بلیط هواپیما سوئیت تبریز

آبشار زیارت

۶ مهر ۱۳۹۸آبشار زیارت گلستان گرگان

آبشار زیارت در ۱۸ كيلومتری شهر گرگان و در ۵ كيلومتری جنوب روستای زيارت واقع شده است. آبشار زیارت در مسير يكی از شعبات فرعی رودخانه خاصه رود قرار دارد. آبشار زیارت از ارتفاع حدود ۱۶ متری به داخل حوضچه‌ای می‌ريزد و در فصول بهار و تابستان مورد بازديد مردم استان و ساير نقاط كشور قرار می‌گیرد.

شهر گرگان به علت داشتن طبيعتي زيبا يكي از نقاط گردشگري پر رفت و آمد استان گلستان مي باشد كه سالانه حجم زيادي از مسافران و گردشگران از آن ديدن مي كنند. آبشار زيارت در حدود ۱۵ كيلومتري جنوب شهر گرگان قرار دارد؛ اين آبشار در نقطه اي كه دور تا دور آن به وسيله صخره ها پوشيده شده است، قرار دارد و منظره اي زيبا را براي بازديدكنندگان خود به نمايش مي‌گذارد. ولي دسترسي به محل آبشار زیارت آنگونه كه مد نظر است آسان نيست و كسي كه بخواهد به اين آبشار سر بزند بايد از جاده باريك روستاي زيارت كه عمدتاً عرض آن به كمتر از ۱۲ متر مي رسد، عبور كند.

آبشار-زیارت
بعد از اينكه روستاي زيارت را پشت سر بگذاريد، بايد از جاده هاي خاكي با شيب زياد و عرض كم كه معمولاً در كنار پرتگاه ها قرار دارد، بگذريد. اين مسئله شايد براي دفعات بعدي، مسافران و گردشگران را از ديدن اين آبشار زيبا منصرف كند. در ورودي آبشار زيارت يك زمين مسطح وجود دارد كه چند نفري در آنجا هستند و براي پارك ماشين ها مبلغي را دريافت ميكنند و معلوم نيست اين افراد براي كجا كار مي كنند.

آبشار-زیارت3
جداي از اين در محدوده آبشار زيارت هيچ امكانات رفاهي وجود ندارد؛ تنها چند نفربه نظر مي رسد كه به صورت خودجوش آلاچيق هاي ابتدايي ساخته اند و در آنجا با چاي و قليان كه قيمت زيادي هم دارد، به گردشگران و مسافران سرويس مي دهند. اين افراد براي تامين آب مصرفي خود شيلنگ هايي با طول زياد را از زير سنگ و بوته ها به محل آبشار وصل كردند و با پمپ براي خود آب مي كشند.

آبشار-زیارت2

لینک های مرتبط :

 

نظر کاربران :

  • محمد

    آبشارش زیباست اما متاسفانه روستاش طعمه آپارتمان سازها شده

    ۹ دی, ۱۳۹۷ پاسخ دادن
  • نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *