بلیط هواپیما سوئیت تبریز

چشمه میرعادل خلخال

زمان مطالعه : < 1 دقیقه
۲ اسفند ۱۳۹۷

چشمه میرعدیل یا میر عادل از جمله چشمه های پرآب و گوارا و با مناظر و چشم اندازهای بدیع شهرستان خلخال است که در شمال شرقی روستای اندبیل قرار دارد.چشمه میرعادل خلخال در ارتفاع حدود ۲۰۰۰ متری ضلع غربی رشته کوه باغرو (تالش) واقع شده است. پرواز شاهین ها پوشش ابرو مه که در تابستانها بطور مرتب تکرارمیشود ونسیم فرحبخش فصل تابستان باعث جذب گردشگران فراوان کشوری ومحلی به تفرجگاه شده است.
چشمه میرعادل خلخال که از ارتفاعات کوه “نهره بند” سرچشمه می گیرد و اردوگاه تفریحی و سیاحتی اندبیل نیز به همین نام شناخته شده است.
چشمه میرعادل، با اب ذلال ودائمی که از ارتفاعات بنات سرچشمه می‌گیرد طراوت و زیبائی خاصی به منطقه بخشیده است.سیمای عمومی منطقه کوهستانی ـ جنگلی است و ارتفاعات آن بخشی از کوه های رشته باغرو (تالش) است.
طرح احداث مجتمع تفریحی ،ورزشی اقامتی اندبیل که شامل تله کابین و هتل و متل و امکانات ورزشی در فضا های باز و سرپوشیده است در حوالی آن در جریان است.
روستای اندبیل از آبادی های بخش مرکزی خلخال است که در فاصله ۳ کیلومتری شرق شهر خلخال و در محدوده آن واقع است.
وجود جنگلهای طبیعی با گونه غالب بلوط از خاصه های این منطقه بوده و اینک با ارتباط جاده آسفالته با مرکز شهر و برق کشی و ایجاد روشنایی به صورت منطقه تفرجی بهره برداری میشود.

آدرس : اردبیل- خلخال – روستای اندبیل – ۳ کیلومتری شرق شهر خلخال

چشمه میرعادل خلخال

منبع:
bezanimbiroon.ir

           
چاپ

لینک های مرتبط :

رزرو هتل جااینجاس
 

نظر کاربران :

  • حسن حسن زاده

    همه جاي خلخال پر از زيباي است به خصوص ابشار ها و البته چشمه مير عادل با ابي سرد

    ۹ اسفند, ۱۳۹۷ پاسخ دادن
  • نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *