رزرو هتل فضاگشت
۶ خرداد ۱۳۹۷

۱۶ میلیارد ریال برای ساماندهی دریاچه اوان اختصاص یافت

اشتراک گذاری

محمد علی حضرتی روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: این اعتبار صرف احداث سرویس های بهداشتی، ایجاد روشنایی در محوطه ها، ساخت سکوهای دید منظر، توسعه و بهسازی پارکینگ و ساماندهی ساحل شرقی دریاچه اوان می شود.
مدیرکل میراث فرهنگی،صنایع دستی و گردشگری قزوین گفت: از آنجا که در نیمه اول سال گردشگران زیادی به این مکان سفر می کنند، تقویت زیرساخت های رفاهی دریاچه اوان ضروری به نظر می رسید.
وی اظهار کرد: بهره برداری از این مجموعه گردشگری طبیعی در اختیار تعاونی روستای اوان قرار دارد.
حضرتی اظهار امیدواری کرد که گردشگران ضمن استفاده از مواهب طبیعی این مکان، حفظ محیط زیست و پرهیز از آلوده ساختن دریاچه و اطراف آنرا به طور جدی مورد توجه خود قرار دهند.
دریاچه اوان واقع در الموت شرقی در ۸۰ کیلومتری قزوین و در ارتفاع یک هزار و ۸۰۰ متری از سطح دریا قرار دارد.
دریاچه اوان که یکی از جادبه های مهم طبیعی استان قزوین به شمار می رود، دارای ۷۰ هزار متر مربع مساحت است و عمق آن در بیشترین بخش به حدود هفت متر می رسد.
دریاچه اوان در تابستان محل ماهی گیری، قایق سواری و در پاییز مامن پرندگان مهاجر مانند قو، غاز و مرغابی و در زمستان نیز با توجه به سرمای هوا و یخ زدن سطح آب، قابلیت انجام ورزش های زمستانی را دارد.
باغات آلبالو، سیب، گیلاس، سنجد، فندق و گردو و درختان بید و چنار دورتادور این دریاچه را در برگرفته اند و در کنار کوه های بلند گرداگرد دریاچه اطراف منظره زیبایی را خلق کرده اند که از گردشگران دلربایی می کند.

اوان  16 میلیارد ریال برای ساماندهی دریاچه اوان اختصاص یافت

           
 

نظر کاربران :

هیچ نظری برای این مطلب ثبت نشده است. شما اولین نفر باشید.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *