رزرو هتل رزرو هتل های شهر وان ترکیه
۲۹ اردیبهشت ۱۳۹۳

پارک جنگلی هلومسر

اشتراک گذاری

پارک جنگلی هلومسر آمل در ابتدای ورودی جاده آمل به امامزاده عبدالله واقع شده است. پارک جنگلی هلومسر آمل با ۶۷ هکتار وسعت یکی از بزرگترین پارک های تفریحی و توریستی مازندران است. ایجاد امکانات تفریحی و رفاهی در این پارک در قالب چند مرحله در حال اجرا است. مرحله نخست این پارک ۶۷ هکتاری در قالب ۲۷ هکتار با ایجاد سرویس های بهداشتی، نصب آلاچیق ها، سطل های جمع آوری زباله، کافی شاپ، نمازخانه و وسایل بازی کودکان رونق گرفت. پارک جنگلی هلومسر آمل به عنوان منطقه نمونه گردشگری انتخاب شده است این پارک در ایام تعطیل آخر هفته و تعطیلات چند روزه پذیرای مسافران زیادی از سراسر کشور است.

شما مسافران در سفر خود به این منطقه می توانید از زیبایی درختان جنگلی این منطقه و امکانات آن استفاده نمایید. پارک جنگلی مشابه دیگر در این منطقه پارک میرزا کوچک خان آمل است.

holomsar-1359616378 پارک جنگلی هلومسر

-جنگلی-هلومسر-1359616378 پارک جنگلی هلومسر

آدرس : آمل – ابتدای رودی جاده آمل به امامزاده
زمان : شبانه روز

پیشنهاد ویژه

با توجه به اخبار منتشر شده در فضای مجازی مبنی بر آلودگی آب این منطقه بهتر است به همراه خود آب معدنی یا آب نوشیدنی سالم به همراه داشته باشید.

نیم نگاهی به روستای هلومسر آمل:

هلومسرروستایی است از توابع بخش مرکزی شهرستان آمل در استان مازندران ایران.

جمعیت
این روستا در دهستان بالا خیابان لیتکوه قرار داشته و براساس آخرین سرشماری مرکز آمار ایران که در سال ۱۳۸۵ صورت گرفته، جمعیت آن ۷۷۸ نفر (۱۸۸ خانوار) بوده‌است.

اهمیت
روستای هلومسر به دلیل نزدیکی به شهر آمل ( کیلومتر ۳ ) و همچنین گنجاندن دانشگاه شمال و بیمارستان تخصصی و پارک جنگلی هلومسر دارای اهمیت فراوان دربین روستای های حومه بوده و به همین دلیل نیز مورد توجه مسافران قرار گرفته .

راه سازی و طرح هادی
راه اصلی این روستا آسفالت بوده و به دلیل انجام طرح هادی روستایی ، در آینده نزدیک تمامی کوچه های فرعی آسفالت خواهند شد .
در این میان حیابان امام رضا این روستای به دلیل اجرای طرح هادی و سربز بودن بیشتر مورد استقبال بیشتر قرار گرفته .
این خیابان به ” خط رضا ” نیز معروف می باشد به این دلیل که توسط ” رضا قاسمی ” فرزند حاج مسلم قاسم پور تاسیس گردید و کم کم به خط رضا معروف گشت .

           
 

نظر کاربران :

 • مهرناز اخوان

  سلام میخواستم بدون الان که وضعیت آمل قرمز هلومسر بازه؟

  ۱۸ دی, ۱۳۹۹ پاسخ دادن
 • محمد

  مکان جنگلی و مناسب یک پیک نیک خانوادگی و نزدیک شهر آمل

  ۹ بهمن, ۱۳۹۷ پاسخ دادن
 • نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *