پل آب بر بالا | جاهای دیدنی ایران
بلیط هواپیما تور خارجی

پل آب بر بالا

دسته بندی مطالب بر اساس :
2016-05-17پل آب بر بالا فارس جهرم

پل آب بر بالا مربوط به دوره قاجار است و در شهرستان جهرم، بخش سیمکان، دهستان پشت پر، ارتفاعات غربی روستای کوشک حسن آباد واقع شده است. اين اثر در حدود 300 متري شمال غربي روستاي کوشک حسن آباد ودر ارتفاع 1242 متري از سطح دريا واقع گرديده است و مربوط به دوره قاجاريه مي باشد . مصالح به کار رفته در اين بنا سنگ و گچ دستکوب است . ارتفاع پل حدود 15 متر است که نيمي از پايه هاي آن بر روي صخره هاي طبيعي دره بنا شده است . بر روي پل کانالي به طول حدود 35 متر عبور داده شده که آب چشمه و قنوات که از شمال غرب روستا جاري مي باشد را به مزارع پايين دست روستا هدايت مي کند نوع بهره برداري از اين اثر به صورت خدماتي مي باشد و.هيچگونه دخل و تصرفي در اثر صورت نگرفته است تنها در دوره هاي مختلف تعميرات جزئي در اثر صورت گرفته است .

به گزارش روابط عمومي سازمان ميراث فرهنگي،صنايع دستي و گردشگري فارس اين اثر در سالهاي گذشته توسط کارشناسان اين سازمان شناسايي و در سال 1387 کليه اقدامات ثبتي آن مهيا گرديد وپس از طي مراحل وتشريفات قانوني هم اکنون در فهرست آثار ملي ايران به شماره 24723 به ثبت رسيده است وتحت حفاظت وصيانت اين سازمان قرار گرفته است.

از هموطنان عزیز ساکن جهرم تقاضا می شود در صورت داشتن تصاویری از پل آب بر بالا آنرا در قسمت دیدگاه ( قسمت پایانی مطلب – انتهای صفحه ) و یا از طریق ایمیل (info@seeiran.ir) برای ما ارسال نمایند.

پل آب بر بالا

PDFPrint
نقشه :
وضعیت آب و هوا :
دسته بندی :
برچسب ها :
جاجیگا تور

مطالب مرتبط :

در حال بارگزاری...

نظر کاربران :

هیچ نظری برای این مطلب ثبت نشده است. شما اولین نفر باشید.

لطفا نظر خود را برای این مطلب بنویسید:

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.