رزرو هتل فضاگشت
۱۲ اسفند ۱۳۹۴

هیچ مانعی در صدور روادید برای سفر گردشگران به ایران وجود ندارد

اشتراک گذاری

تاریخ خبر :۱۳۹۴/۱۲/۱۲-منوچهر جعفر زاده یکی از مسئولان دفتر منافع ایران در واشنگتن در گفت وگو با ایرنا، خبر مربوط به خودداری مسئولان از صدور روادید برای گردشگران خارجی را بی اساس و شایعه خواند.
وی با اشاره به هجوم بی سابقه گردشگران برای دیدار از ایران در ماه های اخیر، افزود: هر روزه صد ها نفر از این گردشگران به این دفتر مراجعه می کنند و در صف های طویل برای دیدن از ایران وجود داد و فقط دفتر حفاظت منافع ایران در واشنگتن تا کنون بیش از ۹ هزار روادید برای گردشگران مایل به دیدار از ایران صادر کرده است.
جعفر زاده همچنین اشاره کرد که ایران به جز تابعین ۹ کشور جهان هیچ گونه پیش شرطی برای صدور روادید به اتباع خارجی تعیین نکرده و هم اکنون شهروندان ۱۹۰ کشور جهان می توانند به سهولت و بدون اخذ روادید از ۷ مرز هوایی وارد ایران شده و در فرودگاه ها بمدت ۳۰ تا ۴۵ روز مجوز ورود و ماندن درایران را دریافت کنند.
انی لوکاس معاون سرپرست آژانس گردشگری ‘میر کورپوریشن’ نیز درگفت وگوی جداگانه ای با ایرنا شایعات مذکور را رد کرد و با اشاره به این که حجم مراجعین به این آژانس برای ورود به ایران درماه های گذشته بیش از ۲۰۰ درصد افزایش یافته است، گفت که این رقم همچنان روبه افزایش است و مدیران آژانس ناگزیرند تا برای پاسخگویی به درخواست های روبه افزایش گردشگران تدابیر تازه ای بیاندیشند.
لوکاس بر این نکته تاکید کرد که این آژانس در ماه های گذشته با هیچ گونه دشواری و یا منعی در رابطه با اجازه ورود گردشگران به ایران مواجه نبوده و تنها دشواری مسئولان پاسخگویی به حجم بالای درخواست ها و رزرو کردن هتل درایران است که بدلیل هجوم گسترده خارجی ها برای ورود به ایران همواره پر هستند.

597 هیچ مانعی در صدور روادید برای سفر گردشگران به ایران وجود ندارد

اجاره خودرو
           
 

نظر کاربران :

هیچ نظری برای این مطلب ثبت نشده است. شما اولین نفر باشید.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *