رزرو هتل رزرو هتل های شهر وان ترکیه
۱۴ دی ۱۳۹۲

اهتمام وزارت خارجه برای معرفی صنایع دستی ایران

اشتراک گذاری

تاریخ خبر : ۱۳۹۲/۱۰/۱۳ – وزیر امور خارجه کشورمان از لزوم بهره‌گیری از تمام امکانات وزارت امور خارجه برای معرفی صنایع دستی ایران به دنیا خبر داد.

محمدجواد ظریف در حاشیه مراسم ختم مادرش در انگورستان ملک اصفهان و در جمع خبرنگاران اظهار داشت: هنر و صنعت اصفهان در ایران زبانزد است و این شهر به عنوان پایتخت فرهنگی جهان اسلام زمینه‌های همکاری بین‌المللی زیادی با دنیا دارد.

وی افزود: بسیاری از رؤسای جمهور، وزرای خارجه، رؤسای مجلس و سران کشورهای خارجی که به ایران سفر می‌کنند درخواست سفر به اصفهان را نیز دارند که این موضوع نشان از جذابیت‌های بالای شهر اصفهان و شناخته شدن آن در جهان دارد.

وزیر امور خارجه کشورمان، تصریح کرد: صنایع دستی و جاذبه‌های گردشگری کشور بخشی از توسعه سیاسی و اقتصادی کشور است که در صورت معرفی درست و مناسب می‌تواند تأثیر بسزایی در بخش‌های مختلف یک کشور داشته باشد.

ظریف بیان کرد: وزارت امور خارجه در نظر دارد به منظور معرفی جاذبه‌های گردشگری و صنایع دستی به کشورهای دنیا از طریق سفارتخانه‌های تهران در آن کشورها از امکانات وزارت امور خارجه نهایت استفاده را ببرد اما بخش زیادی از این اقدامات به صورت وسیع توسط بخش خصوصی در حال انجام است.

وی خاطرنشان کرد:‌ چنانچه بتوانیم حمایت درست و منطقی از بخش خصوصی در این زمینه داشته باشیم مطمئنا می‌توانیم بهترین معرفی را از هنر گرانمایه دستی ایرانی به دنیا داشته باشیم.

وزیر امور خارجه ایران قابلیت‌های اصفهان در زمینه بین‌المللی را ویژه و مهم خواند و افزود: وزارت امور خارجه دفتر ویژه‌ای را در استان اصفهان بنا نهاده و این دفتر یکی از دفاتر استانی قدیمی و فعال این وزارتخانه است.

وی همچنین در خصوص رودخانه زاینده‌رود گفت:‌ زاینده‌رود می‌تواند نقش بسزایی در صنعت گردشگری ایران داشته باشد که امیدواریم هر چه زودتر مشکل خشکی آن رفع و دوباره شاهد جاری شدن این رودخانه در شهر اصفهان باشیم.
ImageHandler.ashx اهتمام وزارت خارجه برای معرفی صنایع دستی ایران

           
 

نظر کاربران :

هیچ نظری برای این مطلب ثبت نشده است. شما اولین نفر باشید.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *