بلیط هواپیما سوئیت تبریز

اعلام آمار اقامت مسافران نوروزی تا ۶ فروردین ماه

زمان مطالعه : 2 دقیقه - تاریخ بروزرسانی :
۸ فروردین ۱۳۹۳

تاریخ خبر : ۱۳۹۳/۰۱/۰۸ – رئیس ستاد مرکزی هماهنگی خدمات سفر از اقامت بیش از ۲۵ میلیون نفر شب از ۲۹ اسفند ماه تا ۶ فرودین ماه در مراکز اقامتی اعم از هتل‌ها، هتل آپارتمان ها خبر داد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)،مرتضی رحمانی موحد،گفت: مکانیزم ستاد در ارائه آمار سفرهای نوروزی اقامت در هتل‌ها،هتل آپارتمان‌ها،مراکز استیجاری، کمپ‌ها و محل‌های اسکان سازمان‌ها و ارگان‌هاست که به طور مستمر در ستاد تجمیع می‌شود؛ این شیوه‌ای مرسوم در تمام دنیاست و مورد تایید متخصصان و کارشناسان گردشگری است، اگرچه نواقصی در این زمینه وجود دارد.

وی اضافه کرد: در هفت روز گذشته بیش از ۲۴ میلیون و ۳۸۰ هزار نفر شب در مراکز اقامتی کشور اسکان داشته‌اند که از این میزان حدود ۵درصد اقامت در هتل‌ها و هتل آپارتمان‌ها، ۱۸درصد اقامت در منازل استیجاری و ۱۴.۵درصد اقامت در کمپ‌های موقت و ۱۸.۶ درصد اقامت در کلاس‌های مدارس را به خود اختصاص داده‌اند.

رحمانی موحد بیان کرد: اقامت در چادرهای مسافرتی هم با ۲۸.۶ درصد بوده است.

وی اضافه کرد: نزدیک به۱۷هزار مورد بازدید نظارتی از مراکز اقامتی، دفاتر خدمات مسافرتی و مجتمع‌های بین راهی تاکنون انجام شده است که از این میان ۲۱۹ مورد تشویق صورت گرفته و تعداد ۷۹۲ تذکر و ۱۹۷ اخطار کتبی صادر شده است ضمن آنکه ۸۰ مورد هم به تعطیلی یا تعلیق منجر شده است. تعداد شکایات واصله از مراکز اقامتی هم ۷۸ مورد بوده و ۴۲ شکایت هم از دفاتر خدمات مسافرتی تاکنون به ثبت رسیده است.

رییس ستاد مرکزی هماهنگی خدمات سفر درباره آمار بازدید از مراکز دیدنی هم گفت: تاکنون بیش از ۹ میلیون نفر بازدید از مراکز تاریخی، تفریحی و گردشگری به ثبت رسیده است.

رحمانی موحد توضیح داد:در آرائه آمار اقامت مسافران نوروزی آمار پنهان و چند وجهی هم وجود دارد چرا که بعضی از هموطنان و گردشگران ما در سفر خود به مناطق و جاذبه‌های گردشگری در منازل اقوام و بستگان و آشنایان اسکان می‌یابند و عده‌ای هم دارای خانه‌ها و ویلاهای شخصی هستند که در آمار ستاد ثبت نمی‌شوند ولی از منظر گردشگری این گروه نیز به سفر رفته‌اند و جزو گردشگران محسوب می‌شوند.

taghavi+(12+of+13) اعلام آمار اقامت مسافران نوروزی تا 6 فروردین ماه

           
چاپ

لینک های مرتبط :

 

نظر کاربران :

هیچ نظری برای این مطلب ثبت نشده است. شما اولین نفر باشید.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

حداکثر سایز عکس : 2 مگابایت.