بلیط هواپیما سوئیت تبریز

چشمه ميرعادل خلخال

۲ اسفند ۱۳۹۷چشمه ميرعادل خلخال استان اردبیل خلخال

چشمه ميرعديل يا مير عادل از جمله چشمه هاى پرآب و گوارا و با مناظر و چشم اندازهاى بديع شهرستان خلخال است كه در شمال شرقى روستاى اندبيل قرار دارد.چشمه ميرعادل خلخال در ارتفاع حدود ۲۰۰۰ مترى ضلع غربى رشته کوه باغرو (تالش) واقع شده است. پرواز شاهین ها پوشش ابرو مه که در تابستانها بطور مرتب تکرارمیشود ونسیم فرحبخش فصل تابستان باعث جذب گردشگران فراوان کشوری ومحلی به تفرجگاه شده است.
چشمه ميرعادل خلخال که از ارتفاعات کوه “نهره بند” سرچشمه می گیرد و اردوگاه تفریحی و سیاحتی اندبیل نیز به همین نام شناخته شده است.
چشمه میرعادل، با اب ذلال ودائمی که از ارتفاعات بنات سرچشمه می‌گیرد طراوت و زیبائی خاصی به منطقه بخشیده است.سيماى عمومى منطقه كوهستانى ـ جنگلى است و ارتفاعات آن بخشى از كوه هاى رشته باغرو (تالش) است.
طرح احداث مجتمع تفریحی ،ورزشی اقامتی اندبیل که شامل تله کابین و هتل و متل و امکانات ورزشی در فضا های باز و سرپوشیده است در حوالی آن در جریان است.
روستاى اندبيل از آبادي هاى بخش مركزى خلخال است كه در فاصله ۳ كيلومترى شرق شهر خلخال و در محدوده آن واقع است.
وجود جنگلهاى طبيعى با گونه غالب بلوط از خاصه هاى اين منطقه بوده و اينك با ارتباط جاده آسفالته با مركز شهر و برق كشى و ايجاد روشنايى به صورت منطقه تفرجى بهره بردارى ميشود.

آدرس : اردبیل- خلخال – روستاى اندبيل – ۳ كيلومترى شرق شهر خلخال

چشمه ميرعادل خلخال

منبع:
bezanimbiroon.ir

بلیط هواپیما ارزان تخفیف تفریحات کیش
 

نظر کاربران :

  • حسن حسن زاده

    همه جاي خلخال پر از زيباي است به خصوص ابشار ها و البته چشمه مير عادل با ابي سرد

    ۹ اسفند, ۱۳۹۷ پاسخ دادن
  • نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *