رزرو هتل ایران بوم گردی

آبشار زیارت

زمان مطالعه : 2 دقیقه - تاریخ بروزرسانی :
۶ مهر ۱۳۹۸

آبشار زیارت در ۱۸ کیلومتری شهر گرگان و در ۵ کیلومتری جنوب روستای زیارت واقع شده است. آبشار زیارت در مسیر یکی از شعبات فرعی رودخانه خاصه رود قرار دارد. آبشار زیارت از ارتفاع حدود ۱۶ متری به داخل حوضچه‌ای می‌ریزد و در فصول بهار و تابستان مورد بازدید مردم استان و سایر نقاط کشور قرار می‌گیرد.

 آبشار زیارت

شهر گرگان به علت داشتن طبیعتی زیبا یکی از نقاط گردشگری پر رفت و آمد استان گلستان می باشد که سالانه حجم زیادی از مسافران و گردشگران از آن دیدن می کنند. آبشار زیارت در حدود ۱۵ کیلومتری جنوب شهر گرگان قرار دارد؛ این آبشار در نقطه ای که دور تا دور آن به وسیله صخره ها پوشیده شده است، قرار دارد و منظره ای زیبا را برای بازدیدکنندگان خود به نمایش می‌گذارد. ولی دسترسی به محل آبشار زیارت آنگونه که مد نظر است آسان نیست و کسی که بخواهد به این آبشار سر بزند باید از جاده باریک روستای زیارت که عمدتاً عرض آن به کمتر از ۱۲ متر می رسد، عبور کند.

تور اروپا

آبشار-زیارت آبشار زیارت
بعد از اینکه روستای زیارت را پشت سر بگذارید، باید از جاده های خاکی با شیب زیاد و عرض کم که معمولاً در کنار پرتگاه ها قرار دارد، بگذرید. این مسئله شاید برای دفعات بعدی، مسافران و گردشگران را از دیدن این آبشار زیبا منصرف کند. در ورودی آبشار زیارت یک زمین مسطح وجود دارد که چند نفری در آنجا هستند و برای پارک ماشین ها مبلغی را دریافت میکنند و معلوم نیست این افراد برای کجا کار می کنند.

آبشار-زیارت3 آبشار زیارت
جدای از این در محدوده آبشار زیارت هیچ امکانات رفاهی وجود ندارد؛ تنها چند نفربه نظر می رسد که به صورت خودجوش آلاچیق های ابتدایی ساخته اند و در آنجا با چای و قلیان که قیمت زیادی هم دارد، به گردشگران و مسافران سرویس می دهند. این افراد برای تامین آب مصرفی خود شیلنگ هایی با طول زیاد را از زیر سنگ و بوته ها به محل آبشار وصل کردند و با پمپ برای خود آب می کشند.

آبشار-زیارت2 آبشار زیارت

           
ما را در اینستاگرام دنبال کنید

لینک های مرتبط :

 

نظر کاربران :

  • محمد

    آبشارش زیباست اما متاسفانه روستاش طعمه آپارتمان سازها شده

    ۹ دی, ۱۳۹۷ پاسخ دادن
  • نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

    جاباما سایت ویلا و اقامتگاه آنلاین