بلیط هواپیما سوئیت تبریز

کوه پردیس، دوای بیماری ایدز نیست

زمان مطالعه : 2 دقیقه - تاریخ بروزرسانی :
۱۴ مرداد ۱۳۹۳

تاریخ خبر: ۱۳۹۳/۰۵/۱۴ – خبرگزاری میراث فرهنگی – گردشگری – بیش از ۳ دهه از مطرح‌ شدن ادعاهای مختلف درخصوص کوه پدری (پردیس)‌می‌گذرد. ادعاهایی که از نامیدن این کوه به نام نقطه آغازینرشته کوه‌های زاگرس، اولین خانه دنیا و محل قرارگیری کشتی نوح آغاز می‌شود و تا نزدیکترین نقطه زمین به خورشید پیش می‌رود.

ادعاهایی که امروزه سبب شده به واسطه آن شایعات دیگری از جمله نسبت دادن خواص عجیبی همچون درمان ویروسH.I.V و ساخت داروی Advil از عسل به دست آمده از اطراف این کوه و خرماهای اعجاب انگیز و… مطرح شود.

کوه پردیس،در حومه شهرستان جم از توابع استان بوشهر که در نیمه راه سیراف به جم قرار دارد. بومیان جم از طوایف فارس و لر هستند.

البته گفته می‌شود یکی دیگر از قدرت‌های اعجاب انگیز کوه پدری (پردیس) قدرت مغناطیسی این کوه است چنانکه خودروهایی را که از کنار آن رد می‌شوند به سوی خود جذب کرده و باعث تصادم آنها به کوه می‌شود.

«مرتضی طالبیان» رئیس پژوهشکده علوم زمین ایران درخصوص وجود چنین خاصیتی در حوزه زمین شناسی به CHN گفت: «گاهی چنین موضوعاتی شنیده می‌شود و البته بعد از زلزله در مکان‌های مختلف چنین شایعاتی بوجود می‌آید. اما تاکنون نشنیده‌ام که کوهی تحت این عنوان چنان قدرت مغناطیسی داشته باشد که بتواند اتومبیل‌ها را به سوی خود جذب کند.»

او درخصوص خاصیت درمانی این کوه نیز چنین گفت: «در واقع زمین شناسی پزشکی ارتباط بیماری‌ّها با سنگ‌های مناطق را مطرح می‌کند. در این میان چنین ارتباطی بین بیماری‌ّهایی مانند سرطان و زخم معده و آسم تا حدودی شناخته شده‌است اما تاکنون بهبود صد درصدی این بیماری‌ها توسط چنین درمان‌هایی شنیده نشده‌است.»

به گفته طالبیان، غارهایی مانند نمک و تاثیر آن در بهبود آسم و بیماری‌های ریوی به دلیل خاصیت میکروب زدایی نمک و اینکه در این غارها به دلیل نبود میکروب هوای پاک برای تنفس وجود دارد اثبات شده‌است اما این روش درمانی نیز به طور کامل و مجزا پاسخگو نخواهد بود و تاثیر آن به اندازه‌ای که می‌گویند به دست کردن عقیق خاصیت دارد شناخته شده‌است.

او با تاکید برآنکه به لحاظ زمین شناسی نمی‌توان جاذبه‌ای را معرفی کرد که درمان کننده ایدز باشد یادآور شد: «هنگامی که از لجن درمانی و آبدرمانی که بیش از سایر درمان‌ها شناخته شده‌اند سخن به میان می‌آید به دلیل وجود موادی همچون سولفور است که خاصیت ضد عفونی کننده دارد یا سایر مواد معدنی که خواص آنها اثبات شده‌اند؛ اما اینکه یک کوه درمان کننده بیماری همچون ایدز یا سرطان باشد تاکنون به صورت علمی به اثبات نرسیده‌است.»

IMAGE635427611849216005 کوه پردیس، دوای بیماری ایدز نیست

           
ما را در اینستاگرام دنبال کنید

لینک های مرتبط :

instagram
 

نظر کاربران :

هیچ نظری برای این مطلب ثبت نشده است. شما اولین نفر باشید.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *