بلیط هواپیما تور خارجی

نکات سفر به کیش در ماه رمضان

2018-04-19نکات سفر به کیش در ماه رمضان هرمزگان کیش

خیلی‌ها ماه رمضان را برای سفر به کیش انتخاب می‌کنند، هم جزیره خلوت‌تر از دیگر ماه‌های سال است و هم قیمت تورهای کیش ارزان‌تر. اما سوال اصلی این است: سفر به کیش در ماه رمضان چه تفاوتی با ماه‌های دیگر دارد؟ یا مثلا رستوران ها، هتل‌ها و تفریحات آبی آن به چه شکل است؟ ما در اینجا حال و هوا و نکات سفر به کیش در ماه رمضان را نوشته‌ایم.

۱-بنا به گفته سردار سعید منتظرالمهدی، معاون نیروی انتظامی، متصدیان هتل ها، مهمانپذیرها، رستوران های بین راهی، پایانه ها، فرودگاه ها و ایستگاه های راه آهن با اخذ مجوز از مراجع قانونی و با رعایت شئون اسلامی و پوشش فضای خودشان می توانند خدمات ارایه کنند.” بنابراین در کیش نیز این قاعده پابرجاست.

۲- آب و هوای کیش در ماه رمضان خیلی گرم نیست، آنقدر که نشود تحمل کرد. متوسط دمای روز در گرم ترین ساعت به ۳۵ تا ۳۶ درجه سانتی گراد و در خنک ترین ساعت یعنی شبها به ۲۴ درجه می‌رسد.

۳- جلوی رستوران های کیش در طول ماه رمضان پرده کشیده شده، بعضی از آنها غذای سرد به مشتریانشان ارائه می‌کنند و برخی دیگر مثل روزهای عادی کار می‌کنند. رستوران های هتل ها نیز باز هستند.

۴- در طول ماه رمضان ایستگاه های صلواتی در خیابان‌ها موقع افطار از مهمانان پذیرایی می‌کند.

۵- از سال ۹۳، در پانزدهمین شب ماه رمضان، بزرگترین میز افطاری به طول هزار متر در جزیره کیش چیده می‌شود و بومی های جزیره و مهانان آن در کنار هم می‌نشینند و افطاری می‌خورند.

۶- ساعت کاری بازارها و مراکز خرید کیش در طول ماه رمضان مثل مواقع عادی سال است و هیچ تغییری نمی‌کند.

۷- کیش در طول شب های ماه رمضان به خودش جشن ها و شب نشینی های زیادی را می‌بیند که برگزاری مسابقه و جنگ های شادی نمونه‌ای از آنهاست. برگزاری برنامه هایی برای سرگرمی کودکان، برنامه‌های طنز و مسابقه های خانوادگی مثل آشپزی و مسابقه های ورزشی و برنامه‌های دینی مثل تلاوت قرآن هر شب بعد از اذان مغرب و عشاء در دروازه تهران باغ راه ایرانی کیش برقرار است.

۸- همه مساجد، تکیه‌ها، حسینه‌ها و نمازخانه‌ بازارهای کیش در طول ماه رمضان سفره افطار انداخته می‌شود.

۹- تفریحات آبی در کیش در ماه رمضان بعد از افطار برقرار است.

۱۰- قیمت هتل های کیش در این ماه بسیار پایین می‌آید. برای مثال هزینه اقامت در هتل سورینت مریم کیش که تا پیش از این ۸۹۰ هزار تومان بود در این ماه به نصف و ۴۲۰ هزار تومان کاهش پیدا می‌کند.

نکات سفر به کیش در ماه رمضان

PDFPrint
سوئیت تبریز تور رزرو هتل
 

نظر کاربران :

 • نظر بده، 5000000 ریال جایزه نقدی بگیر، بدون قرعه کشی ! اسپانسر: رزرواسیون مهر
 • رها مسعودی پنج‌شنبه 6 دى 1397 - ساعت 01:14:13

  خوب در ماه رمضان هم مسافر زیادی به کیش میره چون کمی هتل ها و سوئیت ها ارزان تر میشه. ولی به این توجه داشته باشید که اغلب مردم کیش سنی هستند و روزه رو حتما میگیرن خیلی باید مراعات کنید

  پاسخ دادن
 • نظر بدید، جایزه ببرید!

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.
  هر چقدر در جاذبه های بیشتری نظر بنویسید شانس برنده شدن بالایی خواهید داشت(شرایط دریافت جایزه)