراک گذاری

برج دیدبانی کاخ بابل مربوط به دوره پهلوی است و در بابل، مرکز شهر واقع شده و این اثر در تاریخ ۸ دی ۱۳۵۲ با شمارهٔ ثبت ۱۵۲۸ به‌عنوان یکی از آثار ملی ایران به ثبت رسیده است. برج دیدبانی کاخ بابل در سال ۱۳۹۴ با کمک شهرداری بابل و شرکت نورپردازی سان لایت ، نورپردازی شد تا این بنای تاریخی در شب نیز به روز بدرخشد. برج دیدبانی کاخ بابل در اسفند سال ۱۳۹۶ به موزه تبدیل شد.
شهرستان بابـُـل پرجمعیت‌ترین شهرستانِ استان مازندران و دومین شهرستان پرجمعیت شمال ایران می‌باشد. مرکز این شهرستان، شهر بابل می‌باشد .شهرستان بابل پرجمعیت‌ترین شهرستان مازنی‌نشین جهان است. شهر بابل به دو منطقه شهری تقسیم می‌شود. ارتفاع در این شهرستان از شمال تا ده کیلومتری جنوب آن، از سطح دریاهای آزاد پایین‌تر است. ارتفاع شهر بابل ۲ متر پایین‌تر از سطح دریاهای آزاد است. در سرشماری سال ۱۳۹۵ جمعیت شهر بابل ۲۵۰٬۲۱۷ نفر و جمعیت شهرستان بابل ۵۳۱٬۹۳۰ نفر می‌باشد.
برج دیدبانی کاخ بابل یکی از المان‌های شاخص شهرستان بابل محسوب می‌شود . برج دیدبانی کاخ بابل هم زمان با کاخ سلطنتی در ضلع غربی محوطه کاخ احداث شده ، بنایی است هشت ضلعی در دو طبقه که طبقه دوم آن کوچکتر از طبقه اول اجرا شده است.

برج دیدبانی کاخ بابل
برج دیدبانی کاخ بابل برج دیدبانی کاخ بابل

اجاره خودرو

منابع:
ویکیپدیا
باشگاه خبرنگاران جوان

           
 

نظر کاربران :

هیچ نظری برای این مطلب ثبت نشده است. شما اولین نفر باشید.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *