جدیدترین ها
رزرو هتل رزرو هتل های شهر وان ترکیه

۶ مدرک اصلی برای شرایط اخذ ویزای همراه مجارستان

تاریخ بروزرسانی :
۱۹ شهریور ۱۴۰۲

شرایط ویزای همراه مجارستان برای اشخاصی که به هر روشی به این کشور مهاجرت می کنند یکی از سوالات و دغدغه هاست تا بتوانند برای همسر و یا خانواده خود راهی بیابند تا همراه آن ها باشد. اکثر مهاجران زندگی در مجارستان را دوست دارند. بوداپست شهری امن و تمیز با بسیاری از گزینه های سرگرمی مقرون به صرفه و باکیفیت، مدارس بین المللی خوب، مناطق سبز فراوان، حمل و نقل عمومی آسان و اتصالات سریع و ارزان به تمام پایتخت های بزرگ اروپایی است. هزینه زندگی در مجارستان بسیار پایین است، بنابراین حتی با حقوق اولیه می توانید به استاندارد زندگی بالایی دست پیدا کنید. در این مقاله در خصوص شرایط اخذ ویزای همراه مجارستان توضیحات مختصری ارائه کرده ایم. موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت در زمینه مهاجرت و اقامت مجارستان و اخذ ویزای همراه مجارستان همراه و مشاور شماست.

بررسی ویزای همراه در مجارستان

هنگامی که به مجارستان مهاجرت می کنید برای هر هدفی که باشد برای دلتنگی و یا وابستگی و یا همراه کردن اعضای خانواده و اخذ اقامت این کشور ممکن است به ویزای همراه مجارستان فکر کنید. به لطف روشی به نام “تجمیع خانواده”، شما می توانید خانواده خود را به همراه داشته باشید، چه بر اساس فعالیت تجاری یا هر دلیل دیگری مجوز اقامت دریافت کنید. در مجارستان ویزای خانوادگی و یا الحاق خانواده و یا اتحاد خانواده یک ویزای مستقل نیست و این ویزا باید تحت عنوان یک فرد که در این کشور در حال تحصیل و کار و تجارت و سرمایه گذاری است پیگیری شود. همچنین این ویزا ممکن است از طریق یک فرزند و یا کودک و یا برای افراد زیر ۱۸ سال نیز درخواست شود. بسته به رویه متقاضی اصلی، درخواست ویزای خانوادگی ممکن است همراه با درخواست اقامت اصلی یا پس از اعطای اولین اقامت ارائه شود.
در بخش زیر شاهد راه های اخذ ویزای همراه مجارستان هستید:

مدرک 6 مدرک اصلی برای شرایط اخذ ویزای همراه مجارستان

شما ممکن است اعضای نزدیک خانواده دیگری نیز داشته باشید که واجد شرایط روند اتحاد خانواده نباشند. در این صورت، آنها همچنان ممکن است بر اساس برنامه های خود در مجارستان اقامت مجارستان را دریافت کنند. مثلا در صورتی که اگر فرزند شما در این کشور در حال تحصیل است می تواند در سال آخر تحصیل برای تبدیل ویزای تحصیلی به ویزای کاری اقدام و سپس برای اتحاد خانواده درخواست دهد. همچنین افراد می توانند در صورت بالا بودن سن پدر مادر و و یا قیم برای اخذ ویزای بازنشستگی نیز اقدام نمایند.

اخذ ویزای خانوادگی در مجارستان

ویزای خانوادگی مجارستان یک ویزای اتحاد و یا الحاق خانواده است تا به همسر و یا فرزندان یک فرد اجازه دهد تا به متقاضی ملحق شوند. شهروند یا مقیم باید چندین اطلاعات را برای درخواست دعوت نامه ارسال کند و سپس اعضای خانواده باید دعوت نامه را به همراه چندین مدرک اضافی ارائه دهند. در جدول زیر شاهد میزان افزایش اقامت خانوادگی در مجارستان هستید:

میزان افزایش اقامت خانوادگیسال
%۱۴۲۰۲۱
%۱۷۲۰۲۲
%۱۸۲۰۲۳

مدارک و شرایط مورد نیاز برای ویزای همراه مجارستان

اگر شخصی برای ویزا یا اقامت درخواست می کند، ویزای وابسته سندی است که به اعضای خانواده اجازه می دهد متقاضی اصلی را همراهی کنند. در مجارستان، شناخته ‌شده‌ ترین روش ویزای وابسته «اتحاد خانواده» نامیده می ‌شود، که در آن همسر و فرزندان خردسال (کمتر از ۱۸ سال) متقاضی می ‌توانند بر اساس اقامت متقاضی اصلی دریافت ‌شده برای اقامت درخواست دهند. اگر برای شغل یا تجارت به مجارستان مهاجرت کنید، همسر شما می تواند به صورت قانونی در این کشور کار کند. اما نه فوراً، زیرا اجازه اقامت مبتنی بر اتحاد خانواده همسر شما را قادر به ورود به کار نمی کند. با این حال، هنگامی که آنها اینجا هستند، می توانند راحت تر کار پیدا کنند و به سادگی پس از یافتن مجوز کار، مجوز وابسته را به مجوز کار تغییر دهند. از طرف دیگر، همسر شما نیز می ‌تواند تصمیم بگیرد که یک کسب ‌وکار کوچک در مجارستان راه ‌اندازی کند.
در اینجا لیستی از مدارک مورد نیاز برای درخواست ویزای خانوادگی مجارستان آمده است:
۱. فرم درخواست را طبق دستورالعمل هایی که سفارت به شما داده است تکمیل کنید.
۲. یک گذرنامه یا پاسپورت معتبر که ۲ صفحه خالی داشته باشد.
۳. ۲ عکس گرفته شده در ۶ ماه گذشته با قوانین عکاسی شینگن مطابقت دارد.
۴. اگر مکانی را اجاره می ‌کنید، قرارداد اجاره و اسناد ملک را که بیش از یک ماه بیشتر نباشد، ارائه دهید.
۵. اثبات اقامت در مدت گذشته در مجارستان به همراه آدرس
۶. مقیم خارجی و همراه او باید یک صورت حساب بانکی ۶ ماه گذشته را ارسال کنند.

مراحل و شرایط اخذ ویزای همراه مجارستان

جهت اعلام درخواست خود برای ویزای همراه مجارستان شما باید به سفارت مراجع کنید و مدارک مورد نیاز و درخواست خود را ارائه دهید. فرم درخواست ویزای همراه را پر کنید. فرم درخواست را به طور خاص برای الحاق خانواده و اجازه اقامت تکمیل کنید. تمام مدارک را از چک لیست زیر جمع آوری کنید و آنها را برای ارسال به درخواست خود پیوست کنید. درخواست و مدارک ویزای همراه مجارستان را ارسال کنید. با ارائه مدارک تمام و کمال طولی نخواهد کشید تا ویزای همراه شما صادر شود. اما اگر مدرکی ناقص باشد و یا نیاز به بررسی بیشتر داشته باشد زمان صدور ویزای همراه مجارستان بیشتر خواهد شد. ایمیل خود را بررسی کنید تا ببینید آیا پاسخی دریافت کرده اید یا خیر. اداره مهاجرت مجارستان در مورد درخواست ویزای مجارستان شما تصمیم می گیرد. فرآیند بررسی بسته به شرایط ممکن است تا یک ماه یا بیشتر طول بکشد.
ویزای اتحاد خانواده مجارستان برای موارد زیر صادر می شود:
• همسر یک فرد که اقامت موقت و یا دائم مجارستان را دارد
• فرزند زیر ۱۸ سال تبعه کشور ثالث به همراه همسر
• فرزند زیر ۱۸ سال با والدین
• فرزند خوانده تبعه مجارستانی
• قیم فرزند زیر ۱۸ سال
موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت در حوزه مهاجرت به مجارستان و اخذ ویزا و اقامت این کشور پاسخگوی سوالات و مشاوره و راهنمای شماست.

           
برو بالا
 

نظر کاربران : با ورود به حساب کاربری از نوشتن نظر خود امتیاز کسب کنید

هیچ نظری برای این مطلب ثبت نشده است. شما اولین نفر باشید.