بلیط هواپیما سوئیت تبریز

کاهش بیش از ۶درصد از گردشگران ترکیه در ماه فوریه

زمان مطالعه : 2 دقیقه - تاریخ بروزرسانی :
۱۵ فروردین ۱۳۹۶

وزارت فرهنگ و گردشگری ترکیه اعلام کرد در ماه فوریه سال میلادی جاری، آمار گردشگران ورودی به این کشور ۵/ ۶ درصد کاهش یافته و حدود یک میلیون و ۱۶۰ هزار نفر بوده است. در همین حال، به گزارش «ایرنا» و براساس این آمار، تعداد گردشگران ورودی از روسیه نیز ۹۵ درصد نسبت به مدت مشابه سال گذشته افزایش یافته است و بیش از ۳۹هزار گردشگر روسی به ترکیه سفر کردند.

با وجود کاهش آمار گردشگران ورودی ترکیه، این وزارتخانه از احتمال افزایش و احیای فرآیند رو به رشد ورود گردشگران به ترکیه خبر داد و اعلام کرد: «پیش‌بینی می‌شد در ماه فوریه به علت شرایط آب و هوایی، آمار ورود گردشگران ۱۰ درصد کاهش یابد که رقم ۵/ ۶ درصدی کنونی در مقایسه با پیش‌بینی‌ها امیدوارکننده است.» براساس آمار وزارت فرهنگ و گردشگری ترکیه، در دو ماه نخست سال جاری میلادی میزان ورود گردشگران به ترکیه ۱/ ۸ درصد کاهش یافته و به رقم ۲ میلیون و ۲۲۰ هزار نفر رسید. بنا بر این آمار، در ماه فوریه ۱۴۰ هزار گردشگر گرجستانی، ۱۳۰ هزار گردشگر ایرانی و ۱۰۶ هزار گردشگر بلغارستانی به ترکیه سفر کرده‌اند. همه اینها در حالی است که میزان گردشگران ورودی ترکیه در سال گذشته میلادی با ۳۰ درصد، معادل ۹ میلیون نفر کاهش، به حدود ۲۵ میلیون نفر رسید.

در پی کاهش سفر گردشگران خارجی به ترکیه در سال گذشته میلادی، نگرانی‌های جدی در بین دولتمردان این کشور ایجاد شد و به همین علت رجب طیب اردوغان رئیس‌جمهوری ترکیه فراخوانی تحت عنوان «همسایه‌ات را بردار و بیا» برای احیای گردشگری کشورش اعلام کرد. این دعوت اردوغان با استقبال سرمایه‌گذاران صنعت گردشگری ترکیه همراه شد و تشکل‌های تخصصی گردشگری این کشور برنامه‌ریزی وسیعی را در این زمینه آغاز کردند که تبلیغ رسانه‌های هوشمند، حضور در نمایشگاه‌ها، بهره‌گیری از ظرفیت شبکه‌های اجتماعی و ارائه تخفیف به گردشگران در خدمات گردشگری از جمله این برنامه‌ها بود. بر این اساس، هزینه خدمات اقامتی در ترکیه به میزان ۲۰ تا ۳۰ درصد برای گردشگران کاهش یافت و همچنین دو شرکت هواپیمایی ترکیه اعلام کردند نرخ خدمات حمل‌ونقل خود را تا ۵۰ درصد کاهش می‌دهند.

 کاهش بیش از 6درصد از گردشگران ترکیه در ماه فوریه

           
ما را در اینستاگرام فالو کنید

لینک های مرتبط :

instagram
 

نظر کاربران :

هیچ نظری برای این مطلب ثبت نشده است. شما اولین نفر باشید.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *