رزرو هتل رزرو هتل های شهر وان ترکیه
۱ اردیبهشت ۱۳۹۷

هتلهای تهران ۴۰ و سفره خانه ها ۲۵ درصد تخفیف می دهند

اشتراک گذاری

تاریخ خبر : ۱۳۹۲/۱۲/۱۶ – خبرگزاری میراث فرهنگی – گردشگری – استانداری پایتخت، صبح پنج‌شنبه میزبان نشست ستاد هماهنگی خدمات سفرهای استان تهران بود که با حضور استاندار، نمایندگانی از اداره‌های بهداشت و درمان، میراث فرهنگی و گردشگری، راه و شهرسازی، آموزش و پرورش، جمعیت هلال احمر استان و شهرداری تهران برگزار شد.

“سیدحسین هاشمی” استاندار تهران با تاکید بر کنترل بیشتر قیمت‌ها در نوروز یادآور شد: «با توجه به طولانی بودن تعطیلات نوروزی، نباید شرایط به گونه ای پیش رود که قیمت‌ها در تعطیلات تا چند برابر افزایش یابد. از این رو بازرسانی از استانداری به صورت پنهانی برای بازرسی مراکز خدمات رسانی تهران و شهرستان ها اعزام می شوند تا گزارشات این امر را داشته باشیم.»

در این راستا بر به گوش بودن و در دسترس بودن مسئولان درخصوص پاخسگویی به شکایات و رسیدگی به امور مسافران نیز تاکید شد.

هاشمی همچنین به جایگاه های سوخت اشاره کرد و گفت: «هیچ‌یک از جایگاه‌های سوخت نباید برای تعطیلات نوروزی ذخیره‌ پایین داشته باشند و باید تدابیر لازم در این‌باره اتخاذ شود.»

تخفیف ۴۰ درصدی هتلها و ۲۵ درصدری سفره خانه های تهران به مسافران نوروزی
در ادامه این نشست “رجبعلی خسروآبادی” مدیرکل میراث فرهنگی و گردشگری استان تهران نیز از ارائه تخفیف ۴۰ درصدی مراکز اقامتی و تخفیف ۲۵ درصدی سفره‌خانه‌های سنتی در تعطیلات نوروزی خبر داد و گفت: «با توجه به آنکه ، تهران تقریبا مقصدی عبوری به شمار می‌آید و تعداد کمی از مسافران برای اقامت در تهران توقف می‌کند، به دلیل تعداد کم مسافران، اقامتگاه‌ها تا ۴۰ درصد در نوروز تخفیف می‌دهند و سفره خانه ها نیز ۲۵ درصد تخفیف را در نظر گرفته اند.»

گردشگری حلال را در نظر بگیریم
“سعید شیرکوند” معاون سرمایه‌گذاری سازمان میراث فرهنگی و گردشگری نیز با ابراز تاسف از اینکه طی ۴۰ سال گذشته در تهران هیچ هتل ۵ ستاره‌ای ساخته نشده است تصریح کرد: «این امر نشان از آن دارد که گردشگری هنوز به چرخه‌ اقتصاد کشور وارد نشده است. این درحالی است که نباید به گردشگری به عنوان سرگرمی نگاه شود. در واقع گردشگری می‌تواند جایگزین اقتصاد نفتی باشد. گردشگری داخلی و خارجی می‌تواند چرخ اقتصاد کشور را بچرخاند.»

او در ادامه بر این نکته تاکید کرد که برخی از افراد به گردشگری به عنوان حاشیه نگاه می کنند و این بخش هیچگاه در دستور نبوده. این درحالی است که گردشگری انواع متنوعی دارد و آن گروه از گردشگرانی که با هنجارهای کشور ما هماهنگ نیستند، می‌توانند به ایران نیایند.در این راستا باید امکانات و استانداردهای لازم را برای گروه های دیگر گردشگران فراهم کنیم تا راه ورود این گروه از گردشگران بسته نشود.

به گفته معاون سرمایه‌گذاری سازمان میراث فرهنگی و گردشگری، ذهنیت غلطی درباره گردشگری وجود دارد و عده‌ای گردشگری را برابر با دین‌گریزی و یا دین‌ستیزی می‌دانند، این درحالی است که در ادبیات بین‌المللی دنیا، موضوعی به نام گردشگری حلال وجود دارد و اگر بخشی از گردشگران که با هنجارهای ما هماهنگ نیستند می توانند به ایران سفر نکنند.

به گفته مسئولان، کمپ‌های خدمات جاده‌ای از ۲۶ اسفندماه تا ۱۶ فروردین‌ماه فعال خواهند شد. کمیته اسکان نیز شش پایگاه اقامت موقت با ارائه امکانات اولیه برای اسکان مسافران به صورت رایگان در بوستان‌های آزادگان، ولایت، چیتگر، سرخه‌حصار و بهشت زهرا(س)، حرم امام (ره) و حرم عبدالعظیم (ع) در نظر گرفته است.

در نوروز ۹۳، ۱۴۳ پایگاه امداد و نجات در شهرها و جاده‌های استان تهران مستقر خواهند شد که کمیته‌ امداد و نجات از ۱۵۰ نیروی امدادی به همراه ۲۰ دستگاه آمبولانس اضافه نیز بهره خواهد گرفت

IMAGE635077568286029901 هتلهای تهران 40 و سفره خانه ها 25 درصد تخفیف می دهند

           
 

نظر کاربران :

هیچ نظری برای این مطلب ثبت نشده است. شما اولین نفر باشید.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *